iPhone Hızlandırma Yöntemleri

8 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

iPhone Hızlandırma Yöntemleri, son zamanlarda internette en çok sorulan soruların başında geliyor. Bu aramalar özellikle 2018 yılında Apple’ın eski telefon modellerini yazılım güncellemesi aracılığıyla yavaşlattığına dair yaptığı açıklamalar sonucunda kat kat daha fazla arttı. Her kullanıcı gibi siz de iPhone telefonunuzun yavaşlaması gibi problemlerle karşılaşıyorsanız aşağıda belirtilen yöntemleri değerlendirmeye alarak cihazınızın performansını biraz daha arttırabilirsiniz. İçeriğimizde iPhone Hızlandırma Yöntemleri ile ilgili en detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Bkz: iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

iPhone Hızlandırma Yöntemleri

iPhone Hızlandırma Yöntemleri aslında herkes tarafından bilinen çok basit adımlar neticesinde gerçekleştirilebiliyor. Bu sebeple siz de anlattığımız her şeyi dikkate alarak cihazınızın hız performansına etki edebilirsiniz.

1- Depolama Alanı Açın.

iPhone kullanıcılarının yaşamış olduğu en büyük sorunların başında depolama alanı sorunu geliyor. Bu sebeple eğer ki cihazınızın hafızası 16 GB ve 32 GB ile sınırlıysa hiç beklemediğiniz bir zaman diliminde depolama alanının dolmasıyla birlikte iPhone Hızlandırma Yöntemleri ihtiyacınız ortaya çıkabilir. Bu noktada yapmanız gereken işlem cihazda gereksiz olan uygulamaları silmektedir. Hatta biraz daha ileriye gidip galerinizde yer alan fotoğrafları da yedekledikten sonra silebilirsiniz.

2- Cihaza Hard Reset Yapın.

iPhone başta olmak üzere birçok cihaza “Hard Reset” taktiğini uygulayarak hızlandırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Her ne kadar bu işlem basit gibi görünse de ne yazık ki işlemin nasıl yapıldığını bilmeyen kişiler yaptığında telefonu kullanamaz hale getirebiliyor. Biz de bu konuda kullanıcılarımıza muhakkak bilen birinden yardım almasını öneriyoruz. iPhone’da “Hard Reset” işlemi gerçekleştirmek için “Ses Açma + Home” tuşlarını kombinleyebilirsiniz.

3- Yazılım Güncellemesi Varsa Yapın.

Birçok kişi ne yazık ki telefona gelen yeni güncellemelerin telefonu yavaşlatacağını düşünüyor ancak bu güncellemeler sadece yeni özellik eklemek için değil cihazı hızlandırmak için de gönderilebilir. Bu sebeple aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
  • “Yazılım Güncelleme” kategorisine girin.

Bu işlem adımlarının ardından eğer ki cihazınıza gönderilmiş yeni bir güncelleme bulunuyorsa ivedi bir şekilde söz konusu güncellemeyi gerçekleştirin.

4- Cihazınızı Kapatıp Açın.

Her ne kadar saçma bir yöntem gibi gelse de uygulandığında başarıya ulaşma olasılığınız çok yüksektir. Bir cihazda üst üste uygulamalar açılıyor ve bu uygulamalar cihazın yavaşlamasına sebep oluyorsa iPhone Hızlandırma Yöntemleri arasından size en iyi sonucu verecek olan yöntem budur. Bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde iPhone Hızlandırma Yöntemleri ile ilgili farklı yöntemleri sizlerle paylaşarak cihaz deneyiminizi arttırmayı hedefledik. Bu hedef doğrultusunda en iyi sonuçları alabileceğinizden hiçbir şüpheniz olmasın.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Redmi 9C

Redmi 9C Xiaomi markası Redmi 9C model türü 2020 yılında piyasaya sürüldü. 164.9 x 77 x 9 mm ölçü boyutlarında ve 196 gram ağırlığında olmaktadır. IPS…

9 Ay Önce
0 Yorum

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max , 2020 yılı mart ayında çıkardığı efsane telefon Redmi Note 9 Pro Max modelinin gelişmiş kamerası, güçlü işletim sistemi, uzun…

9 Ay Önce
0 Yorum

Yazılıma Hangi Dili Öğrenerek Başlanmalıdır?

Teknolojik gelişimleri takip etmek ve yeni projeler oluşturabilmek için yeni yazılımlar yapılmalıdır. Her insan farklı alanlarla ilgili çeşitli yazılımlar yapmak ister. Yazılım sektörü sürekli gelişen ve…

9 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al