Fuat Avni Sanıklarına Verilen Cezalar Onandı

8 Ay Önce
Rıdvan Ünal
0 0 0 0 0

15 Temmuz darbe girişim sırasında Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarla dikkat çeken Fuat Avni isimli hesabın kaynaklarına verilen cezalar onandı. Sosyal medya üzerinden çok derinden ve içeriden bilgiler paylaşarak dikkatleri üzerine çıkan “Fuat Avni” isimli hesaba devletin farklı organlarından bilgi aktaran 2 sanığa müebbet, 5 sanığa da 13 yıl 4 ay hapis cezası onandı. 

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Fuat Avni isimli hesaptan paylaşılan bilgilerin nereden geldiğini derinlemesine araştırarak bu haberleri kimlerin verdiğinin ortaya çıkarılmasını sağlamıştı. Mustafa Koçyiğit’in de bulunduğu toplamda 7 kişiye yüksek miktarda cezalar verildi. İki sanığa müebbet verilirken, bu sanıkların Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirme konusunda çalışmalar yaptığı da onanmış oldu. 

Eski Başbakanlık Uzmanı Bilgi Aktaranlar Arasında 

Eski Başbakanlık Uzmanı Mustafa Koçyiğit’in de yer aldığı haber aktaranlar arasında 17 sanık ile dava başlamıştı. Dava sonuçlandıktan sonra karar Yargıtay’a gitmişti. Yargıtay da kararı onayarak sanıklara verilen cezaları kesinleştirmiş oldu. 

Kararda tüm bu ağın nasıl çalıştığı, bilgilerin farklı noktalardan toplanarak Mustafa Koçyiğit’e iletildiği, Koçyiğit’inde FETÖ terör örgütü içerisinde kendisinin üstü olarak gördüğü insanlara bunları ilettiği aktarıldı. 

Bunun ardından Twitter’de kullanıcı adı Fuat Avni olan kişiye bu bilgilerin detaylı bir şekilde aktarıldığına değinildiği aktarıldı. 

Bir dönem sosyal medyanın en çok konuşulan hesapları arasında yer almayı başaran Fuat Avni’nin arkasında ki gerçekte bu şekilde gün yüzüne çıkarılmış oldu. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Bir Gönderiye En Çok Kazanç Sağlayan TikTok Fenomenleri

Sosyal medyaya olan ilgi giderek artıyor. Çünkü bu platformlarda sadece paylaşım yaparak zengin olmak bir hayal değil. Bu da ilgiyi otomatik olarak arttırıyor. Son yılların en…

8 Ay Önce
0 Yorum

Ezgi Fındık Leopar Desenli Mayosuna “Porno” Mesajı Atan Takipçisini İfşaladı!

Sosyal medyanın en ilgi çekici fenomenlerinden ve influencerlarından birisi olan Ezgi Fındık, paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Güzel isim giydiği kıyafetler ve paylaşımlarıyla 1 milyona yakın İnstagram takipçisi…

9 Ay Önce
0 Yorum

O Ses Türkiye’de Parladı, TikTok’da Ünlü Oldu!

TV8’de yayınlanan ve her yıl reyting rekorları kıran O Ses Türkiye yarışmasında ünlenen bazı isimler kendilerini sosyal medya üzerinde kullanmaya devam ediyor. Doğan Cem, isimli yarışmacı,…

8 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al