İlginç Mitolojik Hayvanlar

2 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

İlginç mitolojik hayvanlar günümüzde pek çok fantastik ve bazen de bilim kurgu filmlerine ilham vermiştir kimi zamanda konusu olmuştur. Bu mitolojik hayvanlar günümüzde bir masal kahramanı gibi dursa da geçmişte çokça inananı vardı. Şimdi size bu ilginç mitolojik hayvanları anlatacağım.

SENTORLAR

İnsan başlı atlar olarak da bilinen sentorlar yunan mitolojisinden gelmektedir. Sentorlar kaba ve vahşi olarak görülmektedir. Yunan mitolojisinde oldukça korkutucu canlılar olarak bilinmektedirler. Sentorlar yunan mitolojisinde at sırtında savaşa giden askerlerden gelmektedir.

Sentorlar

KRAKEN

Kraken mitolojik hayvanı İskandinav kökenli mitolojik bir hayvandır. Anlatılan efsanelere göre bir ada boyutunda olduğu söylenir. Yazarlar krakenin 14-15 metre olan bir kalamardan geldiği söylenmektedir. Denizcilere pek çok zorluk yaşatmıştır.

MEDUSA

Yılan saçlı baktığını taşa çeviren kadın olarak bilinen Medusa yunan mitolojisine aittir. Efsaneye göre o dönemin en güzel kadınıdır. Diğer kadınları kıskandıracak kadar güzelmiş. Bu yüzden Poseidon ona aşık olmuş ama Poseidon’un karısı Athena bunu fark ettiği için onu lanetler ve ona her kim bakarsa taşa dönüşür. Efsaneye göre Medusa’yı Perseus ona verilen bir ayna ile Medusa’ya bakar ve Perseus’u taşa çevirmeden Medusa’nın kafasını keser. Medusa’nın sağ taraftaki kanı zehirlidir. Sol taraftaki kanı ise panzehirlidir.

İlginç Mitolojik Hayvanlar

DENİZ KIZI-SİREN

Deniz kızları ya da sirenlar üst tarafı dişi bir insan ve belinden altı ise balık kuyruklu olarak bilinirler bir çok mitolojide de yer alırlar. Sirenlar denizcileri şarkıları ile baştan çıkartıp ya kaza yapmalarına sebep oluyorlar ya da onları denize çekip öldürüldükleri düşünülüyor. Sirenlar ve deniz kızları çok benzedikleri için ikisine de siren denmiştir. Ayrıca bu deniz kızları kimi mitolojide kötü canlılar kimi zamanda iyi canlılar olarak anlatılmıştır. Bazı mitolojilerde deniz kızları denizcilere yardım eden iyi kalpli canlı olarak anlatılmaktadır.

Deniz Kızı

MİTOLOJİK ATLAR

Mitolojik canlılar arasında atlar da var bu atlar üçe ayrılır. Unicorn (Tek boynuzlu) Pegasus (Kanatlı at) ve Alicorn (Hem boyunuzu hem de kanatları olan at) bu canlılar saf ve temiz ruhu iyiliği temsil ederler. Kanları ölümsüz yapar ama eğer biri onu öldürürse o kişi lanetlenir. Bu mitolojik canlılar sadece temiz bir kalbi olanların karşısına çıkar. Ayrıca pek çok mitolojide geçer ve tek boynuzu ilaç olarak kullanıldığı bahsedilir. Artık bu mitolojik hayvanların olmadığını inanılsa da yine de Almanya’da ve İngiltere’de bu atlara yer verilmektedir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Sanal Flört Nedir?

Eskiden insanlar, mahallelerinde yaşayan kızlara ya da oğlanlara aşık olurlardı. İlk görüşte aşk veya çocukluk aşkı ile yetişen bir nesil vardı eskiden. Ancak bu aşkların yeri…

5 Ay Önce
0 Yorum

Banyolarınızın Kokusu Dekoratif Sabunlar

Banyolarınızın Kokusu Dekoratif Sabunlar , küçük ama en etkili dekor ürünleridir. Banyolar genellikle nemli ve ıslak alanlardır. Aynı zamanda bulundukları yerlerden dolayı havalandırmalarından bazen yemek kokusu…

1 Ay Önce
0 Yorum

Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı

Tuvaletlerde Duvar Kağıdı Kullanımı oldukça pratik ve temiz dekor ürünleridir. Günümüzde bu tür dekor ürünlerinin çeşitleride oldukça fazladır. Banyolar genellikle nemli ve ıslak alanlardır. Bu tür…

1 Ay Önce
0 Yorum