Huawei Mate 30E Pro Akıllı Telefonu

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Huawei Mate 30E Pro Akıllı Telefonu , Telefon devi olan Huawei Mate serisi ile kullanıcılarının şaşırtıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte marka yeni telefonlar üretmeye başladı ve bu telefonların birer birer piyasaya sürüyor. Mate 30 Pro 5G telefonun uygun fiyatlısı olan cihaz 2020 yıllında kullanıcıları ile buluşmuştu. Büyük ilgi gören akıllı cihazın özellikleri oldukça tatmin edici seviyelerde. Akıllı telefon piyasasında artan rekabet ile birlikte üreticiler gün geçtikçe daha üstün özelliklere sahip cihazlar üretmek için yarışıyorlar. Bu yarışta Huawei markasının ürettiği cihazlar testler tam not almayı başarıyor. 

Cihazın genel kullanımı ele alındığında performansı oldukça yüksek bir işlemci ile desteklenmiş. Bunun yanında cihazın tasarımı ve ekran çözünürlüğü son teknoloji ile üretilmiş. Cihaz aynı segmentte olduğu diğer markalara göre sağladığı avantajlar ile kullanıcıları kendine çekmektedir. Yeni cihazın 

Huawei Mate 30E Pro Teknik Özellikleri

Huawei Mate 30E Pro Telefonun teknik özelliklerine baktığımızda ilk gözümüze çarpan Kirin 990E işlemciyi kullanması oluyor. Oldukça güçlü işlemciye 8 çekirdek eşlik ediyor. Merkeze yerleştirilmiş 3.3GHz ana çekirdeğe 3 ayrı çekirdek daha destek oluyor. 

Telefonun çekirdek dizilimi ise şu şekilde; 2 x 2.86 GHz Cortex-A76, 2 x 2.36 GHz Cortex-A76, 4 x 1.95 GHz Cortex-A55’ten oluşmaktadır. Cihazın grafik işlemcisi Mali – G76 MP14 olarak tasarlanmıştır. Cihazın performansını etkileyen bir diğer önemli nokta sahip olduğu 8GB RAM alanıdır. Bu RAM alanı geçici makine kodlarını saklarken mevcut veri akışının hızlanmasını sağlamaktadır. Geniş RAM alanın yanında cihazın dahili depolama alanı 256GB ve bu depolama alanını SD kart ile desteklemek mümkündür.

Bağlantı Özellikleri

Huawei Mate 30E 5G cihazında entegre LTE sistemi bulunuyor. Bu sistem cihazdan indirilecek uygulama veya dosyaların hızlı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Ayrıca cihazda 7 mm yarı iletken kullanılarak cihazın teknolojisine yeni detaylar kazandırıyor. Cihazın GPU saati 720 MHz olup yüksek clock hızına sahiptir. RAM hızına baktığımızda 2133MHz ile dahili hafızayı destekleyecek bir performansa sahiptir. Cihazda bulunan 64 bit desteği daha fazla RAM performansı sağlamasına olanak verir.Cihazın sahip olduğu dahili grafik kartı kullanıcıların ayrıca grafik kartı almalarını engelliyor. Cihazın CPU iş parçacığı, daha fazla işlem, hızlı performans ve daha iyileştirilmiş bir çoklu sistem sağlamaktadır. 

Mobil Oyunlar İçin Mate 30E Pro

Telefondan oyun oynamayı seven kullanıcılar için cihazın performansına entegre edilen pek çok sistem ve sürüm bulunmamaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür. DirecktX daha yeni sürümler için iyi bir grafik deneyimi sunar. Cihazda bulunan dinamik frekans ölçeklendirmesinin olması işlemcinin güç tasarruf etmesini sağlamaktır. AES desteği şifrelemeler hızını artırırken, TrustZone özelliği mobil ödemeler için güvenli bir ortam sağlamaktadır.

Huawei Mate 30E Pro 5G Kamera Özellikleri ve Teknolojisi

Huawei Mate 30E Pro 5G cihazın kameraları oldukça üstün teknoloji ile üretilmiş. Kameraların üretildiği malzemeler ise dayanıklılık testlerini başarılı bir şekilde geçmiş durumda. Cihazda arkada dört ana kamera ve önde iki kamerası olmak üzere 6 adet kamera bulunmamaktadır. Cihazın birinci ana kamera çözünürlüğü 40 MP olup kullanıcılara pek çok çekim deneyimi şansı tanımaktadır. Diyafram açıklığı f1.6 olan cihazın flaşı Dual LED’ten oluşmaktadır. Ana kamera ile çekilen videolarda Huawei 4K ultra HD desteği sunmaktadır. 

