Hümeyra Şahin Kaç Yaşında?

8 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Hümeyra Şahin kaç yaşında sorusu özellikle de Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile evliliğinin ardından pek çok kişi tarafından en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Kültür Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı yardımcısı olan Fuat Okyay ile evli olması ile tanınmış olan Hümeyra Şahin hakkındaki detaylar yakından araştırılan konular arasına yer almaktadır. Hala Cumhurbaşkanlığı içerisinde görevini sürdürmeye devam eden Fuat Okyay’ın karısı olan Hümeyra Şahin’in okulu, mesleği, yaşı ve nereli olduğu gibi pek çok detay merak edilmektedir.

Hümeyra Şahin Kimdir?

Hümeyra Şahin kimdir sorusu da pek çok kişinin merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Cumhurbaşkanı yardımcısı olan Fuat Okyay ile evlenmesi ile tanınmayı başarmış olan Hümeyra Şahin hakkında belirli önemli detaylar bilinmektedir. Bunlardan bir tanesi de Hümeyra Şahin’in 1998 yılına İstanbul Üniversitesi’nde Tarih Bölümü mezunu olduğu konusudur. Daha sonrasında ise Hümeyra Şahin, buradaki eğitiminin sona ermesinin ardından Marmara Üniversitesi içerisinde Osmanlı Bürokratik Modernleşme mastırı yapmıştır. 

Tüm bu eğitimlerinin sona ermesinin ardından ise 2007 ve 2008 yılları arasında ise eğitim almak amacı ile birlikte Londra ülkesine gitmiştir. Bu alana geldiği zaman ise İtalyan Roma İşletme Okulu içerisinde yer almaya başlayarak bu alanda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında gerekli olan eğitimlerini almaya devam etmiştir. Bu alan içerisinde de Master hayatına devam etme kararı almış olan Hümeyra Şahin, isteğini gerçekleştirmiş ve eğitimi de tamamlamıştır.

Hümeyra Şahin Kaç Yaşında

Tüm bu gelişimlerinin ardından ise Hümeyra Şahin çeşitli edebiyat dergileri içerisinde yer alan deneme ve öykülerini yayınlamaya karar vererek bu isteğini de gerçekleştirmeyi başarmıştır. 

Hümeyra Şahin İşi Nedir?

Cumhurbaşkanı yardımcısı olan Fuat Okyay ile dünya evine girmesinin ardından adını bu şekilde duyurmayı başaran Hümeyra Şahin hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de Hümeyra Şahin işi nedir sorusudur. Çeşitli alanlarda ve hatta yurt dışında dahi eğitim hayatını sürdürmeyi başarmış olan Hümeyra Şahin, çeşitli alanlarda çalışma hayatını sürdürmüştür. Çeşitli dergiler içerisinde yer alan öykü ve denemeleri uzun bir süre boyunca yazmaya devam etmiştir. Özelikle de Lacivert isminde yer alan ilk öykü kitabı bu alanda son derecede dikkat çekmektedir. Söz konusu olan kitabını ise 2012 yılında yayınlamıştır.

Hümeyra Şahin, tüm bu gelişmelerinin ardından da Akşam gazetesi içerisinde yer alan köşe yazılarını yazmaya başlamıştır. Böylelikle de hayatı boyunca bir dönem içerisinde köşe yazarı kimliği ile anılmaya devam etmiştir. Bu alanda da daha fazla yer almayarak sonrasında ise Meridyen Derneği içerisinde yer almaya başlamıştır. İlerleyen zaman dilimlerinde ise bu derneğin başkanlığını yapmaya başlamıştır. 

Fuat Okyay Kimdir?

Cumhurbaşkanı ve hakkında araştırma yapan kişilerin sıkça duydukları konulardan bir tanesi de Fuat Okyay kimdir olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu isim, Kültür Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı yardımcısı görevi ile bilinmektedir. Bu nedenle de sık bir biçimde Cumhurbaşkanı yanında yer alarak objektifler karşısında bulunmakta ve çeşitli açıklamaları da dile getirmektedir. 

Fuat Okyay, 1964 yılında Yozgat ilinde dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatını ise Adana ilinde yer alan Çukurova Üniversitesi içerisinde yer alarak İşletme Bölümü olarak tamamlamıştır. Bu eğitiminin sona ermesinin ardından da araştırma görevlisi olarak üniversite içerisinde yer almaya devam etmiş ve eğitim hayatını da kaldığı yerden sürdürmüştür. 

Tüm bu eğitim kariyerinin ardından Fuat Okyay daha fazla devam etmiş ve bu kez de AD içerisinde yer alan otomotiv sektörü hakkında önemli bir mastırını 1990 yılında tamamlamıştı. Bu alan içerisinde de imalat mühendisliği alanı üzerine yüksek lisans yapmayı ihmal etmiştir.

Özellikle de endüstri mühendisliği alanı konusunda doktora yapmış bir isim olan Fuat Okyay, sonrasında ise havacılık ve otomotiv alanlarında uzman hale gelmeyi başarmıştır. Kariyer hayatı boyunca çok daha fazla önemli gelişmeler ve eğitimler almasının yanı sıra 2016 yılına karar T.C Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini yapmıştır. Daha sonrasında ise 2018 yılına geldiği zaman görevini daha da üst sıralara çıkarmış ve artık Cumhurbaşkanı yardımcısı olmuştur. Hala Cumhurbaşkanı yardımcısı görevine devam etmekte olan Fuat Okyay, Hümeyra Şahin ile evlidir. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Cinayet Hikayeleri Anlatırken Makyaj Yapıyor

Youtube sürekli olarak kendi fenomenlerini ve ünlülerini yaratmaya başarıyor. Bunlar arasında en ilgi çekenler her zaman makyaj videoları oluyor. Ancak bunların arasında ilginç deneyimler yaşatmak isteyen…

10 Ay Önce
0 Yorum

İnstagram Fenomeni Merve Taşkın Verdiği Pozlarla Dikkat Çekti!

İnstagram’da 574 bin takipçisi bulunan ve geçtiğimiz günlerde bakirelik konusuyla ilgili açıklamalarda bulunan Merve Taşkın bu sefer başka bir hareketiyle gündeme gelmeyi başardı. Sosyal medya sitelerini aktif…

10 Ay Önce
0 Yorum

Dansıyla Fenomen Olan Temizlik İşçisi Kıraç Sahnesinde

Sosyal medyada ilgi uyandıran videolardan birisi temizlik işçisinin işini yaparken aynı zamanda müzik dinleyerek dans etmesi oldu. Birçok sanatçı ve birçok kişi temizlik işçisinin bu görüntüsüne…

10 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al