Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Google, günümüzde birçok gerekli aracı bizlere sunarak tamamıyla ücretsiz bir şekilde değerlendirme avantajı veriyor. Google Form’da bu araçlardan sadece biridir. Bu aracı kullanarak çevrimiçi anketler oluşturabilir, oluşturduğunuz anketler sayesinde internet ortamında yer alan kullanıcıların yorumlarına ulaşabilirsiniz. Hatta günümüzde sokak anketlerinin popülerliğini yitirmesinin en önemli sebebi budur bile diyebiliriz. Biz de söz konusu içeriğimizde bu denli faydalı olan Google Form aracında anket oluşturma ve buna benzer öğeler sunma işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgili bilgiler vereceğiz.

Google Form İle Neler Yapılır?

Google Form

Bkz: Google Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Form, kullanıcılarına tamamıyla ortak çalışma özelliği sunarak anketlerin birlikte değerlendirilmesi ve buna benzer işlevleri bizlere sunuyor. Tabii ki sunmuş olduğu avantajları sadece bununla sınırlandırmak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple de konuyu biraz daha detaylandırmak için platformun kullanıma sunmuş olduğu özelliklerden bahsedelim.

1- Sınırsız Anket Oluşturma

Google Form aracılığıyla soru ve yanıt sayılarını belirleyebildiğiniz özel anketler oluşturabilirsiniz. Bu anketleri özel bağlantı aracılığıyla tanıdıklarınızla ya da web ortamında yer alan forumlarda paylaşarak diğer insanların oluşturduğu anketleri doldurmasını sağlayabilirsiniz.

  • “Google Formlar” sayfasına giriş yapın.
  • “E-posta Adresi ve Şifre” ile kullanıcı oturumu açın.
  • “Başlıksız Form” adlı sayfa açıldığında anketinizi hazırlayın.

Bu işlemlerin ardından son olarak anketi arkadaşlarınızla paylaşmak için “Gönder” butonuna basarak paylaşım bağlantısı alabilirsiniz.

2- Sınav ve Değerlendirme İçerikleri

Google Form, o kadar geniş bir alana yayılıyor ki her zaman söylediğimiz gibi birçok işlemi buradan kolayca yapabiliyorsunuz. Eğitim görevlisi iseniz buradan sınavlar oluşturabilir, testleri öğrencilerinize sunarak değerlendirmelerini yapabilirsiniz. Her anlamda bu durum sizlere avantaj sağlayacaktır.

3- Davetiye Oluşturma

Her insan parti, toplantı, düğün ve nişan gibi kalabalık eylemler gerçekleştirmek isteyebilir. Bu durumda davetlilere göndereceğiniz davetiyeleri bile buradan oluşturabiliyorsunuz.

Google Formlar Avantajları ve Dezavantajları

Google Formlar, neredeyse birçok kullanıcı için velinimet gibi bir şey desek yeridir. Hem çevrim içi araçlar olması hem de birçok kişi tarafından paylaşım bağlantısı aracılığıyla kullanılması birçok görevi yerine getirmeden sorunsuz bir süreç geçirmenizde yardımcı olacaktır.

Hepsini bir kenara bıraktığımızda Google Formlar, 500 KB boyutuna kadar metinler başta olmak üzere 2MB’a kadar görüntü yüklemelerini desteklemektedir. Bu sebeple de oluşturduğunuz formlarda dilediğiniz gibi görüntü yüklemesi gerçekleştirebilrisiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Xiaomi Redmi Note 10 5G

Xiaomi Redmi Note 10 5G Bilişim dünyasına hızlı bir giriş yapan Xiaomi, 2010’lu yıllardan beri geliştirdiği telefon modelleri ile kendini ünlü telefon üreticileri arasına sokmayı başarmıştır.…

2 Ay Önce
0 Yorum

Mİ 10 LİTE 5G

Mİ 10 LİTE 5G , Xiaomi 2020 yılında yaptığı resmi bir etkinlik ile Mı 10 Lite 5G telefonunu tanıtıma çıkartmasının ardından telefonun sahip olduğu özellikler ile…

14 Gün Önce
0 Yorum

ICloud Nasıl Fotoğraf İndirilir

ICloud Nasıl Fotoğraf İndirilir , ICloud ile en sevilen anların ölümsüzleştirildiği fotoğrafları hem buluttan hem de ortak paylaşım noktalarından kolayca görüntülemek ve kullanmak mümkün olur. ICloud…

14 Gün Önce
0 Yorum