İphone 12 , Herkesin dört gözle beklediği Iphone 12 satışa sunulduğu andan itibaren büyük ilgi gören telefon olarak biliniyor. Görünüşü ve birbirinden çeşitli özellikleriyle herkesin ilgisini çeken Iphone 12’nin ilgi çeken en önemli özelliklerinden birisi, sahip olduğu kamera sayısı. OLED ekran teknolojisi kullanılarak üretilmiş olan Iphone 12’nin sahip olduğu ekranın boyutu, 6.1 inç. Ekranı her türlü darbe ve çizilmelere karşı korunması için çizilmeye karşı dirençli cam kullanılan model ve düşmelere karşı koruyucu görevi üstlenen Ceramic Shield özelliğinden dolayı Iphone 12, markanın en sevilenleri arasında yerini almış durumda. Bu özelliklerin yanı sıra suya ve toza karşı uzun ömürlü dayanıklılığı da özelliklerinden biri.

Iphone 12 Batarya Özellikleri

Telefonun batarya ve özelliği ve şarjının ne kadar uzun bir süre dayanabileceği, telefon almak isteyenlerin merak ettikleri ilk sorulardan biridir. Iphone 12, güçlü şarj sisteminden dolayı, sıklıkla tercih edilen bir telefondur. Lithium Lon teknolojisi kullanılarak üretilen seri, tüm telefonlarda aranan hızlı şarj özelliğine sahip. 20 W olan şarj gücü ile uzun müddet dayanabilen şarjı, telefonun kullanılabilir olmasını sağlayan en önemli özelliklerden. Kablosuz şarj olabilme özelliğiyle her yerde rahatlıkla şarj edilebilen modelde 65 saat kesintisiz müzik dinleme ve çevrimdışı olarak video izleme özelliği de bulunuyor. Bu özellikler, telefonu özelleştiren özelliklerden sadece birkaçı ve en çok beğenilenleri.

Iphone 12’nin Kamera Özellikleri  

Anı iyi yakalamak ve kaliteli fotoğraf veya videolar elde edebilmek için telefonun kamera özelliğinin kusursuz olması oldukça önemli bir yere sahiptir. Birbirinden profesyonel fotoğrafların çekilebileceği Iphone 12 en güzel anlarınıza ortak olacaktır. 12 MP kamera çözünürlüğüne sahip olan modelde, otomatik odaklama özelliğinin yanı sıra, elle odaklama, hızlı çekim modu ve 26 mm odak uzaklığı bulunur. Flaşında led çift tonlu flaş kullanılan seri de fotoğrafların profesyonelce çekilmesi amaçlanmıştır. Video kayıttayken fotoğraf çekilmesi telefonun tercih edilmesinin farklı bir nedenidir. Aynı şekilde yavaş modda video çekme ve  yüz algılama da bu nedenlerdendir. Zamanlayıcı ise, telefonda mevcut olan  diğer özelliklerdendir

Apple Iphone 12 Ve Mükemmel Tasarımı

Telefon alacak bireyler için görsellik, olması gereken en önemli özelliklerden biridir. Mükemmel bir Tasarıma sahip olan Iphone 12’nin herkesin zevkine göre farklı çeşitli renkleri mevcuttur. Beyaz, mavi, yeşil, kırmızı ve siyah renkleri bulunan modelin isteyen, dilediği rengi seçebilir. Şık tasarımıyla bilinen bu telefonlar, dayanıklı ve uzun ömürlü olabilmesi açısından alüminyum gövdeden üretilmiştir. 7.4 mm kalınlıkta ve 71.5 mm uzunlukta olan ürün, tam anlamıyla Iphone markasının en iddialı olan telefonlarından biridir. Çıktığı ve satışa sunulduğu andan itibaren birçok kişinin tasarımının güzelliğinden dolayı tercih ettiği bu model, çok satılanlar arasındadır ve her yerden yoğun talep vardır. 

