En İyi Android Emülatörler , gelişen uygulamalar ile bilgisayarlar ve mobil bağlantıları özellikle oyun tutkunları için pek çok kapı aralamıştır. Bunlar arasında Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda android uygulamaların çalıştırılması en çok beğenilenlerdendir. Bu bağlantıya android emülatör deniliyor. 

Sanal bir android oluşturulmuş olmakta ve Windows gibi tüm işletim sistemlerinde sanal bir cihaz kullanılmanıza imkân vermektedir. Oyun tutkunları en iyi android emulator 2020 araştırmaları yaparak tutkunu oldukları oyunları daha geniş ekranda ve daha pratik bir şekilde oynama imkânı elde etmektedir. Bu platformlar arasında en iyilerini seçmek için farklı kriterler göz önüne alınıyor.

Android Emulator Nedir?

Genel olarak bilgisayarlarda android yazılımların kullanılabilmesi android emülatör platformları sayesinde olur. Bu yazılımlar ile Android telefonlar üzerinde gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri bilgisayarınız üzerinde de yapabilirsiniz. Bu platformlar genel olarak birbirine benzese de bazıları daha kullanışlı ve stabil olmaları ile öne çıkıyor. 

Bu emülatörler android özelliklerinin kasma ve donma yapmadan sunabildikleri kadar kullanışlı olur. Bu nedenle en iyi androıd emulator kullanıcılarına daha stabil bir şekilde bilgisayarlarını kullanabilme imkanı veriyor. Bilgisayarınızı kasmadan kullanabileceğiniz emülatörler indirdiğiniz oyun ya da uygulamalarında daha sorunsuz bir şekilde kullanılmasına imkan verecektir.

Windows İçin En İyi Android Emülatörler

Farklı platformlar yaptıkları güncellemeler ile daha fazla tercih edilir olmaktadır. Emülatör tercih ederken kasmadan, donmadan kullanılabilir olmasına çok dikkat edilir. Yıllardır en çok tercih edilen emülatör platformları yeni platformların piyasaya çıkması ile ilk sıralardaki yerini kaptırmış durumdadır. Bunlardan en çok tercih edilen ve en iyi android emulator seçeneklerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nox Player emülatörü Android oyuncularının hedefleyen bir platformdur. Özellikle Justice League ve PUBG gibi büyük oyunları oynamak için tercih ediliyor. En çok beğenilen yönlerinden biri ise sponsorlu reklamlar olmadan ücretsiz bir şekilde kullanılabilir olmasıdır.
  • BlueStacks emülatörü ise en çok bilinen platformdur. Kurulumu oldukça pratik olmakta ve daha çok oyun oynamak için kullanılmaktadır. Play Store dışında kendi mağazası üzerinden de oyunlar indirilebiliyor.
  • MEmu emülatörü diğer platformlara göre çok daha yeni bir seçenektir. Hem Nvidia hem de AMD çiplerini destekleyen bu platform pek çok android sürümlerini desteklemesi ile de en iyi android emülatörler arasında ilk sıralarda yer alıyor.
  • Ko Player emülatörü ise hafif bir yazılıma sahiptir. Bu karşılık gecikmesiz bir oyun deneyimi sunuyor. Ücretsiz olması nedeni ile bazı kısımlarında çok fazla reklam barındırıyor. Ancak uygulamanın kurulumu ve kullanımı oldukça pratiktir.

Bilgisayarda Emülatör Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızda kullanmak istediğiniz en iyi emülatör programı seçerek dosyalarını indirebilirsiniz. Kurulum sonrasında Google Play Store kurduğunuz platform üzerinden açılır. Arama çubuğuna oynamak istediğiniz oyunu yazabilir ve oyunu yüklemek için arama sonucuna tıklatabilirsiniz. 

Oyunu yüklemek için Google üzerinden oturum açma işlemini tamamlamanız gereklidir. Seçtiğiniz emülatörün kapasitesine göre indirdiğiniz oyunları çok daha büyük ekranlarda geliştirişmiş görünürlük özelliği ile oynama imkanı elde edebilirsiniz. Özellikle yüksek teknik özellikler gerektiren oyunları bu emülatörler sayesinde sıradan bir bilgisayar üzerinde bile daha rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. 

Mobilde olan pil sorunu bilgisayarsınız olmayacağı için daha kesintisiz bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz. Mobil üzerindeki yanıltıcı dokunmatik kontroller yerine daha sezgisel şekilde kullanabileceğiniz klavye ve fare ile daha keyifli oyunlar oynayabilirsiniz.

En iyi Android Emülatörler
Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Galaxy S20 FE 5G , teknoloji devleri arasında yer alan Samsung geliştirdiği inovatif cihazlarla adından her daim söz ettirmeyi sürdürüyor. Kaliteli üretim detaylarına sahip olan ürünlerde…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Galaxy S21 Ultra 5G

Galaxy S21 Ultra 5G , telefon teknolojilerinden adından söz ettirmeyi başaran ve birbirinden farklı telefonları ile herkese hitap eden bir markadır. Galaxy ailesine yeni katılan S21…

1 Yıl Önce
0 Yorum

İphone 12

İphone 12 , Herkesin dört gözle beklediği Iphone 12 satışa sunulduğu andan itibaren büyük ilgi gören telefon olarak biliniyor. Görünüşü ve birbirinden çeşitli özellikleriyle herkesin ilgisini…

1 Yıl Önce
0 Yorum