Google İngilizce Oldu, Nasıl Düzeltirim?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Google, son zamanlarda internet ortamında en çok kullanılan arama motorlarının başında geliyor. Bu sebeple de global olmasından dolayı dil seçeneği konusunda kullanıcılarına önem veriyor. Bu sebeple de ülkemizde çok fazla kullanılması kaçınılmaz oluyor. Türkçe desteğini sorunsuz bir şekilde sunan arama motoru bazı zaman dilimlerinde kullanıcılarına sorunlar çıkarıyor. Bir internet araması yaparken tam o esnada dilin değişmesi sorunuyla karşılaşırsanız içeriğimizde sizlerle paylaştığımız yöntemleri kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bkz: Kullanışlı Chrome Eklentileri [4 Adet]

Google İngilizce Oldu, Dili Tekrardan Türkçe Yapmak İstiyorum

Google İngilizce oldu, tekrardan nasıl Türkçe yapabilirim sorusunu soruyorsanız aşağıdaki adımları tek tek yerine getirmeniz gerekiyor. Birçok kullanıcı söz konusu sorunu çok büyük bir problem gibi gördüğü için endişeleniyor ancak bu sorun sadece birkaç adım neticesinde çözüme kavuşturuluyor. Google’ı Türkçe yapmak için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Google’da “Google Search” butonunu kullanarak arama yapın.
 • “Arama Çubuğu” bölümünün hemen alt kısmında yer alan “Settings” butonuna basın.
 • “Languages” seçeneğine tıklayarak dil değiştirme işlemini gerçekleştirin.
 • “Türkçe” seçeneğinin hemen başındaki kutucuğa tıklayın.
 • “Save” butonuna basın ve değişiklikleri tamamlayın.

Bu işlemlerin ardından bir açılır pencere açılacak ve size değişikliklerin kaydedilmesini isteyip istemediğini soracaktır.

Tarayıcı Dili Değişti Nasıl Düzeltirim?

Türkiye’de ve dünyada birçok kişi özellikle internet tarayıcısı olarak Google Chrome tarayıcısını kullandığı için bazen dil problemleriyle karşı karşıya kalabilir. Bu problemin sebebinin ne olduğu bilinmez ancak bazen kullanıcıların yaptığı hatalar bazen de kendiliğinden olan işlemler olabilir. Bu sorunu ise aşağıdaki seçenekleri kullanarak çözebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda “Chrome” tarayıcısını açın.
 2. Sağ üst köşedeki “Üç Nokta” simgesine tıklayın.
 3. “Ayarlar” bölümüne girin.
 4. “Dil” ya da “Language” yazın.
 5. İlgili bölüme girdikten sonra “Türkçe” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemlerin ardından artık tarayıcınızın dili kullanmış olduğunuz dile dönüş olacaktır. Birçok kullanıcı bu konuda sorun yaşadığı için sorunun üstesinden nasıl gelebileceği konusunda çözüm arıyor ancak aslında çözüm sadece beş adımda kolayca gerçekleştirilebiliyor. Biz de sizlere içeriğimizde en detaylı bilgileri sunarak dil değiştirme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlattık. Buna alternatif olarak bulduğunuz yöntemler varsa yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

TikTok Reklam Modelleri ve TikTok Reklam Maliyeti

TikTok Reklam Modelleri ve TikTok Reklam Maliyeti konusunun yanı sıra son zamanlarda gerek ülkemizde gerekse global alanda en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri haline geldi. Bu…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Sesi Yazıya Çevirme Programları (Güncel)

İnternet kullanımının arttığı son günlerde işlevsellik amacıyla piyasaya sürülen uygulamalar ya da araçlar birçok kişi tarafından severek kullanılıyor. Herhangi bir sesi yazıya çevirme programları da bu…

1 Yıl Önce
0 Yorum

En İyi Mobil İşlemciler Hangileridir?

Akıllı telefonların en önemli birleşenlerinden olan işlemciler, telefonların performansını en fazla etkileyen unsurlardandır. İşlemcinin kalitesine göre, oyun performansı, pil ömrü, veri hızı, diğer bileşenleri performansları aynı…

2 Ay Önce
0 Yorum