Google Hakkında İlginç Bilgiler

5 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Google hakkında ilginç bilgilerden size bir kaçını derledik. Günümüzde herhangi bir şeye ihtiyacınız mı var, bir yazım yanlışından bir yemek tarifine kadar, edebiyat ödevlerinden ucuza bilet bulmaya kadar her şeyi Google da hallettiğinizi hiç düşündünüz mü? Google hayatımızın bir parçası olmuş durumda Google’dan önce nasıl araştırma yaptığınızı hiç hatırlıyor musunuz? Eğlencenizi, işlerinizi ve de diğer pek çok işlerinizi hep buradan gördünüz. Google sadece bir arama motoru olmadığını hepimiz biliyoruz. Ayrıca Google’ın sürprizleri ne kadar çok sevdiğini de şimdi size bunlardan bir kaçını söyleyeceğim;

Yerçekimsiz Google

Hiç yerçekimsiz bir dünya hayal ettiniz mi? Ne kadar da zor olurdu. Alıştığımız yapması çok kolay olan şeyler için dakikalarca uğraşabilirdik. Çorba içmek tam bir eziyet olabilirdi. Peki ya bir internet sitesi yerçekimsiz olsaydı? Çok basit Google ana sayfasına gidip “Google Gravity” yazabilirsiniz. Sonrasında dilediğiniz gibi kurcalayabilirsiniz.

Atari Breakout

Atariyi sever misiniz? Çocukken ne kadar oynardınız? Eğer atariyi veya eski oyunlara meraklıysanız sizi şöyle alalım. 70’li yılların bir zamanlar popüler oyunu olan Atariyi oynamak için Google’a atari breakout yazıp görsellere tıklarsanız dilediğiniz kadar atari oynayabilirsiniz.

Zerg Rush

Eğer oyunları seviyorsanız Google’a Zerg Rush yazarsanız birden etrafa sıfırlar gelecek. Etrafı yemeye başlamadan sizde üstlerine 3’er kez tıklayarak onları durdurabilirsiniz. Eğer başaramazsanız etrafın her yerini yediklerinden sonra GG yani Good Game yazısı çıkacaktır.

Pacman

Pacman hala seveni olduğundan eminim bir zamanlar oldukça meşhur olan bir oyundur. Şimdi de pacman oyununu sevenler için arama çubuğuna google.com/pacman yazarsanız Google’ın logosundan oynayabilirsiniz.

Google’ın Adı

Google’ın adının bir hata sonucu çıktığını biliyor muydunuz? Aslında adını Gogol koyacaklardı ama yanlışlıkla 100 sıfır gelen 1 rakamını tanımlamak için kullanmak yerine yanlış yazılarak bulunur.

Google’da Çalışan Keçiler

Google’da keçilerin çalıştırıldığını biliyor muydunuz? Çimlere bakmak oldukça zor olduğundan çimleri biçmek için keçiler tutulmuştur. Bir sürü keçi çimleri yiyerek çimlerin uzamasını önler.

Googleda Çalışan Keçiler

Google Dostu Hayvanlar

Google çalışanlarının eğer bir köpeği varsa etrafta nasıl durduğuna ve tuvalet eğitimine göre hayvanlarını yanlarında götürebileceğinizi biliyor muydunuz? Ne kadar da sevimli. Keşke her yer böyle bir uygulama yapabilse. Böylelikle bizde çalıştığımız yerden sevimli dostlarımızı götürebiliriz ve onlarda evlerinde yalnız kalıp sıkılmazlar.

 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme

Huawei P40 Lite Akıllı Telefon Modeli İnceleme , Huawei bunu birkaç kez yaptı ve serinin ana üyeleri tanıtılmadan birkaç hafta önce P40 serisinin “lite” üyelerini duyurdu.…

13 Gün Önce
0 Yorum

Regülatör Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

Elektrik enerjisinin doğru ve verimli kullanılması her alanda büyük avantajlar sağlar. Elektrikle çalışan ve şarj edilebilen cihazlarda, elektrik akımı dalgalanmalarının yaşanmaması için voltaj seviyesini ayarlayan sistemleri…

4 Ay Önce
0 Yorum

PS5 Ekran Görüntüsü Alma, PS5 SS Nasıl Alınır?

Her geçen gün teknolojiyle birlikte PlayStation 1 – 2 – 3 – 4 derken en sonunda mükemmel bir cihazla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor. PS5 içerisinde oynadığınız oyunda…

1 Yıl Önce
0 Yorum