iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

8 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

iPhone, günümüzde ne çok tercih edilen telefon modelleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri; kullanıcıların her açıdan telefondan memnun olmasıdır. Birçok kullanıcının telefonla alakalı geri dönüşleri incelendiğinde özellikle pil performansı konusunda zamanla düşüşler olduğunu belirttiklerini görüyoruz. Hâl böyle olunca biz de içeriğimizde tüm kullanıcılar için iPhone pil ömrü uzatma işlemiyle alakalı tüyolar veriyoruz. Bu tüyoları dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Bkz: iPhone Android Rehber Aktarma (4 Farklı Yöntem)

iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

Her ne kadar bu liste içerisinde sizlere birden fazla yöntem söylesek de telefonun pil ömründe düşüşler olmaması için cihazınızı şarjdan %100 olmadan çıkarmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Biz bu konuda tüm kullanıcılarımıza en önemli öneri olarak bunu sunuyor ve ardından diğer yöntemleri değerlendirmeniz için sizlerle paylaşıyoruz.

1- Kontrast ve Hareket Özelliğini Kapatın

iPhone’da yer alan “Kontrast” ve “Hareket” özelliği birçok kişi tarafından fazlasıyla beğeniliyor olsa da bu özelliklerin pil performansını olumsuz etkilediğini üstüne basa basa söyleyebiliriz. Bu sebeple biz de güzel olmasına rağmen iPhone pil ömrü uzatma konusunda bu özelliklerin her birinin kapatılmasını öneriyoruz.

2- Cihazınızda Yeteri Kadar Boş Alan Bulundurun.

Birçok kullanıcı telefon hafızasında yer olmamasının pil performansıyla hiçbir alakası olmadığını düşünse de bu düşünce kesinlikle doğru değildir. Telefonunuzun içerisinde yer alan uygulamaların sayısının artması cihazın olması gerekenden daha fazla performans harcamasına sebep olacaktır. Bu sebeple de siz de cihazınızda kullanmadığınız uygulamaları silmeli ve cihazınızın pil ömründen bu şekilde tasarruf etmeye çalışmalısınız.

3- Arka Plan Uygulamalarını Kapatın.

WhatsApp, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere sürekli olarak arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar pil performansı konusunda sizlere mükemmel avantajlar sunacaktır. Bu sebeple siz de ilgili uygulamaların çalışmasını sonlandırıp cihazınızın pil performansını arttırmayı deneyebilirsiniz.

4- Duvar Kağıdını Çok Renkli Değil Tek Renkli Kullanın.

Bu durum sadece iPhone modelleriyle değil aynı zamanda birçok telefon modeliyle de doğrudan alakalıdır. Telefonunuzun duvar kağıdının çok fazla parlak olması pil tüketimi konusunda sizlere olumsuz sonuçlar yaratacaktır. Bu sebeple siz de cihazınızın duvar kağıdını tek renkli kapalı tonlara sahip olan görsellerden seçin. Hiçbir işlemi uygulamak istemiyorsanız ufacık iPhone pil ömrü uzatma işlemi gerçekleştirmek için bu yöntemi uygulayın.

5- Otomatik Güncellemeleri Kapatın.

iPhone’da kullanıcısının bilgisi olmadan yapılan tüm işlemler pil tüketimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple siz de cihazınızın otomatik güncellemelerini kapatarak pil tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu işlem de cihazın pil performansıyla doğrudan alakalıdır.

Bu içeriğimizde iPhone pil ömrü uzatma işlemleri için uygulamanız gereken bazı yöntemlerden bahsettik. Her yöntemi en iyi şekilde uyguladığınızda sizi günün tam ortasında hiçbir şekilde yarı yolda bırakmayacaktır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Eğlenceli Ders Çalışma Programı

“Eğlenirken okumaktan keyif alabilir misin?” Bunu söyleyenlerdenseniz, bakış açınızı değiştirecek önerilerimiz sizleri beklemektedir. Ders çalışma fikirlerinden bıkmış olanlar arasındaysanız, bu taktiklerle başa çıkmanın eğlenceli bir yolunu…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Programsız Arka Plan Silme Nasıl Yapılır?

Bir fotoğraf çektiniz ya da fotoğraf düzenleme araçlarını kullanarak yeni bir fotoğraf çizdiniz. Bu fotoğrafın arka planında rahatsız edici nesneler olabilir. Bu nesnelerden kurtulmak için bazı…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Android Telefon Yedekleme

Son yıllarda kullanımı daha da artan ve artık herkesin cebinde bulunan android işlemcili akıllı telefonların zaman zaman yedeklenmesi gündeme geliyor. Bu konuda da sık sık android…

9 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al