İphone Kamerasındaki Gizli Özellik

12 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Bir teknoloji harikası olarak öne çıkan iphone üstün yetenekli ve birbirinden farklı özellikli kamerası ile de dikkat çekiyor. iPhone cihazlardaki Fotoğrafik Stiller, QuickTake, Ultra Geniş kamera ve diğer kamera özellikleri büyük merak uyandırırken kullananlardan da tam not alıyor.

İphone Kamera Özellikleri Nelerdir?

Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan İphone telefon teknolojisi üstün kamera özellikleri ile de çok seviliyor. Peki, İphone telefonların kameralarını farklı ve sütün kılan özellikleri nelerdir? Bu konu da sıklıkla merak edilen konular arasındadır.

İphone Telefonlarının Özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Çift kamera özelliği ile öne çıkan 12 MP ultra geniş kameralar
 • Ultra geniş ƒ/1.8 diyafram ve 120 derecelik görüş alanı
 • İphone ile 2 kat fazla optik uzaklaştırma özelliği
 • 5 kata kadar daha fazla dijital zoom yeteneği
 • Altı farklı efekt seçeneği ile muhteşem çekim özelliği
 • Doğal çekim, Stüdyo ortamı, Kontur ekleme, Sahne Mono, High-Key Mono ve olağanüstü Portre Işığı özelliği
 • Yavaş Senkron özelliği ile ön plana çıkan True Tone Flash özelliği
 • Toplamda 63 MP’ye kadar çıkabilen Panorama yeteneği
 • Orijinal safir kristal lens kapağı modeli
 • Fotoğraf çekimi için kullanılabilen yeni nesil Akıllı HDR özelliği
 • Gelişmiş kırmızı göz düzeltme ve önleme yeteneği
 • Seri çekim modu ile sayısız resim çekme özelliği

Fotoğraf konum bilgisi ve daha fazla sayamayacağımız yeteneği ile iphone kamerasındaki gizli özellik kullanıcıları tarafından onu vazgeçilmez kılıyor.

İphone Kamera Özellikleri Nelerdir?

İphone Kamera Özellikleri Nelerdir?

Fotoğrafik Özelliği ile Sabit Stil Belirleme

iPhone modellerinde bulunan birbirinden özel fotoğraf stilleriyle, fotoğraflarınızın Kamera uygulamasında nasıl görüneceğini özelleştirebilirsiniz.

Zengin kontrast, canlı, sıcak veya soğuk gibi önceden ayarlanmış ayarlardan birini seçin ve istenirse gölgelere ve sıcaklıklara ince ayar yapmak için ince ayarlar yapabilirsiniz. Bir kez belirleyeceğiniz tarzınızla tüm fotoğraflarınızda aynı modu kullanma şansına da sahip olacaksınız.

Fotoğrafik Özelliği ile Sabit Stil Belirleme

Fotoğrafik Özelliği ile Sabit Stil Belirleme

İphone’de Grafik Stili Ayarlama Özelliği

Akıllı cihazınızın ayarlar menüsüne girdiğinizde fotoğraf grafik stilinizi ayarlamak, farklı stiller arasında gezinti yapmak ve en beğendiğinizi öne çıkartmak artık mümkün. Fotoğraf çekmeye başlamadan önce tarzınızı belirlemeyi de sakın unutmayın.

Belirttiğiniz görüntü stilini değiştirmek de isteyebilirsiniz ve bunun için de kamera uygulamasını açarak Fotoğraf Stilleri’ne dokunmanız yeterli olacak. Özelleştirilebilir önceden ayarlanmış stilleri görmek için sola kaydırabilirsiniz. Seçilen stilin ton ve sıcaklık ayarlarını değiştirmek için Özelleştir’ e dokunun.

İphone’de Grafik Stili Ayarlama Özelliği 

İphone’de Grafik Stili Ayarlama Özelliği

Makro Fotoğraf ve Video Çekim Özelliği

iPhone cihazlarının size sağladığı kamera özelliklerinden biri de makro fotoğraf çekim özelliğidir.

13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’in makro çekim özelliği sayesinde, gelişmiş lens ve otomatik odaklama sistemine sahip yeni ultra geniş kamera, 2 cm’ye kadar odak netliğini koruyarak çarpıcı yakın çekimler elde etmenizi sağlar. Makro videolar, yavaş ve hızlı kayıt modları dahil olmak üzere iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile de kaydedilebilir.

Makro çekim, fotoğraf ve video modunda otomatik olarak yapılır. Sadece iPhone’u konuya yakın tutun. Seçilmezse, kamera çerçeveyi korurken otomatik olarak ultra geniş kameraya geçer. Makro ağır çekim filmler veya hızlı videolar çekmek için Ultra Geniş kamerayı (0,5x) seçin ve konuyu daha da yakınlaştırın.

Makro yönetimini açtıktan sonra kamerayı makro alanında kullandığınızda otomatik makro geçişi etkinleştirilir. Kamera oturumları arasında makro kontrol ayarını korumak için Ayarlar> Kamera> Ayarları kaydet’ e gidin ve makro kontrolünü açın.

Makro Fotoğraf ve Video Çekim Özelliği

Makro Fotoğraf ve Video Çekim Özelliği

İphone Quicktake Video Çekim Özelliği

Benzersiz üstün özelliklere sahip olan iphone kamerası ile fotoğraf modundan çıkmadan video çekmek ve kaydetmek de mümkün. Bunu yapabilmek için ve kaydetmek için QuickTake’i kullanabilirsiniz. QuickTake özelliği iPhone XS, iPhone XR ve daha yeni iPhone modellerinde bulunuyor.

