En Korkutucu Hayvanlar

2 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

En korkutucu hayvanlar görmeye korktuğumuz yanımızda olsa çoğumuzun korkup kaçacağı ama çoğu insanın acaba bu listede ne çeşit canlılar var dediği bir liste düzenledik. Şimdi bu liste de hiç görmek istemeyeceğiniz ve iyi ki bizim ülkemizde yokmuş dedirttirecek hayvanlar var. Bu listede örümceklerden zehirli yılanlara ve iğrenç böceklerden korkutucu görünen diğer hayvanlara kadar pek çok canlı var.

Goliath Birdeater

Bu örümceğin Türkçe anlamı kuş yiyen örümcek adından da anlaşılmak üzere menüsünde kuşlar vardır. Dünyanın en büyük örümceği olarak da geçer. Boyutu 30 santimetreyi bulabilir. Zehri insanları öldüremez. Bu örümcekler yağmur ormanlarında bulunur.

Goliath Birdeater

Shoebil

Bu kuş pabuç gagalı veya pabuç gagalı leylek olarak geçer. Bu kuşun ortalama boyu 110 ila 140 cm arasındadır. Afrika’dan Avrupa’ya getirildikten 19.yüzyıl sonra sınıflandırılabilmiştir. Afrika’da ki tropikal bölgelerde Sudan’dan Zambia’ya kadar bataklıklarda yaşar. Balık ve yılanlarla beslenir.

Shoebil

Kara Mamba

Kara Mamba Dünya’nın en büyük ikinci yılanı olarak geçer. Çok agresif ve zehirli bir yılan türüdür. Afrika’da yaşar. Dünya’nın ikinci en uzun ve zehirli yılanıdır. Kara Mamba eğer avı uçmayan bir canlıysa bir kez ısırır ve felç olmasını bekler. Eğer avı kuş ise ısırdıktan sonra uçmasını engeller. Kara Mamba insanları kafa veya vücuttan ısırırsa 20 dakika içerisinde panzehir verilmezse ölür. Parmağından ısırılırsa 4 saatte ölür. Kara Mambalar yumurta ile ürerler. Dişiler 9 ila 14 yumurta bırakabilir. Ortalama boyları 2.5 metredir. En büyükleri ise 4.5 metre olabilir.

Boğa Köpekbalığı

bu köpekbalıkları timsahlara bile saldırdığı biliniyor. Tatlı sularda da yaşayabilir. Boyları yaklaşık 4 metredir. Boğa köpekbalıkları saatte 40 km’ye kadar yüzdükleri biliniyor. Boğa köpekbalığı etçildir. Ayrıca seçici değildir. Ne bulursa yer. Boğa köpekbalıklarının ne kadar yedikleri belli değildir. Eğer önlerine bolca et atarsanız ne kadar yiyebilirlerse o kadar yiyeceklerdir. Dişi boğa köpekbalığı yaklaşık 1 ila 13 yavru doğurur. Yavrular doğduklarında hemen avlanmaya başlayabilirler. Yavruların güvenliği için tatlı suda doğururlar.

Bu canlıların hiç biri Türkiye’de bulunmadığı için oldukça şanslıyız. Karşınıza bir anda Kara Mamba çıksa ne yapardık yoksa değil mi?

Boğa Köpekbalığı

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Doğum Günü Mesajları

Doğum günü mesajları ile sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz. Evet, herkes hediye bekler fakat hediyenin en güzeli mânevî değer taşıyandır. İşte en güzel doğum günü mesajları yüzde tebessüm,…

1 Yıl Önce
0 Yorum

E-Faturaya Nasıl Geçilir?

İnternet’ in yaygın kullanımıyla beraber temassız ticaret, e-Fatura gibi kavramlar da hayatımıza girdi.  E- Fatura nedir, sorusuna yanıt vermek gerekirse; kâğıt fatura ile aynı hukuki boyutlar taşıyan…

1 Yıl Önce
0 Yorum

TC Kimlik Numarası İle Banka Hesabı Sorgulama Mümkün mü?

TC Kimlik Numarası ile banka hesaplarının sorgulanıp sorgulanamayacağı merak edilen konulardan birisidir. Özellikle hesap işletim ücretleri nedeniyle hangi bankalarda hesabınızın olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Peki, banka…

1 Yıl Önce
0 Yorum