Iphone 12’nin Sahip Olduğu Diğer Özellikler 

Telefon, sürekli kullanılan bir ürün olduğu için bu üründe de  dayanıklılık seviyelerini bilmek ve ona göre seçim yapmak gerekir. Suya dayanıklılık özelliği yoğun olan Iphone 12, IPX8 suya dayanma seviyesine sahiptir. Aynı şekilde IP6X toza dayanma kapasitesine sahip olan ürün kırılma, su ve toz geçirme gibi olumsuz durumlara karşı da en iyi şekilde korunur.2020 yılında çıkan Iphone 12,tam anlamıyla bu yılın ekim ayında tüm insanlara duyurulmuştur. Satışlarında aniden büyük bir yoğunluk yaşanması insanlarda önemli ölçüde merak uyandırmıştır. Stereo ve çift hoparlör sistemine sahip olan telefonun ne yazık ki radyo seçeneği mevcut olmayan özelliklerindendir. 

Iphone 12’nin Kablosuz Bağlantı Durumu 

İnternete bağlanma hızı, telefon modelinin Wifi de sahip olduğu özellikleri gibi konular, seçiminde bu modeli kullanan bireylerin araştırdığı ve özellikle üzerinde durdukları bir diğer önemli konudur. Wifi 6 kanalına sahip olan seri, NFC özelliğine sahiptir. Bununla birlikte sahip olduğu Wifi hotspot ile internet paylaşım ve yönetme yetkisi bulunmaktadır.

Iphone 12 detaylı inceleme ve kutu açılımı

Iphone 12 Servis Ve Uygulamaları

Güvenlik açısından ve telefonun daha da emniyetli olması açısından 3D yüz tanımlama özelliğine sahip olan ürünün bir diğer önemli detayı da, gürültü önleyici 2 mikrofona sahip olmasıdır. Apple’a ait olan uygulamalardan biri olan siri, bu sürümde de başarılı bir şekilde yer almıştır. Fotoğraf ve video gibi uygulamaların saklanma yeri olan İCloud Drive ile anılar uzun bir süre boyunca saklanarak korunur. Ekran yansıtma, arttırılmış gerçeklik ve Mag safe ise telefonun sahip olduğu diğer özelliklerdendir. Ekran yansıtma özelliği ile, küçük olan ekranın büyük şekilde görünmesi için Televizyon ve farklı bağlantılara yansıtılmasıdır. Bunun yanı sıra arttırılmış gerçeklik de telefondaki içeriğin gerçek dünya ile arasında bağ kurulur. Bunun için de sahip olmadı gereken AR uygulaması bu sürümde mevcuttur. 

Dual stanby çift hat özelliği ile iki hattı kabul eden sistemi, beğenilen diğer özellikler arasında yer alır. Bilindiği gibi birçok akıllı telefonda bu özellik devre dışıdır bu nedenden dolayı yoğun insanlar, hem tasarımın hem de çift hat özelliğinin ikisine de sahip olan Iphone 12 ile tanışarak daha fazla verim alırlar. Parmak izi ile tanıma özelliği yoktur fakat yüz tanıma ile gerekli tüm önlemler alınarak bilgi güvenliliği sağlanabilir. Birbirinden çeşitli ve olağanüstü özelliklere sahip olan Iphone 12’nin en önemli ayrıntıları ve detayları, en çok merak edilen konular arasında yer alır. Bu özellikleri okuyan bireyler, Iphone 12 almaya daha hızlı bir şekilde karar verebilir. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

LG K41S Detaylı İnceleme

LG K41S Detaylı İnceleme , Güçlü telefon şirketlerinden LG markasının K41S modeli en beğenilen telefon modellerinin arasında yer alır. Oldukça kullanışlı K41S ayrıca gözede hitap etmektedir.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Huawei Honor 30S

Huawei Honor 30S , Çin’in teknoloji devi olan Huawei yeni akıllı telefon modeli olarak Honor 30S’in duyurusunu Çin’de gerçekleştirilen bir etkinlikte yapmıştır. Orta segment bir cihaz…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Lenovo K12 Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Lenovo K12 Akıllı Telefon Modeli İnceleme , 2020 yılında piyasaya sürüldü. 165,2 x 75,7 x 9,2 mm ölçü boyutlarında ve 200 gram ağırlığında olmaktadır. IPS LCD…

1 Yıl Önce
0 Yorum