Video kaydetmek için deklanşör düğmesini basılı tutmanız yeterli olacaktır. Kamera uygulamasını açtığınızda, varsayılan fotoğraf modunu göreceksiniz. Resim çekmek için deklanşöre basın. Ardından flaş, canlı görüntüler, zamanlayıcı gibi seçeneklere girmek için oka dokunun.

QuickTake videosu kaydetmek için deklanşör düğmesini basılı tutun ve kaydı durdurmak için düğmeyi bırakın. iOS 14 ve sonraki sürümlerde QuickTake videosu kaydetmek için ses seviyesi tuşlarından birini basılı tutabilirsiniz. Sesi Aç ses düğmesi etkinse, QuickTake videoları kaydetmek için Sesi Azalt düğmesini kullanabilirsiniz.

İphone Quicktake Video Çekim Özelliği

İphone Quicktake Video Çekim Özelliği

İphone Kamerasında Kaydı Kilitlemek

Sahip olduğunuz iphone telefonlarınızın üstün yetenekli kamerasıyla kayıtları kilitlemek için düğmeyi basılı tutmadan video kaydını sürdürmek için deklanşöre sağa basın ve bırakın. Video kaydı kilitlendiğinde deklanşör sağda görünür. Deklanşöre basarak video kaydederken fotoğraf çekebilirsiniz. Kaydı durdurmaya hazır olduğunuzda kayıt düğmesine basın.

Sıralı mod için de sola kaydırmanız yeterli olacak. Sürekli çekim yapmak için deklanşör düğmesini sola sürükleyip basılı tutun, duraklatmak için bırakın.

iOS 14 ve sonraki sürümlerde, ses açma tuşuna basarak hızlı modda fotoğraf çekebilirsiniz. Sadece Ayarlar> Kamera ‘ya gidin ve sürekli çekim için Sesi Aç’ı Kullan’ı açın. Ayarlanabilir çözünürlük, stereo ses ve ses yakınlaştırma ile videoları kaydetmek için video moduna geçin.

İphone Kamerasında Kaydı Kilitlemek

İphone Kamerasında Kaydı Kilitlemek

İphone’de Odak ve Pozlama Ayarı

Fotoğraf çekmeden önce, kamera odak ve pozlamayı otomatik olarak ayarlarken yüz algılama, pozlamayı birden fazla yüz arasında dengeler. Fotoğraflarınızda pozu hassas ayarlamak ve kilitlemek için poz telafisi kontrolünü kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, sadece oka, ardından simgeye dokunun ve pozlama seviyesini ayarlayın. Pozlama, siz Kamera uygulamasını bir sonraki açışınızda açana kadar kilitlenir.

Pozlama kontrolü, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iOS 14 veya sonraki sürümlerinde kullanılabilir.

İphone’de Odak ve Pozlama ayarı

İphone’de Odak ve Pozlama ayarı

Ayna Moduyla Selfie Çekin

iOS 14 ve sonraki sürümlerde, fotoğraf makinesinde gördüğünüz gibi fotoğraf çeken ayna moduyla bir selfie çekebilirsiniz.

Ön kamera ayna modunu açmak için Ayarlar> Kamera bölümüne gidin ve ayarı açın. Fotoğraflar ve videolar için öne bakan bir SLR kamera iPhone XS, iPhone XR ve sonraki modellerde bulunur. iPhone X için iPhone 6s’niz varsa bu ayara Ön Fotoğrafları Yansıt adı verilir ve yalnızca fotoğraf çekmek için kullanılır.

Ayna Moduyla Selfie Çekin

Ayna Moduyla Selfie Çekin

İphone Kamerasıyla Daha Hızlı Fotoğraf Çekin

Görüntülerin işlenme şeklini değiştirmek için Daha Hızlı Çekim Öncelikleri özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik, bir deklanşöre dokunarak birden fazla fotoğraf çekmenizi sağlar.

Bu özelliği kapatmak için Ayarlar > Kamera’ya gidin ve Öncelikli Daha Hızlı Çekim’i kapatın. Öncelikler Daha Hızlı Yakalama, iPhone XS, iPhone XR ve iOS 14 veya sonraki sürümlerinde kullanılabilir.

İphone Kamerasıyla Daha Hızlı Fotoğraf Çekin

İphone Kamerasıyla Daha Hızlı Fotoğraf Çekin

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Daha fazla mobil içerik için: https://sosyalhane.com/mobil/[/box]

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Samsung Galaxy A02s

Samsung Galaxy A02s .Güney Kore teknoloji devi olan Samsung akıllı cihazlarından olan Galaxy A02s modeli ile Türkiye’deki satışına başladı. Düzenlediği etkinliklerle akıllı telefon ürünlerini genişlettiğini görselliklerle…

11 Ay Önce
0 Yorum

Klavye Kısa Yolları

Bilgisayarların önemli giriş ögelerinden olan klavye üzerinde rakamların, harflerin ve özel karakterlerin bulunduğu tuşlar yer alır. Her tuşun ayrı bir işlevi vardır. Bilgisayarda yapılacak olan işlemlerde,…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Xiaomi Mi Watch Lite incelemesi

Son dönemlerin popüler teknoloji çeşitlerinden olan giyilebilir teknolojinin son çıktılarından biri olan Xiaomi Mi Watch Lite akıllı saat olmasının yanında iyi bir spot ve fitness yönlendiricisi…

12 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al