Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Araba yarışlarına meraklı oyun severlere hitap eden Forza Horizon 4 son derece yüksek kalitede bir oyundur. Çıktığı günden itibaren birçok kişinin severek oynadığı bu oyunda oldukça farklı oyun grafikleri ve sahneler bulunuyor. Bilgisayardan oynanan yarış oyunları içerisinde kalitesi ile öne çıkan Forza Horizon 4 gereksinimleri PC konusunda birçok oyuncu standartları karşılamak durumundadır. Oyunun en önemli avantajlarından birisi de oyunculardan çok süper bileşenler istemiyor olmasıdır.

Yani sizlere önerilen gereksinimleri karşıladığınız takdirde çok yüksek kalitede bir yarış oyunu oynama imkânı elde edebilirsiniz. Oyun dinamikleri ve grafikleri ile oldukça yüksek beğeni alan oyunlardan biridir. Seri bir oyun olması da ilgi çeken yönlerinden biridir. Serinin ilk oyunu oyun severler tarafından yüksek bir beğeni ile karşılanınca serinin farklı versiyonları da piyasaya sürüldü.

Oyunu düzgün oynayabilmek ve grafikleri çok iyi bir şekilde görebilmek için ultra süper donanımlar gerekmiyor. Forza Horizon 4 de serinin ilk üç oyunu gibi yarış oyunudur. Oyunun gereksinimleri ise minimum, önerilen olmak üzere farklılık göstermektedir. Her ne kadar minimum yeterli olsa da yüksek bir oyun deneyimi için önerilen ya da daha yüksek standartlarda bir bilgisayarınız olmalıdır.

Forza Horizon 4 Minimum Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 oyununu keyifli bir şekilde oynayabilmek için en az düzeyde de olsa sistem gereksinimlerini karşılamanız beklenmektedir. Bu bakımdan forza horizon 4 sistem gereksinimleri minimum seviyede şu özellikleri karşılayabilmeniz gerekmektedir:

 • İşletim Sistemi: Windows 10 sürüm olmalıdır. 15063.0 ya da daha üstü olması en düşük işletim sistemi gereksinimidir.
 • DirectX: DirectX12 API olmalıdır.
 • RAM özelliğinin en az 8 GB olması gereklidir.
 • Video Belleğinin en az 2 GB olması önemli bir oyun gereksinimidir.
 • Ekran kartı ise NVidia 650 TI veya NVidia GT 740 olmalıdır. Dilerseniz AMD R7 250 x de tercih etme şansınız bulunmaktadır.
 • İşlemci özelliğinin ise Intel [email protected] 3,7 Ghz olması gerekir. Dilerseniz Intel i5 [email protected] 2,67 Ghz olması gereklidir.

Bu gereksinimler minimum düzeyde olması gerekendir. Bunun aşağısında bir bilgisayar ile oyunu yüksek kalitede oynama şansı bulamayabilirsiniz. Ancak daha da iyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız önerilen sistem gereksinimlerini deneyebilirsiniz.

Forza Horizon 5 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Yarış oyunlarını seven oyuncular için Forza Horizon 4 oldukça eğlenceli bir oyundur. Çok iyi bir oyun deneyimi için ise forza horizon 4 sistem gereksinimleri önerilen gereksinimleri karşılamanız gerekmektedir. Bu gereksinimler şunlardır:

 • İşletim sistemi özellikleri Windows 10 sürüm olmalıdır. Hatta 15063.0 ve daha üstü olmasına özen gösterilmelidir.
 • DirectX: DirectX 12 API
 • RAM: 12 GB olmalıdır.
 • Video bellek özelliği en az 4 GB olmalıdır.
 • Ekran kart özelliği ise NVidia GTX 970 ya da NVidia GTX 1060 3 GB olması gerekmektedir.
 • İşlemci özelliği ise Intel i7- 3820 @ 3,6 Ghz olması önemli bir detaydır.

Bu özellikler önerilen özellikler arasındadır. Yüksek bir yarış deneyimi için önerilen özellikler fazlası ile yeterli olacaktır.

Forza Horizon 4 Kaç GB?

Forza Horizon 4 oyunu 29,83 GB boyutunda bir oyundur. Ancak bu oyun demo boyutudur. Oyunun kendi boyutu ise 71,38 GB denilebilir. Playground Games tarafından tasarlanmış olan oyun Microsoft tarafından dağıtımı yapılmıştır. Serinin bir önceki oyununa göre grafikleri çok daha gelişme göstermiştir. 

İngiltere sokaklarında son derece yüksek standartlarda araç kullanma keyfi sunmaktadır. Oyun içinde yaklaşık olarak 450 araba bulunuyor. Bu da daha önceki oyunlara göre oyunculara oldukça fazla araç seçeneği sunulduğu anlamına gelmektedir.

Son derece eğlenceli bir oyun olan Forza Horizon 4 oyununda oldukça iyi grafikler bulunmaktadır. Sokak aralarında kıyasıya bir yarış yapmak istiyorsanız oyunun sistem gereksinimlerini karşılamanız yeterli olmaktadır. Minimum ya da önerilen boyutlarda karşılamanız oyun keyfini üstün olarak yaşamanız için yeterli olacaktır. Performansı yüksek bir oyun deneyimi ile vaktinizi son derece eğlenceli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Araba yarışlarına meraklı oyun severlere hitap eden Forza Horizon 4 son derece yüksek kalitede bir oyundur. Çıktığı günden itibaren birçok kişinin severek oynadığı bu oyunda oldukça…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Valorant Crosshair

Valorant crosshair ayarlamak kimilerine göre zor olabilir. Crosshair ayarları kişilerin kendilerine göre ayarlaması gereken hassas bir konudur. Ama bu örnek crosshairları referans alarak kendinize en uygun…

6 Ay Önce
0 Yorum

Epic Games’ten 15 Adet Ücretsiz Oyun

Evet inanılması güç ama Epic Games tarafından 15 adet ücretsiz oyun dağıtılacağı tamamıyla gerçektir. Ne zamana kadar geçerli? 16 Aralık ve 31 Aralık tarihleri arasında her…

1 Yıl Önce
0 Yorum