Google’da Kayıtlı İsim Nasıl Değiştirilir?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Google’da sahip olduğunuz isim Gmail, YouTube, Google Drive ve Google Fotoğraflar başta olmak üzere tüm servislerde aynı şekilde kullanılmaktadır. Bu sebeple de bazı kullanıcılar hesabı oluştururken belirlemiş olduğu isim soyadı tüm servislerde kullanmak zorunda kalır. Her ne kadar durum böyle bilinse de Google tüm kullanıcılarına hesapta yer alan tüm kullanıcı bilgilerini güncelleme imkanı tanımaktadır. Bu sebeple ilgili içeriğimizde sizlere söz konusu isim değişikliğinin nasıl yapılacağıyla alakalı bilgileri vereceğiz.

Google Servislerinde Kullanıcı Adları Neden Değiştirilmelidir?

Google’da tüm kullanıcıların söz konusu kullanıcı adlarını değiştirmek için belli başlı sebepleri bulunmaktadır. Bu sebeplerden birkaçını listelemek gerekirse;

 • Evlilik sonrası soyadı değişikliği,
 • İsim – Soyisim kombinasyonunu güncellemek,
 • İkinci ad ekleme talebi,
 • Gizlilik ayarlarını yapılandırmak,

Bu hususlar genellikle tüm kullanıcıların sahip olduğu isim soyisim bilgilerini değiştirmek istemelerine sebep olmaktadır.

Google’da İsim Değişikliği Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Google

Google’da profilinizin isim değişikliğini yapmadan önce ilk olarak dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu hususlara önem vermemeniz halinde bir sonraki değişikliklerde problemlerle karşılaşabilirsiniz.

 1. Google’da hesabınızın isim soyisim bilgisini 14 günde bir güncelleyebilirsiniz.
 2. Kullanıcı isminizi sadece 3 kere değiştirebilirsiniz.
 3. Kullanıcı adınızı değiştirmeden önce doğru bir isim seçin.

Bu hususları göz önünde bulundurduğunuzda değişikliğini en doğru zamanda gerçekleştirebilirsiniz. Birçok kullanıcı ne yazık ki bu durumları dikkate almadığı için sonrasında hesap değişikliği yapmak zorunda kalıyor.

Google Hesabının Kullanıcı Adını Değiştirme Adımları

Google hesabınızın isim soyisim bilgisini güncellemek istediğinizde tek yapmanız gereken söz konusu platforma mobil ya da masaüstü bir cihazdan erişim sağlamaktır. Bu erişim tamamıyla sizin tercihinize bırakılmıştır. Her iki senaryoyu da göz önünde bulundurarak takip edilmesi gereken adımları sizlerle paylaşacağız.

Bkz: Google’da Tersine Görsel Arama Nasıl Yapılır?

Akıllı Telefondan Google Hesabındaki İsmi Değiştirme

Google’da kullanmış olduğunuz isim bilgisini telefonunuzdan güncellemek isterseniz yapmanız gereken işlem ilk olarak telefonunuza “Google” uygulamasını yüklemektir.

 • “Google” uygulamasını bu bağlantıdan indirin.
 • “Google” hesabınızın bilgileriyle girişinizi sağlayın.
 • “Profil Resmi” simgesine dokunun.
 • “Kişisel Bilgiler” seçeneğine basın.
 • “Ad” butonuna tıklayarak söz konusu bilgileri güncelleyebilirsiniz.

Bu aşamaların ardından hesabınızdan çıkış yapıp tekrardan giriş yaparak güncellenmiş bilgileri görebilirsiniz.

Tarayıcıdan Google İsmini Değiştirme Adımları

Google’da kayıtlı olan bilgilerinizi güncellemek için doğrudan tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Bu bağlamda tarayıcıdan uygulamanız gereken adımlar mobil uygulamadakilere göre biraz daha kolaydır.

 • Google Chrome tarayıcısından “myaccount.google.com” adresine girin.
 • “Kişisel Bilgiler” başlığına tıklayın.
 • “Temel Bilgiler” başlığı altındaki “Ad” alanına dokunun.

Bu adımları takip ettiğinizde kısa süre içerisinde yaptığınız değişiklik tamamlanacak ve isim soyisim bilgisi güncellenecektir.

“Google’da Kayıtlı İsim Nasıl Değiştirilir?” başlıklı içeriğimizde söz konusu işlemleri gerçekleştirmek için değerlendireceğiniz adımları sizlerle paylaşıyoruz. Hâl böyle olunca her adımı en doğru şekilde takip etmeye başlayabilirsiniz. Birçok kullanıcı gibi siz de istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Youtuberların Kullandığı Video Programları

Youtube, çoğu insanın gün içerisinde sıkça ziyaret ettiği ve vakit geçirmekten oldukça hoşlandığı en iyi sosyal platformlar arasında bulunuyor. Bu platforma insanların bir kısmı doğrudan birtakım…

7 Ay Önce
0 Yorum

iPhone Pil Ömrü Uzatma Yöntemleri

iPhone, günümüzde ne çok tercih edilen telefon modelleri listesinde ilk sırada yer alıyor. Bu durumun en önemli sebeplerinden biri; kullanıcıların her açıdan telefondan memnun olmasıdır. Birçok…

2 Ay Önce
0 Yorum

iCloud Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Bildiğiniz gibi iPhone ve iPad gibi cihazlarda kullanılan iCloud programında kullanılan kilit bazı zaman can sıkıcı bir hal alabilir. Özellikle telefonda herhangi bir işlem yapacağımız zaman…

1 Yıl Önce
0 Yorum