Google Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Google’nin 2011 yılında YouTube’u satın almasıyla birlikte devreye soktuğu “Tek Şifre” dönemi günümüzde de sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. Bu süreçte kullanıcılar “Google” servislerine giriş yaparken tek şifre kullanmakta ve bu şifre aracılığıyla güvenliklerini sağlamaktalar. Her kullanıcı gibi siz de bazı zaman dilimlerinde şifrenizle alakalı problemler yaşayabilir ve bundan kaynaklı olarak güvenlik endişeleri duyabilirsiniz. Söz konusu endişeyi ortadan kaldırmak için bu içeriğimizde sizlerle paylaşacağımız “Google Hesap Kurtarma Yöntemleri” ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız.

Google Hesabı Nasıl Güvenli Hale Getirilir?

Bkz: Google’da Kayıtlı İsim Nasıl Değiştirilir?

Her şeyden önce ilk olarak Google hesabını güvenli hale getirmek için uygulamanız gereken adımlardan bahsedelim. Bu adımlar özellikle Android telefon kullanıcısıysanız sizin için daha fazla önemli bir hale geliyor.

  • Google hesap şifrenizi diğer platformlardaki şifrelerinizle aynı yapmayın.
  • Hesabınızı 2FA ile koruma altına alın.
  • Hesabınızı tanımadığınız kişilerin bilgisayarında açmayın.
  • Hesabınızın şifresini oluştururken mutlaka güçlü bir şifre kullanın.

Bu yönergelerin her birini dikkate alarak kullanmış olduğunuz hesabı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Birçok kullanıcı hesap kurtarma işlemini bu hususları dikkate almadığı için karşılaşmış olduğu sorunlardan kaynaklı olarak araştırıyor. Siz daha öncesinde hesap güvenliği ile alakalı problemler yaşadıysanız direkt olarak aşağıdaki adımlara geçerek hesabınızı tekrar geri alma yolunda doğru adımlar atmaya başlamalısınız.

Google Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır?

Google, son yıllarda getirdiği güncellemelerle birlikte kullanıcıların hesap kurtarma konusunda ortaya koydukları talepleri daha ılımlı hale getirdi. Bu sebeple de attığınız adımların sonucunda eğer ki sizden istenen bilgileri doğru verirseniz başarılı sonuçlar almama gibi bir durum asla ve asla ortaya çıkmayacaktır.

Yöntem 1: Gmail Şifremi Unuttum

Gmail, içeriğimizin girişinde de bahsettiğimiz gibi tüm Google servislerinde kullanmış olduğunuz hesaplara giriş için kullandığınız e-posta servisidir. Bu servisle dilediğiniz servise ücretsiz üye olabilir ve servisler arası aktarım gerçekleştirebilirsiniz. Bu alandan aynı şekilde hesap kurtarma işlemlerini de gerçekleştirebiliyorsunuz. İlk işlem herkesin bildiği, şifremi unuttum butonunu kullanmaktır.

  • Gmail sayfasını açın.
  • “Giriş” bölümüne gelin.
  • “Şifrenizi mi Unuttunuz?” butonuna dokunun.

Bu aşamanın ardından artık unuttuğunuz şifreyi hatırlamak için size sorulan soruları yanıtlamaktan başka çareniz olmayacaktır. Bu soruları doğru bir şekilde yanıtladığınızı düşünüyorsanız son adımda yeni şifrenizi girmeniz istenecektir.

Yöntem 2: Hesap Kurtarma Sayfasına Giriş Yapın.

Google’nin hesap kurtarma konusunda yaptığı değişikliklerden bahsetmiştik. Bu değişikliklerin başında “Google Hesap Kurtarma” servisi geliyor. Yıllar öncesinde böyle bir bölüm yokken artık hesabınızla alakalı tüm sorunları basit bir şekilde çözebileceğiniz hesap kurtarma sayfası bulunuyor. Bu sayfada aynı şifre yenilemede olduğu gibi gerekli adımları geçip hesabınızı yeni şifresini oluşturabiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde Google Hesap Kurtarma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğiyle alakalı en detaylı bilgileri sizlerle paylaştık. Anlattığımız her iki yöntemde başarıya ulaşmanız için yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken doğru adımlar izleyerek, size yöneltilen soruları doğru cevaplamaktır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

GBWhatsApp OGWhatsApp WhatsApp Plus Nedir?

GBWhatsApp OGWhatsApp WhatsApp Plus Nedir? , İlk çıktığı günden itibaren dünya genelinde milyarlarca kullanıcıya ulaşmayı başaran Whatsapp, geliştirdiği farklı modları ile de kullanıcılarına oldukça farklı bir…

15 Gün Önce
0 Yorum

Windows 10 Uzak Bağlantı Engelleme Nasıl Yapılır?

Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarınız başta olmak üzere herhangi bir bilgisayarda internet bağlantısı gerçekleştirdiğinizde herkese açık ve güvenliğinden emin olmadığınız ağlarda mutlaka dikkatli davranmanız gerekmektedir.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Redmi 10X 4G

Redmi 10X 4G Dünkü sunum gösterisinde Redmi K30i 5G model telefonun özelliklerini ve fiyatlandırmasını tanıttık. Redmi 10X 4G modeli bugün açıklandı. Modelin sonuna 4G eklenmesi, aynı…

2 Ay Önce
0 Yorum