Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

8 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Instagram’ın her geçen gün kendini geliştirmesiyle birlikte yepyeni özelliklerinde karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu doğrultuda son güncellemenin ardından hikayeye müzik ekleme özelliği de bizleri karşıladı. Her ne kadar birçok kişi bu özelliğin ne işe yaradığını bilmiyor olsa da hikayelere eklenen müzikler sayesinde storylerinizi daha canlı hale getirebiliyorsunuz. Hem izlenmesi zevkli oluyor hem de hareketlilik adına çok önemli katkılar sunuyorsunuz. Biz de bu içeriğimizde henüz kişiler tarafından ne işe yaradığı bilinemeyen “Instagram Hikayeye Müzik Ekleme” işleminin nasıl gerçekleştirildiğini sizlere adım adım içeriğimizde anlatıyoruz.

Bkz: WhatsApp’ta Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Story Müzik Ekleme İşlemleri

Instagram’da 24 saat boyunca aktif olarak kalan ve takipçilerinize gününüzün nasıl geçtiğini anlatmanıza yardımcı olan hikayeler günümüzde çok farklı bir noktaya doğru evrilmeye başladı. Bu sebeple sadece paylaştığınız içeriğin fotoğraf veya video değil farklı müziklerle ve efektlerle güzelleştirilmesi de mümkün hale geldi. Hiçbir kullanıcı bu özelliği nasıl kullanacağını bilmese de aslında yapılması gereken işlemler fazlasıyla kolay oluyor. Biz de bu noktada sizlere takip etmeniz gereken adımları eksiksizce anlatıyoruz.

  • iOS ve Android cihazlarınızdan “Instagram” uygulamasına giriş yapın.
  • Sol üst köşedeki “+” simgesine dokunun.
  • “Hikaye Paylaşma” sayfası açıldığında paylaşacağınız öğeyi seçin.
  • Ekranın üstündeki “Gülen Yüz (Kare)” simgesine tıklayın.
  • “Müzik” seçeneğine basın.
  • Eklemek istediğiniz şarkıya dokunun.

Bu işlemlerin ardından eklemek istediğiniz şarkıyı hikayenize entegre edebileceksiniz.

Instagram’da Story Müzik Ekleme Özelliği Yok, Ne Yapmalıyım?

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliği yok ise bu durumda yapılabilecekler listesinde üç farklı öğe olacaktır. Bunlar;

  1. Instagram uygulamasını güncellemek,
  2. Instagram uygulamasını silip tekrar yüklemek,
  3. Instagram’ın bu sürümüyle uyumluluk testi yapmak diyebiliriz.

Bu seçenekleri biraz daha detaylandırarak sizlere genel bilgiler aktaralım.

1- Uygulamayı Güncelleyin.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliği birçok kişi tarafından merak edilen özelliklerin başında geliyor. Bu sebeple ilgili özelliği kullanabilmek için söz konusu uygulamayı güncellemelisiniz. Bu güncellemeyi ise “Google Play Store” ve “App Store” gibi uygulama mağazaları aracılığıyla yapmanız gerekiyor. Biz bu noktada sizlere ilk uygulamayı güncellemenizi ve sonrasında özelliğin aktifleşip aktifleşmediğini kontrol etmenizi öneriyoruz.

2- Uygulamayı Silin – Yükleyin.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliğini kullanmak istiyor ancak sebebini bilmediğin sorunlardan dolayı müzik ekleyemiyorsanız bu noktada yapmanız gereken işlem aslında fazlasıyla basittir. Uygulamanız eski sürümde kalabilir ve bu sebepten dolayı güncellemeleri kabul etmeyebilir. Hâl böyle olunca sizin de söz konusu noktada yapacağınız işlem uygulamayı cihazdan kaldırmaktır. Bu uygulamayı cihazdan kaldırdıktan sonra uygulama mağazası aracılığıyla tekrardan yükleyebilirsiniz.

3- Uyumluluk Testi Yapmak.

Instagram başta olmak üzere birçok platform uygulama güncellemelerini gerçekleştirmeleri için kullanıcılarına sahip olduğu cihazların yeni sürümleri destekliyor olması şartı koşuyor. Bu sebeple siz de ilgili şartı yerine getirebilmek için özellikle uyumluluk testi yapmalısınız.

Bu içeriğimizde Instagram Hikayeye Müzik Ekleme özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken işlemleri sizlerle paylaştık.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

TikTok Numara Değiştirme Nasıl Yapılır?

TikTok, son zamanların yükselen yıldızları arasında yer alıyor. Her kesimden kullanıcıya hitap etmesi özellikle kullanıcı çeşitliliği açısında başarılı olmasına sebep oldu. Bu sebeple de neredeyse günlük…

8 Ay Önce
0 Yorum

Youtube’da İzlenme Süresi Nasıl Artar?

Dünya üzerinde en çok video ve içerik paylaşımı sağlayan kaynaklardan bir tanesi olan Youtube izlenme süresi ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Video ve içerik üreticilerinin her…

9 Ay Önce
0 Yorum

Android Eski Bildirimleri Görme

Android telefonlarda önceden gelen ancak bir süre sonra silinen uyarılar tekrar görülebilir mi? Şeklinde yapılan araştırmaların sonucunun olumlu olduğu ve evet cevabını alacağınızı bilmelisiniz. Ancak şimdi…

9 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al