43.5K Takip
16.8K Takipçi

Jahrein (Ahmet Sonuç)

Biyografisi

Doğum           Jahrein, 29 Kasım 1988, (33 yaşında), İstanbul, Türkiye

İkamet            İstanbul, Türkiye

 

Jahrein (Ahmet Sonuç) kimdir?

Özellikle son zamanlarda Twitter’daki siyasi paylaşımlarla gündeme gelen Jahrein, 29 Kasım 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. Asıl meslek olarak Polonya menşeili bir şirketin Türkiye ayağında görev yapan Jahrein, bilinirliğini ise Twitch isimli canlı yayın platformu aracılığıyla elde etmiştir. Bu uygulamadan açtığı canlı yayınlarda oyun oynayan, gündem hakkındaki fikirlerini beyan eden Jahrein, bu şekilde belirli bir üne ulaşmış ve birçok markadan sponsorluk teklifleri almıştır. Elde ettiği bu popülerlikle beraber Kemal Kılıçdaroğlu gibi siyasetçileri de canlı yayında konuk etme imkanı bulmuş ve bu tarz yayınları büyük yankı uyandırmıştır.

 

Jahrein’in yayıncılık serüveni

Yayın hayatına Twitch’le başlayan ve “kemik kitle” olarak tabir edebileceğimiz sadık takipçi kitlesini büyük oranda burdan kazanan Jahrein, Twitch üzerinde yaşadığı ban problemleri, sansür vb. sorunlar yüzünden burdaki partnerlik anlaşmasını noktalamış ve NimoTV isimli yayın platformuna geçiş yapmıştır. Bir süre sonra bu platformla olan anlaşması da henüz açıklanmayan bir nedenle sonlanan Jahrein, şu an sadece Youtube üzerinden canlı yayınlarına devam etmektedir. Siyasi yorumlarıyla bilinen Erlik isimli kullanıcıyla beraber sık sık gündeme dair istişarelerde bulundukları bu Youtube yayınları, özellikle siyasete merakı olan Z kuşağı tarafından takip edilmekte ve yüksek sayıda etkileşim almaktadır.

 

Jahrein – Temiz Twitch

Sözünü esirgemediği yorumlarla sık sık gündeme gelen Jahrein’in en büyük infial yaratan paylaşımlarından biri de “Temiz Twitch” adı altında başlattığı ve ulusal kanallara dahi düşen, hatta emniyet güçlerini harekete geçiren bir kara para aklama skandalı. Twitter’dan bir zincir şeklinde yapmış olduğu bu “ifşa”yla Jahrein, birçok ünlü Twitch yayıncısının kredi kartı hırsızlarıyla işbirliği yaptığını savundu ve bunu kanıtlarla beraber destekledi. Jahrein’in haklarında ithamlarda bulunduğu yayıncılar ilk etapta bu durumu reddetse de, emniyet güçlerinin yaptığı operasyonla beraber böyle bir durumun gerçekten yaşandığı ortaya çıktı. Kredi kartı hırsızlarıyla ortaklaşa çalışan birtakım yayıncılar, çalınmış kredi kartlarından aldıkları Twitch token ödemelerinin bir kısmından kendileri de nemalanıyordu. Uzun süre gündemi meşgul eden bu olay, halen tam olarak aydınlatılabilmiş değil.

 

Jahrein – Erlik

Yaptığı siyasi analizler, gündem yorumlamaları vb. içeriklerle belirli bir popülasyona hitap eden Erlik isimli Youtuber ile siyasete ve gündeme halihazırda ilgisi had safhada olan Jahrein, bu aralar beraber çok sık canlı yayın açmaktalar. Gerek Youtube, Gerekse Twitter’ın sesli canlı yayın platformu olan Spaces kısmında bir araya gelen ikilli, kamuoyu gündeminin başını çeken “mülteci” konusu başta olmak üzere gündeme dair görüşlerini bildiriyorlar. Bu yayınlara zaman zaman karşıt görüşten de konuklar alan Erlik ve Jahrein, haber sitelerine dahi manşet olacak söylemleriyle ilgiyi üstlerine toplamaktalar. Mültecilerin gönderilmemesi gerektiğini savunan grup tarafından “Mülteci karşıtlığı ve ırkçılık” gibi suçlamalarla hedef haline gelen Jahrein ve Erlik, bir taraftan ise mültecilerin gönderilmesi gerektiği savını benimseyen kitle tarafından takdir görmekteler. Gazeteci İsmail Saymaz’la dahi bu mesele yüzünden tartışma yaşayan Jahrein, her ne olursa olsun fikirlerinden geri adım atmayacak gibi duruyor. Mülteci karşıtı olmayan grup tarafından, Ümit Özdağ’ın başında olduğu ve mülteci karşıtlığıyla bilinen Zafer Partisi’nin reklamını yapmakla suçlanan Jahrein ve Erlik, iddiaları kesinkes bir dille reddiyorlar. Bu işi bir fon karşılığında değil, tamamen o görüşte oldukları için yaptıklarını savunan ikili, daha şimdiden birçok milletvekili ve mülteci dernekleri tarafından dava edilmiş durumda.

Bu fenomeni paylaş:
Bu Fenomeni Oyla:
  • Beğenme
    0
Jahrein (Ahmet Sonuç) Haberleri

Jahrein, Cemaat Lideri Hakkında Konuşmaya Devam Ediyor!

İsmailağa Cemaati Lideri, Mahmut Ustaosmanoğlu geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmiş ve kalabalık bir grup tarafından defnedilmişti. Birçok kişi tarikatın ne kadar büyük olduğunu konuşurken, sosyal medya fenomeni…

11 Ay Önce
0 Yorum
Sonraki Sayfa
valorant vp satın al