iPad’i Bilgisayar Monitörü Olarak Nasıl Kullanılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Laptop kullanıcılarının her zaman dert ettiği sorunların başında ekran görüntüsü aktarımı yapan monitörün oldukça küçük olması geliyor. Kullandığınız bilgisayar bir de Macbook ise bu sorunla karşılaşma olasılığınız daha yüksektir. Her ne kadar durum böyle olsa da birçok kullanıcının değerlendirmiş olduğu iPad’ı ikinci ekran olarak kullanma fırsatı sizlere de basit bir şekilde sunuluyor. Birçok kullanıcı ne yazık ki cihazların bu işlevi hakkında bilgi sahibi olmadığı için bihaber oluyor. Biz de bu içeriğimizde söz konusu işlemin nasıl gerçekleştirileceği hakkında detaylı bilgiler sunarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

iPad İkinci Ekran Olarak Kullanma Yöntemleri

iPad

Bkz: iPhone veya iPad’de Ekran Süresi Kapatma

Evinizde iMac veya Macbook bulunuyor, aynı zamanda bir tane de iPad bulunuyorsa size çok şanslı olduğunuzu söylemekten başka yapacağımız bir şey yok. Apple, kullanıcılarına “Sidecar” özelliği sunarak cihazların birbiriyle eşleştirilmesini ve ekran paylaşımı yapması olanağını sunuyor. Bu sebeple siz de söz konusu özelliği değerlendirerek iPad’ı ikinci ekran olarak kullanma konusunda başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

  • “iPad” cihazınızdan Macbook’ta açık olan hesabınızın oturumunu açın.
  • iPad cihazınızı Macbook ile kablo aracılığıyla bağlayın. (Kablosuz: Handoff)
  • “Airplay” özelliğini aktifleştirerek iPad’ı seçip ekranı yansıtın.

Bu işlemlerin ardından artık Macbook ekranı doğrudan iPad’e yansıtılacak ve bu şekilde kullanılmaya devam edecektir. Tabii ki istekleriniz bunlarla sınırlı kalmayabilir. Bu işlemi kullanarak sadece ekran yansıtma yapabiliyorsunuz. Bilgisayarın ekranını iPad’e yansıttığında neden her iki ekranı da aynı anda kullanmıyorsunuz? Bu işlem için de aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. Unutmayın, Apple’da herhangi bir sınır yoktur.

  • “iPad” ile “Macbook” cihazını “Handoff” özelliğini kullanarak eşleştirin.
  • Macbook’tan iPad’ı “İkincil Ekran” olarak belirleyin.

Bu işlemleri de tamamladıktan sonra artık ekran geçişleri yapabilecek aynı cihaz içerisinde açtığınız dosyayı farenizle kaydırarak bir diğer cihaza aktarabileceksiniz. Aynı ikinci monitör kullanırcasına sorunsuz bir kullanım süreci geçireceksiniz.

Windows’ta iPad’ı İkinci Monitör Olarak Kullanma Adımları

Windows işletim sistemli bir bilgisayarınız ve iPad tabletiniz varsa siz de yine aracı programlar kullanarak tableti ikinci ekran olarak kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu noktada tek yapmanız gereken “Duet Display” adı programı satın alıp bilgisayarınıza ve tabletinize indirmektir.

“Duet Display” uygulamasını her iki cihazda da açın ve eşleştirmeleri gerçekleştirin.

Artık her Windows’ta bile iPad cihazınızı ikinci ekran olarak kullanmaya hazırsınız.

Bu içeriğimizde iPad’ı ikinci ekran olarak kullanma konusunda sizlere bilgi aktarımı sağlayarak yaşadığınız küçük monitör sorununu ortadan kaldırmanıza yardımcı olduk.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme , Huawei bunu birkaç kez yaptı ve serinin ana üyeleri tanıtılmadan birkaç hafta önce P40 serisinin “lite” üyelerini duyurdu.…

15 Gün Önce
0 Yorum

Telefonu Webcam Olarak Kullanma Uygulaması: Droidcam

Google Play Store, akıllı telefonlar için mükemmel uygulamaların bulunduğu en önemli mağazalardan biridir. Birçok kullanıcı günümüzde akıllı telefonlarını bilgisayar ile birbirine eşleştirerek webcam olarak kullanıp kullanmayacağını…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Windows 10 Anında Toplantı Simgesini Kapatma

Windows 10 işletim sistemi cihazlara 10 Ekim 2020 tarihinde gelen 20H2 güncellemesiyle birlikte anında toplantı özelliği aktif hale getirildi. Meet Now özelliği aslında Skype’a özgü bir…

1 Yıl Önce
0 Yorum