Half Life Hileleri

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Oyun dünyasının en sevilen oyunları arasında Half Life oyununun önemli bir yeri bulunmaktadır. Son derece değerli yapımlar arasında bulunan oyunun oldukça ilgi çeken bir senaryosu da bulunmaktadır. VR odaklı olarak tasarlanan oyun oldukça yüksek görüntü özelliklerine sahip bir oyundur. Seri olarak tasarlanan oyun farklı yıllarda çıkan bölümleri ile oldukça ilgi toparlamıştır. Half Life hile avantajları ile son derece keyifli zaman geçirme şansı bulabilirsiniz.

Oyunun genel senaryosuna bakıldığı senaryonun başında bir tren yolculuğu görüyorsunuz. Bu yolculuk sırasında ve sonrasında Gordon Freeman isimli bir bilim adamını canlandırıyorsunuz. Bu bilim insanı Black Mesa Araştırma Tesisi’nde çalışmalarını yürütmektedir. Freeman senaryonun başında önemli bir deneye yarım saat geç kalmıştır.

Senaryonun bir bölümünde ise G-Man isminde gizemli bir karakter ise özel bir kristali Xen gezegenine gitmek üzere olan insan araştırma ekibine vermiştir. Bu kristal çok fazla incelenmeden deneylerde kullanılmış ve hem dünya hem de Xen gezegeni arasında bir portal açılmıştır. Freeman da bu portal aracılığı ile ışınlanmış aynı zamanda bu portalda ki yaratıkların da dünyaya ışınlanabildiğine şahit olmuştur.

Oyunun ana teması da bu bilim insanının yanlış giden bir deney nedeni ile Black Mesa’dan kaçışını anlatmaktadır. Oyun her seride farklı bir konu eklenerek daha da cazip bir hale getirilmiştir.

Half Life Hileleri İçin Konsolun Açılması

Half Life hile oyunda yükselmenize yardımcı olacak ufak püf noktalardır. Bu püf noktaları bilmek hem oyunda daha hızlı yükselmek hem de daha keyifli zaman geçirmek açısından büyük bir önem taşımaktadır. Oyunda ki bu hileleri kullanabilmek için ise konsolun aktif olması gerekmektedir. Konsolu açmak için masaüstünden Half-Life kısayolunu bulmanız gerekiyor. Daha sonra bu kısayola sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Buradan konsolu düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Half Life Hile Kodları Nasıl Yazılır?

Oyun konsolunu etkin hale getirildikten sonra Half Life hile kodlarını nasıl kullanmanız gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir. Bu kodları kullanabilmek için klavyenize é tuşuna basmanız gereklidir. Bunun yerine ~ işaretini de kullanabilirsiniz. Karşınıza bir ekran açılır ve ekranda sv-cheats 1 yazarak ENTER tuşuna basın. Kodları bu aşamadan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Half Life Hileleri İçerisinde En Çok Kullanılanlar

Half Life hileleri oldukça çeşitlidir. Bu hileler yardımı ile oyunda üstünlüğü ele geçirmek daha kolaydır. Gereksinimlerinizi karşılayacak hile seçenekleri arasında şunlar vardır:

 • /impulse 101: tüm silah ve cephaneleri almanızı sağlar.
 • /-reload: otomatik olarak yeniden yükleme işlemini devre dışı bırakan bir hiledir.
 • /+reload: otomatik yükleme işleminin etkinleşmesini sağlar.
 • /impulse 109: ekranda karşınıza çıkan canavarları kontrol etmeye yarar.
 • /developer 0: Geliştirici modunun kapanmasını sağlar.
 • /developer 1: geliştirici modunun açılmasını sağlar.
 • /impulse 203: Canavarları/ NPC’leri silen hiledir.
 • /god: Tanrı modunu etkinleştirmektedir.
 • /İmpulse 101: HEV kıyafeti, cephane ve silah sağlar.
 • /map: harita seçmenize yardımcı olur.
 • / İmpulse 106: hedefe bakarken istatistik gösterir.
 • /impulse 103: canavara bakarken istatistik gösterir.
 • /notarge: Birinci Şahıs Görünümünün etkinleşmesini sağlar.
 • /Lambert- 1.0001: EL feneri olmada da parlak görünmenizi sağlar.
 • /impulse 105: sessiz oyuncu modu
 • /impulse 202: Blood oluşturma hilesidir.
 • /kill: intihar etmenize yardımcı hiledir.
 • /impulse 107: bakılan nesnenin adını gösteren bir hiledir.

Bu hileler Half Life oyununda kullanılan en temel hileler arasında yer almaktadır. Bu hileler yanında oyunda gereksinim duyacağınız eşyaları temin etmek için de hileler vardır. Eşya hilesi için ise /give

Şeklinde dilediğiniz itemi kolayca alabilirsiniz. İngilizce isimlerini yazmanız gerekmektedir. Bir diğer önemli hile ise haritalar üzerinde yapılandır. Oyunda ki hikayelerin haritalarını geçmek isterseniz /map [map name] yazmanız yeterli olmaktadır. Yüksek oyun başarısı elde etmek isteyenler için Half Life hile çeşitleri oldukça fazladır. Her bir hileyi oyun içerisinde kullanabilir ve daha keyifli oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Half Life oyun başarısını hileler çok yakından etkilemektedir.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Araba Oyunu

Araba Oyunu , 1971 yılına dayanan oyun tarihi, serüveninde birçok iniş çıkış yaşasa da 11 milyon dolarlık bir büyüklüğe geldiğinde eğlence sektörünün lideri olan sinema sektörüne…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Makyaj Oyunları

Makyaj Oyunları , hepsi birbirinden güzel oyun karakterlerinin senin yardımına ihtiyacı var.  Hepsi makyajlarını tamamlayamadığı için okula, işe ya da randevuya geç kalıyor. Ayrıca sitemizdeki makyaj…

1 Yıl Önce
0 Yorum

CS GO Sistem Gereksinimleri

CS GO Sistem Gereksinimleri , milyonlarca takipçisi bulunan oyunlardan biridir. Oyun severler arasında büyük bir tutku haline gelen oyun piyasaya ilk sürüldüğü andan itibaren birçok kişiden…

1 Yıl Önce
0 Yorum