Gartic Phone Nedir

5 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Gartic Phone nedir. Bu oyun çevrim içi arkadaşlarla çizim yaparak eğlenebileceğiniz bir sitedir. Sitede en fazla 30 oyuncu ile oynanabilir. Diğer oyun modları haricinde oyuna bir cümle veya zorlayıcı bir kelime yazmakla başlarsınız. Daha sonrasında yazılanlar diğer oyunculara gider. Oyuncular karşılarında çıkan yazıyı resme dönüştürmeye çalışır. Diğer oyuncular ne çizdiğini tahmin ederler. Daha sonrasında tahmin ettikleri şeyleri diğer oyuncular tekrar çizmeye çalışır. En sonunda kimin ne çizmeye çalıştığını doğru mu yoksa yanlış mı olduğunu öğrenirler.

Gartic Phone en fazla 30 kişiyle oynanabilir. En az 4 kişi ile oynanabilir. Oyun kurucu oyuna başlamadan önce davet ettiği kişi sayısı kadar kaç kişiyle oynanabileceğini seçebilir. Oyundaki kendi takma adınızı ayrıca ona uygun bir doodle seçebilirsiniz. Oyunu eğer normal oynamaktan sıkıldıysanız da size bir çok alternatif sunduğunu göreceksiniz.

Oyun kurucu Gartic Phone oyununu başlatmadan önce yanlarında farklı oyun tarzları çıkar. Bunlardan bazıları şunlardır;

Kopya:

Bu oyunda ilk olarak herkes basit veya zor bir çizim yapmakla başlar. Konu serbesttir. İsterseniz arkadaşlar arasında konuyu kendi aranızdan belirleyebilirsiniz. Çizimi yaptıktan sonra size diğer oyuncuların çizdiği resimler gelir. Süreniz kısıtlı olduğu için resmi iyice inceledikten sonra hızla hatırladıklarınızı kopyalamaya başlarsınız.

Gizli:

Bu oyunda kurduğunuz cümleler ve çizimler gizli. Size söyleneni yaparken yaptığınız çizimi kaybetmemeniz önemli. Eğer kaybederseniz çiziminiz karışabilir ve anlaşılması zor bir hale gelebilir.

Animasyon:

Eğer arkadaşlarınızla animasyon yapmayı seviyorsanız bu tam size göre. Buradaki amaç bir konu belirlenir. O konuya göre çizim yapılır. Her diğer bir karede çizimi ilerletmeniz gerekir. En sonunda belirlenen cümleleri animasyon hale getirirsiniz.

Buzları Kır:

Bu oyunda arkadaşlarınıza soru sorarsınız ve sorulara göre cevabı çizimle yaparsınız.

Skor:

Eğer fazla rekabetçiyseniz bu size göre olabilir. İlk kurulan cümlenin anlamını kaybettirmeyecek bir çizim çizmelisiniz. Diğerleri de çizdiğiniz şeyi doğru tahmin ederse puan alırsınız. En fazla puan alan kazanır.

Acele Yok:

Normal oyuna benzer ama süre sınırlaması yoktur. Herkes bitti dedikten sonra süre biter.

Hızlı Koşu:

Kısaca acele yok modunun tam zıddıdır. Bunda ise bütün eylemlerinizi süre bitmeden yapmaya çalışırsınız.

Sandviç:

Yazmaya başladıktan sonra sonuna kadar çizim yaparsınız. En sonunda ise çizimi açıklamaya çalışırsınız.

Film:

Animasyonun 2 katı fazla yapılmış hali. Kısaca animasyondan daha fazla çizim yaparak film yapmaya çalışırsınız.

Kalabalık:

Eğer kalabalık bir şekilde oyun oynamayı seviyorsanız. 15 kişilik arkadaş grubunuzla oynayabileceğiniz bir mod. Bu modda daha hızlı bir şekilde çizim yaparsınız.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Zula Hesap Silme – Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin ilk yerli ve milli oyunu olan Zula, 2019 yılının son çeyreğinde kullanıcıların indirmesine sunuldu. Bu zaman diliminin üzerinden çok zaman geçmeden oyunun popülerliği tüm dünyaya…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Prison Simulator Sistem Gereksinimleri, Prison Simulator Kaç GB?

Prison Simulator, sistem gereksinimleri açısından 2021’in en çok merak edilen oyunları arasında yer alıyor. Prison Break dizisini seven kişilerin bu oyunu çok seveceğinden hiçbir şekilde şüphe…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Tavla Oyna

Tavla Oynamak en eski oyunlarımızdan biridir ve bu oyun oldukça akıl gerektiren bir oyun olmaktadır. Yalnızca birden fazla fikri mümkün kılmakla kalmaz, aynı zamanda öngörülebilirliği büyük…

7 Ay Önce
0 Yorum