Güzellik için Kil Maskesi

4 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Güzellik için Kil Maskesi , Osmanlı döneminde sultanların gözdesi olan kil maskesi, günümüzde de popüler bir bakım ürünü haline gelmiştir. doğal bir güzellik ürünü olan kil maskesi hem uygun fiyatlı hem de içeriğini değiştirerek farklı türler de de kullanılmaktadır. Osmanlı’dan günümüze güzellik için kil maskesi kullanılmaktadır. Düzenli kullanım sonrası derinlemesine temizliğin yanı sıra sağlıkla parlayan bir cilde kavuşmuş olursunuz.

Kil Maskesi Nedir?

Kil maskesi, içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde ciltte bulunan fazla yağı emer. Böylece sivilce oluşumunun önüne geçer. En çok tercih edilen kil türleri yeşil ve beyaz kil maskeleridir. Beyaz kil maskesi daha çok sivilce için kullanılırken yeşil kil maskesi siyah noktalar için kullanılmaktadır.

Kil Maskesinin Yararları

 • Kan akışını hızlandıran kil, cilde sürülmesinden itibaren kan akışını hızlandırır. Bu sayede cilt hücreleri kendini yenilemeye başlar.
 • Siyah noktalar için kullanılan yeşil kil oldukça etkilidir. Düzenli kullanım sonrası siyah noktalarınıza elveda diyebilirsiniz.
 • Cildin ürettiği yağı emerek cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur.
 • Cilt lekeleri üzerinde de etkili olan kil maskeleri lekelerin açılmasına ve zamanla kaybolmasına yardımcı olur.
 • Doğal bir güzellik ürünü olan kil maskesi düzenli kullanım sonrası cildin gözle görülür derecede düzelmesini sağlar.

Kil Maskesi Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kil maskesi derinlemesine temizlik sağlar. Bu nedenle ciltte en fazla 5 – 10 dakika tutulması gerekir. Daha fazla ciltte durması halinde cildin yağını emmesinden kaynaklı cilt kuruluğuna sebep olabilir. 
 • Kil maskesi sonrası mutlaka uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. 
 • Cildin gerilmesine sebep olan kil maskesi kırışıklıklar üzerinde de etkili olmaktadır. 
 • Haftada 1 ya da 2 kez kil maskesi kullanılması yeterli olmaktadır.
 • Cildiniz hassas bir yapıya sahipse maskenin bekletme süresini azaltmalısınız.

 

Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Hazır satılan kil maskeleri piyasada mevcuttur. Onları alarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz de toz kil alarak evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kil maskesi yaparken su yerine maden suyu, gül suyu, papatya suyu gibi doğal ürünler de kullanabilirsiniz. Bu sayede kil maskesinin cilde olan etkisini arttırmış olursunuz. 

Kil maskesinin henüz bilinen bir zararı yoktur. Topraktan gelen bu güzellik ürünü dünya üzerinde kullanılan bir bakım maskesidir. Doğal olmasının yanı sıra kolay hazırlanması sayesinde kadınlar tarafından bakım rutinlerine eklenmiştir. Kil maskesinin yararlarını görebilmek için düzenli kullanım yapmak şarttır. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz maskeyi haftada en fazla 2 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Cheddar Peynirli Tarifler

Cheddar Peynirli Tarifler, Hamburger, tavuk, makarna gibi yiyeceklerin içine katarak yenilen kendine has aroması ile ağızda harika bir tat bırakan Cheddar peyniri! Cheddar peynirli tarifleri merak…

5 Ay Önce
0 Yorum

En Moda Bot Çeşitleri

En moda bot çeşitleri, bir anda gelen kış insanların giyim dengesini şaşırtsa da erken ve hızlı gelmesi ile bu sene zor bir kış dönemi geçireceğimizin sinyallerini…

9 Ay Önce
0 Yorum

Yastıkla Mast Yani Yastıkla Kadın Mastürbasyon 10 Bilgi!

Yastıkla Mast Yani Yastıkla Kadın Mastürbasyon 2021! Vajinal mastürbasyonu düşündüğünüzde, elle stimülasyonu veya belki bir vibratörü hayal edebilirsiniz. Ama aslında kadınların mastürbasyon yapmak kadar geçerli ve…

5 Ay Önce
0 Yorum
takipçi satın al