Fuat Avni Sanıklarına Verilen Cezalar Onandı

4 Ay Önce
Rıdvan Ünal
0 0 0 0 0

15 Temmuz darbe girişim sırasında Twitter hesabı üzerinden paylaşımlarla dikkat çeken Fuat Avni isimli hesabın kaynaklarına verilen cezalar onandı. Sosyal medya üzerinden çok derinden ve içeriden bilgiler paylaşarak dikkatleri üzerine çıkan “Fuat Avni” isimli hesaba devletin farklı organlarından bilgi aktaran 2 sanığa müebbet, 5 sanığa da 13 yıl 4 ay hapis cezası onandı. 

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Fuat Avni isimli hesaptan paylaşılan bilgilerin nereden geldiğini derinlemesine araştırarak bu haberleri kimlerin verdiğinin ortaya çıkarılmasını sağlamıştı. Mustafa Koçyiğit’in de bulunduğu toplamda 7 kişiye yüksek miktarda cezalar verildi. İki sanığa müebbet verilirken, bu sanıkların Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığını ele geçirme konusunda çalışmalar yaptığı da onanmış oldu. 

Eski Başbakanlık Uzmanı Bilgi Aktaranlar Arasında 

Eski Başbakanlık Uzmanı Mustafa Koçyiğit’in de yer aldığı haber aktaranlar arasında 17 sanık ile dava başlamıştı. Dava sonuçlandıktan sonra karar Yargıtay’a gitmişti. Yargıtay da kararı onayarak sanıklara verilen cezaları kesinleştirmiş oldu. 

Kararda tüm bu ağın nasıl çalıştığı, bilgilerin farklı noktalardan toplanarak Mustafa Koçyiğit’e iletildiği, Koçyiğit’inde FETÖ terör örgütü içerisinde kendisinin üstü olarak gördüğü insanlara bunları ilettiği aktarıldı. 

Bunun ardından Twitter’de kullanıcı adı Fuat Avni olan kişiye bu bilgilerin detaylı bir şekilde aktarıldığına değinildiği aktarıldı. 

Bir dönem sosyal medyanın en çok konuşulan hesapları arasında yer almayı başaran Fuat Avni’nin arkasında ki gerçekte bu şekilde gün yüzüne çıkarılmış oldu. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Cinayet Hikayeleri Anlatırken Makyaj Yapıyor

Youtube sürekli olarak kendi fenomenlerini ve ünlülerini yaratmaya başarıyor. Bunlar arasında en ilgi çekenler her zaman makyaj videoları oluyor. Ancak bunların arasında ilginç deneyimler yaşatmak isteyen…

4 Ay Önce
0 Yorum

Dansıyla Fenomen Olan Temizlik İşçisi Kıraç Sahnesinde

Sosyal medyada ilgi uyandıran videolardan birisi temizlik işçisinin işini yaparken aynı zamanda müzik dinleyerek dans etmesi oldu. Birçok sanatçı ve birçok kişi temizlik işçisinin bu görüntüsüne…

4 Ay Önce
0 Yorum

Hayal Köseoğlu Kimdir?

Hayal Köseoğlu kimdir sorusu günümüzde en çok merak edilen konulardan bir tanesi haline gelmiştir. Asıl çıkış noktasını Beybi karakteri ile FOX TV ekranlarının sevilen dizisi Mahkum…

2 Ay Önce
0 Yorum
takipçi satın al