Cihazın sahip olduğu ikinci arka kamera 40 MP çözüldüğe sahip ve ekstra geniş açılı fotoğrafların elde edilmesini sağlıyor. Bu kameranın diyafram açıklığı F1.8’dir. cihazın sahip olduğu üçüncü arka kamera 8 MP görüntü kalitesine sahip iken diyafram açıklığı f2.4’tür. Üçüncü arka kamera ile kullanıcılar Telephoto, optik görüntü sabitleme, optik zoom gibi özellikler ile çekimler yapabilmektedir. Cihazın sahip olduğu dördüncü arka kamera TOF 3D derinlik algısına sahiptir. 

Huawei cihazının ön panelinde sahip olduğu ana selfie kamerası 32 MP çözüldüğe sahiptir. Diyafram açıklığı f2.0 ve oldukça geniş bir açıyla çekim yapılabilmektedir. İkinci ön kamera TOF 2D derinlik algısına sahiptir. Huawei markasının kullanıcılarına sunduğu bu kamera özellikleri ile yüksek kalitede pridy fotoğraf çekilebilir.

Huawei Mate 30E Pro 5G Telefonun Tasarım Özellikleri

Huawei Mate 30E Pro 5G cihazı tasarım özelliklerine baktığımızda Mate 30 Pro 5G ile büyük benzerlikler göstermektedir. Telefonun arka panelinde halka şeklinde 4 kamera bulunurken bu kameralara Lecia logosu eşlik etmektedir. Huawei cihazı kullanıcılarına altı farklı renk sunuyor. Bunlar; parlak siyah, gümüş, mor, zümrüt yeşili ve turuncu renklerinden oluşmaktadır. Cihazın sahip olduğu ekran 6.53 inç ve 1176 x 2.00 piksel çözünürlüklü OLED panel teknoloji ile kullanıcılarına ulaşıyor. 

Huawei Mate 30E Pro 5G Detaylı İnceleme

Huawei Mate 30E Pro 5G Pil Performansı

Akıllı telefonlarda çok önemli bir destek olan günümüzde insanların hayatını çok etkileyen gösterdikleri pil performansı olmaktadır. Kullanıcılar genelde pil performansı yüksek ve uzun ömürlü olan cihazları tercih etmektedir. Huawei cihazının sahip olduğu 4500 mAh batarya kapasitesi kullanıcı ihtiyacını fazlasıyla sağlamaktadır. Cihaz 40 W hızlı şarj özelliğini desteklemektedir. Mate 30 E Pro cihazı ile kullanıcılar uzun bir süre telefondan yoğun çalışabilmektedir.

Huawei cihazının sahip olduğu Büyük: LITTLE teknolojisi çekirdek geçişlerin pil ömrünün uzun olmasına destek sağlıyor. Ayrıca cihazın transistör sayısının fazla olması hem performansa hem de batarya işlevine ciddi anlamda etkiler yapıp telefonun bu konuda problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

2021 Oscar Ödüllerinin Kazananı Belli Oldu!

Her yıl düzenlenen Oscar ödülleri bu yıl da gerçekleştirildi. 2021 Oscar Ödüllerinin Kazananı Belli Oldu! Oscar ödüllerinin verildiği gecede Nomadland damgasını vurdu. Aynı zamanda Netflix ve…

5 Ay Önce
0 Yorum

iPhone Android Rehber Aktarma (4 Farklı Yöntem)

Her insan günümüzde mutlaka bir adet akıllı telefona sahiptir. Bu telefonlar zaman geçtikçe yıpranır ve yenisiyle değiştirilir. Yeni telefon alma sürecinde kullanıcılar özellikle iOS ve Android…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Mouse DPI Ayarı

Mouse DPI ayarı ,sürekli olarak karşımıza çıkan DPI nedir? Sorusunun yanıtını sizler için sunuyoruz. Oyuncu Mouse’larında yüksek DPI önemli bir kriter midir?  Bir Mouse satın alırken…

1 Yıl Önce
0 Yorum