Güzellik Sırları

4 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Güzellik Sırları , asırlar değişse de kadınlar için değişmeyecek olan tek şey güzelliğe olan meraktır. İlk zamanlardan bu yana uygulanan güzellik sırları her dönem farklılıklar göstermektedir. Uygulama ve kullanılan malzemeler değişkenlik gösterse de beklenti ortaktır: daha güzel görünmek. Doğal güzellik ise son dönemlerde kadınların daha çok dikkatini çekmektedir. Estetik yaptırmadan ve makyajsız güzel gözükmek her kadının isteği haline gelmiştir. Bunun için düzenli olarak yapılması gereken birkaç uygulama mevcuttur. Düzenli olarak evde yapabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde hem cildiniz hem de bedeniniz oldukça genç ve güzel gözükecektir. Doğal ürünler kullanarak kendinizi güzelleştirmek için işte bir kaç ipucu.

Peeling Yapın

Temiz bir cilt için peeling yapmak şart. Sabah ve akşam olmak üzere yüzünüzü yıkayın. Haftada bir yada iki kere derinlemesine temizlik için peeling yapın. Bu sayede cilt ölü derilerden arınır ve derinlemesine bir temizlik oluşur. Peeling sonrası kullanacağınız bakım ürünleri temiz cilt tarafından daha kolay emilecektir.

Nemlendirici Kullanın

Cildimiz iklim değişikliklerine bağlı olarak zaman zaman nemini kaybeder. Düzenli bir nemlendirici kullanımı cildin nem dengesini oturtur ve bu sayede daha sağlıklı bir cilde kavuşmuş oluruz. Zeytin yağı ya da badem yağı gibi yağlar doğal bir nemlendiricidir.

Kil Maskesi Yapın

Siyah noktalardan arınarak daha temiz bir cilde sahip olmak istemez misiniz? Hem uygun fiyatlı hem de doğal bir kil ile muhteşem bir cilde sahip olmak mümkün. Yapmanız gereken şey ise cildinizi temizledikten sonra haftada en fazla iki kere kil maskesi uygulamak. Osmanlı zamanından günümüze kadar gelen kil güzellik sırları arasında yerini almıştır.

Makyaj ile Yatmayın

Temiz ve sağlıklı bir cilt için kesinlikle makyajla yatmayın. Makyaj gece boyunca cildin nefes almasını engelleyerek kalıcı hasarlar bırakabilir, sivilce oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle makyajınızı çıkarıp yüzünüzü temizledikten sonra uygun bir nemlendirici sürerek bebekler gibi uyuyabilirsiniz.

Bol Su İçin

Parlak ve bebek gibi bir cilt için en önemli etken su içmektir. Su içmek sadece cildimizin değil vücut sağlığımız için de önemlidir. Yeteri kadar su tüketimi sayesinde cilt neme doyar ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

  • Alkol ve Sigara Cilde Oldukça Zararlı

Lekesiz ve güzel bir cilt için sigaradan ve alkolden uzak durmak gerekir. Zira tür maddelerin kullanımı cilde olduğu kadar bedenimize de zarar vermektedir. 

  • Güneş Kremi Kullanın

İklimlerin değişmesi nedeni ile maruz kaldığımız güneş ışınları da bir hayli zararlı hale gelmiştir. Bu nedenle doktorların da önerisi ile yaz kış fark etmeksizin her gün güneş kremi kullanmak gerekir. Düzenli güneş kremi kullanımı kırışıkları azaltmakta aynı zamanda güneş lekelerine karşı da koruma kalkanı oluşturmaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Yastıkla Mast Yani Yastıkla Kadın Mastürbasyon 10 Bilgi!

Yastıkla Mast Yani Yastıkla Kadın Mastürbasyon 2021! Vajinal mastürbasyonu düşündüğünüzde, elle stimülasyonu veya belki bir vibratörü hayal edebilirsiniz. Ama aslında kadınların mastürbasyon yapmak kadar geçerli ve…

5 Ay Önce
0 Yorum

Popüler Kaş Trendleri

Popüler Kaş Trendleri, Kaşlar insanın yüz ifadesini etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Özellikle bayanlar tarafından önemsenen kaşlar son dönemler de erkekler tarafından da önemseniyor. Kaş şekillendirmek…

5 Ay Önce
0 Yorum

Yazlık Ev Mutfak Modelleri

Yazlık Ev Mutfak Modelleri , hazır ve kendinizin hazırlayacağı mutfak modellerinden oluşmaktadır. Yazlık evleri şehir evlerine göre daha çok keyif ve konfor üzerine dekore edilir. Dekorasyon…

5 Ay Önce
0 Yorum
takipçi satın al