Güzellik Sırları

8 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Güzellik Sırları , asırlar değişse de kadınlar için değişmeyecek olan tek şey güzelliğe olan meraktır. İlk zamanlardan bu yana uygulanan güzellik sırları her dönem farklılıklar göstermektedir. Uygulama ve kullanılan malzemeler değişkenlik gösterse de beklenti ortaktır: daha güzel görünmek. Doğal güzellik ise son dönemlerde kadınların daha çok dikkatini çekmektedir. Estetik yaptırmadan ve makyajsız güzel gözükmek her kadının isteği haline gelmiştir. Bunun için düzenli olarak yapılması gereken birkaç uygulama mevcuttur. Düzenli olarak evde yapabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde hem cildiniz hem de bedeniniz oldukça genç ve güzel gözükecektir. Doğal ürünler kullanarak kendinizi güzelleştirmek için işte bir kaç ipucu.

Peeling Yapın

Temiz bir cilt için peeling yapmak şart. Sabah ve akşam olmak üzere yüzünüzü yıkayın. Haftada bir yada iki kere derinlemesine temizlik için peeling yapın. Bu sayede cilt ölü derilerden arınır ve derinlemesine bir temizlik oluşur. Peeling sonrası kullanacağınız bakım ürünleri temiz cilt tarafından daha kolay emilecektir.

Nemlendirici Kullanın

Cildimiz iklim değişikliklerine bağlı olarak zaman zaman nemini kaybeder. Düzenli bir nemlendirici kullanımı cildin nem dengesini oturtur ve bu sayede daha sağlıklı bir cilde kavuşmuş oluruz. Zeytin yağı ya da badem yağı gibi yağlar doğal bir nemlendiricidir.

Kil Maskesi Yapın

Siyah noktalardan arınarak daha temiz bir cilde sahip olmak istemez misiniz? Hem uygun fiyatlı hem de doğal bir kil ile muhteşem bir cilde sahip olmak mümkün. Yapmanız gereken şey ise cildinizi temizledikten sonra haftada en fazla iki kere kil maskesi uygulamak. Osmanlı zamanından günümüze kadar gelen kil güzellik sırları arasında yerini almıştır.

Makyaj ile Yatmayın

Temiz ve sağlıklı bir cilt için kesinlikle makyajla yatmayın. Makyaj gece boyunca cildin nefes almasını engelleyerek kalıcı hasarlar bırakabilir, sivilce oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle makyajınızı çıkarıp yüzünüzü temizledikten sonra uygun bir nemlendirici sürerek bebekler gibi uyuyabilirsiniz.

Bol Su İçin

Parlak ve bebek gibi bir cilt için en önemli etken su içmektir. Su içmek sadece cildimizin değil vücut sağlığımız için de önemlidir. Yeteri kadar su tüketimi sayesinde cilt neme doyar ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

  • Alkol ve Sigara Cilde Oldukça Zararlı

Lekesiz ve güzel bir cilt için sigaradan ve alkolden uzak durmak gerekir. Zira tür maddelerin kullanımı cilde olduğu kadar bedenimize de zarar vermektedir. 

  • Güneş Kremi Kullanın

İklimlerin değişmesi nedeni ile maruz kaldığımız güneş ışınları da bir hayli zararlı hale gelmiştir. Bu nedenle doktorların da önerisi ile yaz kış fark etmeksizin her gün güneş kremi kullanmak gerekir. Düzenli güneş kremi kullanımı kırışıkları azaltmakta aynı zamanda güneş lekelerine karşı da koruma kalkanı oluşturmaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Deri Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Deri Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz. Sonbahar ve kış aylarının iddialı ve şık kıyafetlerinden olan deri pantolon seçerken nelere dikkat etmelisiniz konusu oldukça sık sorulmakta ve…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Zarafetinize Zarafet Sağlayacak 7 Giyim Önerisi

Zarafetinize Zarafet Sağlayacak 7 Giyim Önerisi.Zarif ve şık bir görünüme sahip olmak için giyim önerilerini dikkate almalı ve her zaman hazırlıklı olmalısınız. Hem günlük hayatta hem…

2 Yıl Önce
0 Yorum

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir

İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilir.İlk izlenim bir iş görüşmesi için çok önemli olmaktadır. İş görüşmesine giderken ne giyilir? Oldukça sık sorulan ve araştırılan bir konu olmaktadır.…

1 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al