En Şanslı İnsanlar

3 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

En şanslı insanlar bazen hayatlarına gelen güzel tesadüflerle sizi imrendirebilirler. Bu insanlar bazen kıl payı ölümden dönen bazen de büyük kazançlar sağlayan insanlar. Sende benim gibi şanslı olamaz ben kendi şansımı biliyorum diyorsan şimdi ki şanslı insanlarla kendini kıyaslayabilirsin.

Öncelikle şansın ne demek olduğunu hiç düşündünüz mü? Günlük hayatımızda bazen bize denk gelen güzel bir takım tesadüfler değil midir. Mutsuzken yüzünüzü güldüren olaylardır. Tabi bunun tam tersi olayları da vardır. Örneğin şanssız bir insansanız mutluyken bir anda neşenizi kaçıracak olaylar gerçekleşebilir. Zaten mutsuzsanız sizi hayattan soğutabilir. Ayrıca şansın biraz da göreceli olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin bir kültürde kuşun üstünüze yapması sizin için bir şanssızlıkken başka kültürde şans getirdiğine inanılan bir durum. Şimdi size gerçekten de şanslı insanları anlatacağım.

şanslı insanlarşanslı insanlar

Maarten De Jonge

Bu adam o kadar şanslı ki iki uçak kazasını da resmen hissedip uçuşlarını iptal ettirmiş. Biri Hint okyanusunda kaybolan diğeri ise 2014’te halen nereye düştüğü belli olmayan Malezya uçağına da biletleri alıp işinden kaynaklı uçuşlarını iptal ettirmiş. Gerçekten de şanslı bir adammış. Sizin başınıza gelse siz nasıl bir tepki verirdiniz?

Joan Ginther

Joan Ginther hepimizin hayalindeki olan lotoyu tam 4 kere kazanan biridir. Kıskanmamak elde değil. Şansından hepimiz hayret ettiği Joan Ginther ilk olarak 5,4 milyon dolar daha sonra 2 milyon dolar sonra 3 milyon dolar ve son olarak 10 milyon dolar daha lotodan kazanmıştır. Toplamda 20.4 milyon dolar kazanmıştır. Ne kadar da hayret ettirici bir şans değil mi?

Virginia Fike

Madem konu lotodan açıldı bu hanımefendiye yer vermezsek ayıp olur. Virginia’da ısrarla aynı sayılarla loto oynayan biridir. Tabi sürekli aynı sayıları oynamak ne kadar şans işidir bilinmez ama Virginia’da oldukça şanslı sayılır ama asıl şanslı olduğunu gösteren şey ise aynı sayıları yanlışlıkla iki defa oynayarak tam 2 milyon dolar kazanması. Asıl şans dediğin bu olsa gerek.

Steve Flaig

Steve Flaig ortalıktan kaybolan annesini yıllardır arıyordur. Bilmediği şey ise yanlış soyadı ile annesini arıyor olmasıymış. İşe çalıştığı yerdeki müdür de girince annesini tanıyor olabileceğini söyler. Yıllardır çalıştığı şirkette annesiyle birlikte çalışıyormuş meğer. Bu da güzel bir tesadüf olsa gerek.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Ekran Kartı Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Bir bilgisayar için olmazsa olmaz donanımlar arasında ekran kartı bileşenleri bulunuyor. Bu bileşen cihazın en iyi performansı sunması için çalışmasını sürdürür ve programların yüksek performansta çalışmasını…

1 Yıl Önce
0 Yorum

CS GO “pak01_001.vpk” Hatası Çözümü

CS:GO ülkemizde büyük oyuncu kitlesine sahip olan FPS oyunları arasında yer alıyor. Hâl böyle olunca kullanıcıların sürekli olarak oyuna giriş – çıkış yapmalarıyla birlikte aldıkları hataların…

2 Yıl Önce
0 Yorum

DGS Çocuk Gelişimi Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Çocuk Gelişimi Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 Yıllarında yeni sistemlerini açıkladı. Çocuk Gelişimi Bölümü 2 yıllık tercih edenler kısa bir süre sonra…

3 Ay Önce
0 Yorum