Google Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

İnternet kullanımın arttığı son günlerde her kullanıcının belirli platformlardan kişisel hesapları bulunmaya başladı. Kişisel hesap denildiğinde herkesin aklına profil fotoğrafının, kullanıcı adının ve isim soyisim gibi bilgilerin yer aldığı alanlar geliyor. Google’da bu gibi bilgileri hesap oluşturan kullanıcılardan talep ederek internet kendisi tarafından sunulan servislerin daha kaliteli hizmetler sunmasını sağlıyor. Bazı kullanıcılar çok eskiden açmış olduğu profillerde yer alan bilgilerden belirli bir süre sonra memnun kalmadığı için değişiklikler yapmak isteyebiliyor. Profil resimleri de tam olarak bu noktada kullanıcılar tarafından değiştirilmek isteyen bilgilerin başında geliyor. Biz de bu içeriğimizde kullanıcılar tarafından talep edilen Google profil resmi değiştirme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini sizlere içeriğimizde farklı yöntemlerle aktarıyoruz.

Bkz: Google’da Kayıtlı İsim Nasıl Değiştirilir?

Yöntem 1: Tarayıcıdan Google Profil Resmi Değiştirme

Google, bilgisayar kullanıcılarına herhangi bir tarayıcıyı kullanarak profil resmi değiştirme avantajı sunuyor. Bu avantajı değerlendirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları teker teker takip edebilirsiniz. Her adım sizi değişikliğin başarıyla gerçekleşmesine yönlendirecektir.

  • Google Hesabı” alanına e-posta adresiniz ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  • “Profil Fotoğrafı” kategorisine tıklayın.
  • “Seç” butonuna dokunun.
  • Profil fotoğrafını seçtikten sonra “Yükle” diyerek işlemi sonlandırın.

Bu işlem adımlarının ardından son olarak “Profil Fotoğrafı Yap” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Birçok kullanıcı ne yazık ki son adımı uygulamadığı için Google profil fotoğrafı değiştirme işleminde başarısızlıklarla karşılaşıyor. Bu başarısızlığı ortadan kaldırmak için son adımı mutlaka ve mutlaka uygulamalısınız.

Yöntem 2: Telefondan Google Profil Resmi Değiştirme

Her Google kullanıcısı ne yazık ki çoğunluğa rağmen bilgisayar kullanımı konusunda etkin değildir. Bu sebeple de Android telefon kullanan kişilerin sayısını göz önünde bulundurduğumuzda Google profil resmi değiştirme işleminin birçok kişi tarafından merak edildiğini görebiliriz. Bunun en önemli sebebi herhangi bir akıllı telefon kullanımı için Google hesabının muhakkak olması gerektiğidir.

  • Telefonunuzdan “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • “Hesaplar” seçeneğine dokunun.
  • “Google Hesabı” bölümüne girin.
  • “Kişisel Bilgiler” kısmına ulaşın.

Burada profil fotoğrafınıza tıklayarak halihazırda kullanmış olduğunuz görseli sadece saniyeler içerisinde yenisiyle değiştirebilirsiniz. Hem işlemler oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilecek hem de yepyeni profil fotoğrafınızla gönderdiğiniz e-postalarda dahi dostlarınıza kendinizi daha iyi sunacaksınız.

Google Profil Resmi Değiştirme Olmuyor, Ne Yapmalıyım?

Google Profil Resmi Değiştirme

Her iki yöntemde de kullanıcılar Google profil resmi değiştirme işlemlerini gerçekleştirmeye çalışsa da bazen çabalar sonuçsuz kalabiliyor. Bu noktada bir çözüm yöntemi yok mu, tabii ki var. Google’nin ülkemizde etkin olarak kullanılması sebebiyle sunucu bazlı hizmet verdiğini biliyoruz. Hesabınızda yapacağınız değişiklikler sonuçsuz kalıyor ve hiçbir şekilde uygulanmıyorsa sunucu bazlı problem olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bir diğer çözüm yöntemi ise uygulamış olduğunuz yöntemlerde hesabınızın cihazda aktif olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer ki hesabınız cihazda açık değilse ne yazık ki değişiklik işlemi gerçekleşmeyecektir. Bu sebeple de tüm kontrolleri sağlayıp sonrasında bir önceki paragraflarda bahsettiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

ISO Disk Görüntüsü Windows 10’a Nasıl Mount Edilir?

ISO disk görüntüsü, fiziksel disk olarak kullanılan “CD” ve “DVD” gibi depolama aygıtları için tasarlanmış dosya uzantısıdır. Birçok büyük firma piyasaya sürdüğü programları ve oyunları genellikle…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Motive Edici Sözler

Motive Edici Sözler , İnsanların zaman zaman kendini iyi hissetmeye ihtiyacı vardır. Kendilerini kötü hissettikleri zaman diliminde hem çalışma performansları düşer hem de hayat enerjilerinde ciddi…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Rüyada Kar Görmek

Rüyada Kar Görmek , rüyalar yaşadığımız olayların bir yansımasıdır. Bu yansımaya ek olarak bazı yaşanacak olayların da habercisi olabilmektedir. Sıklıkla gördüğümüz rüyaların başında ise doğa olayları…

1 Yıl Önce
0 Yorum