Honor Play 4 , Akıllı telefon üretici devi olan Huawei markasına ait olan Honor cep telefonları kullanıcılar tarafından ilgi görüyor. Özellikle markanın arkasına Huawei teknolojisini alması tercih edilmesini sağlayan başlıca etkenlerin başında gelmektedir. Gün geçtikçe insanların artan akıllı cihaz ihtiyacı üreticileri harekete geçirmektedir. 

Telefon markaları sürekli arka arkaya benzersiz özelliklere sahip cihazları piyasaya sunmaktadır. Honor amiral gemisi olan Play 4 telefonunu 2020 yılında kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Cihazda yüksek teknoloji kullanan markanın sunduğu avantajlar hızla kullanıcıların artmasını sağlamıştır. 

Honor Play 4 cihazının genel kullanımına bakıldığında oldukça geniş bir ekrana sahip cihazın ekranı 6.81 inç ve 386 PPI piksel yoğunluğuna sahip. Böylelikle Honor kullanıcılara geniş ekranda yüksek kaliteli görüntüler sunmuştur. Cihazın ekran çözünürlüğü 1080×2400 piksele sahipken ekran teknolojisinde IPS LCD ekran kullanılmıştır.

 Bu ekran teknolojisi sayesinde marka kullanıcılara her türlü ışık seviyesinde yüksek kalitede hizmet görüntüsü sağlamaktadır. Cihaz kullanıcılarına pek çok farklı renkte sunulurken sahip olduğu mühendislik mimarisi markanın kalitesini ortaya koymaktadır.

Honor Play 4 Akıllı Telefonun Performans Özellikleri

Akıllı cihazların uzun ömürlü olmasını sağlayan en önemli etken sahip olduğu Performans özellikleridir. Uzun ömürlü ve yüksek performanslı cihazlar kullanıcılarını cezbetmektedir. Kullanıcıların bu yönde yaptığı tercih sonucunda telefon üreticileri yüksek performanslı cihazlar tasarlamayarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 

Honor markası da bu ihtiyacı karşılamak için üst teknolojileri kullanarak öne çıkmaktadır. Honor Play 4 cihazının gücü ise sahip olduğu 8 çekirdekli MediaTek Dimensity 800 5G işlemci teknolojisinden gelmektedir. Cihazın ana çekirdek hızı 2 GHz iken sahip olduğu performans buna paralel olarak çok yüksektir.

Akıllı cihazların yüksek performans sağlamasını tetikleyen bir diğer etken ise sahip olduğu Rastlantısal Erişim Hafızası ve dahili depolama alanıdır. Cihazın RAM’i veri akışını hızlandırırken dahili depolama alanı cihazda ısınma ve kasma gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır. 

Honor Play 4 cihazının sahip olduğu 8GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı kullanıcıları birçok açıdan rahatlamaktadır. Ayrıca cihazda bulunan harici bellek yuvası depolama alanın artmasını sağlamaktadır. Cihaz 2133 mHz RAM hızı ile dahili depolama alanını desteklemektedir. Ayrıca 64 bit desteği yüksek RAM ihtiyacını karşılamaktadır. 

Honor cihazın performansını iyileştirmek için temel özelliklerin yanında farklı sürümleri de cihaza entegre etmiştir. Cihazda bulunan dahili grafik kartı binlariny başında gelirken cihaz CPU iş parçacığı ile daha fazla işlev, daha hizly performans ve daha iyi çoklu işlem sağlamaktadır. 

Honor Play Detaylı İnceleme

Cihazda yine bulunan dinamik frekans ölçeklendirmesi işlemcinin güç tasarruf etmesini sağlamaktır. Oyunlar esnasında cihazda ortaya çıkan problemleri engellemek için directX sürümü, OpenGL gibi entegre sistemler bulunmaktadır.

Honor Play 4 Telefonun Kamera İncelemesi

Akıllı cihazların sahip olduğu kamera özellikleri kullanıcılar için büyük önem arz etmektedir. Özellikle kullanıcıların yüksek çözünürlüğe sahip cihazları tercih etmesi telefon üreticilerini iyi kameralar tasarlamaya itmiştir. Honor Play 4 cihazının kameralarına baktığımızda arkada kullanıcılarının destekleyen dört ayrı kamera bulunmaktadır. 

Ana kamera çözünürlüğü 48 MP olup f/1.8 diyafram açıklığına kadar çekim alanı sunuyor. İkinci arka kamera çözünürlüğü 8 MP ve f/2.4 diyaframı 120 derecelik ultra geniş bir açı sunuyor. Üçüncü arka kamera 2 MP makro çekim kalitesi sunarken f/2.4 diyafram açıklığına sahip. Cihazın son arka kamerası olan dördü kamera 2 MP derinlik algısına sahip ve bu kamera da f/2.4 diyafram açıklığına sahiptir.

Cihazın sahip olduğu ön selfie kamerası 16 MP çözünürlükte olup kullanıcılarına güzel öz çekimler sunmaktadır. Ayrıca Honor cihazının LED flaşı çift ton özelliğine sahiptir bu sayede cihazın fotoğrafları daha iyi renkte yakalaması sağlanmıştır. Cihazda fotoğraflar için faz algılaması ve ağır çekim video kaydı bulunmaktadır. Cihazda bulunan dahili HDR modu otomatik olarak daha yüksek dinamik aralıklarla fotoğraf çekilmesini sağlar. CMOS sensörü ile düşük pil seviyelerinde yüksek kalitede fotoğrafları çekmek mümkündür.

Honor Play 4 Cihazının Sahip Olduğu Pil Performansı

Artık akıllı cihazlarda kullanıcılar uzun süre dayanan cihazlar istemektedir. Artan akıllı telefon kullanımı, akıllı telefon ile geçirilen süre nedeniyle kullanıcılar tercihlerini bu yönde kullanmaktadır. Honor akıllı telefon Play 4 pil performansına baktığımızda kullanılan teknoloji cihazın pil ömrünün uzun olmasına imkan vermektedir. 

4300 mAh batarya kapasitesi ile hızlı şarj özelliği olan cihaz ortalama bir kullanıcıyı 12 saat boyunca idare edebilmektedir. Bunun yanında cihazın sahip olduğu ekran teknolojisi ve çekirdeklere entegre edilen büyük worLE teknolojisi cihazın pil ömrünü ekstra uzatmaktadır. Cihaz akran olduğu diğer markaların pil kapasitesi ile karşılaştırıldığında teknolojisi ile bir adım öne geçmektedir.

Honor Play 4 Telefonun İşletim Sistemi ve Benzersiz Özellikleri

Honor cihazında Android işletim sistemi kullanmaktadır. Kullanıcı arayüzünde Magic UI kullanan marka kullanıcılarına ikili bir Android deneyimi sunmaktadır. Cihazın kullanıcısına sunduğu birçok benzersiz özelliği bulunmaktadır. 

Cihaz parmak izi okuyucu sensörüne sahiptir. Bunun yanında çift sim özelliği taşımaktadır. Cihaz 5G desteği ile hızlı akış sağlamaktadır. Cihazın tarayıcısının sahip olduğu word wrap özelliği internet ortamında kullanıcıların rahatça gezinmelerine imkan vermektedir. 

Cihaz çok kullanıcılı bir sisteme sahip olup bütün kullanıcılar kendileri için özelleştirilmiş profillerine ulaşabilmektedir. Ayrıca cihaz açık kaynaklı ve jiroskop özelliğine sahiptir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Folder 2

Folder 2 , Koreli telefon şirketinin markası olan LG Folder modelinin bir üst modeli olan Folder 2’yi telefon kullanıcılarının beğenisine sundu. Geçmişin izlerini taşıyan ve teknolojinin…

1 Yıl Önce
0 Yorum

iPhone Android Rehber Aktarma (4 Farklı Yöntem)

Her insan günümüzde mutlaka bir adet akıllı telefona sahiptir. Bu telefonlar zaman geçtikçe yıpranır ve yenisiyle değiştirilir. Yeni telefon alma sürecinde kullanıcılar özellikle iOS ve Android…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Enjoy 20 Plus 5g

Enjoy 20 Plus 5g , akıllı telefonlar çağımızın en önemli buluşlarından biridir ve günümüzden lüks tüketim olmaktan çıkıp neredeyse zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Dev akıllı…

1 Yıl Önce
0 Yorum