En İyi 5 Ünye Plajları, Ünye’de Gidilecek Plajlar

7 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

En İyi 5 Ünye Plajları, Ünye’de Gidilecek Plajlar , Ordu iline bağlı yaz turizminin en canlı olduğu ilçelerden biridir. Tatilinizi Karadeniz Bölgesi içerisinde geçirmek istiyorsanız Ünye Plajları ve Tarihi Mekanları aracılığıyla size mükemmel bir sunacaktır. Her ne kadar insanlar Ünye ve Karadeniz Bölgesi’nin yaz turizmi için yeterli olmadığını düşünse de tam tersine yaz sıcaklarında denize girip ferahlamak için en uygun yer konumunda yer alıyor. Bu içeriğimizde sizlere “Ünye’de Gidilecek Plajlar” ile ilgili detaylı bilgiler vererek tatil planlarınızı şekillendirmeye çalışacağız.

Ünye’de Gidilecek Plajlar

Ünye, Karadeniz’in en uzun sahil şeridine sahip olan önemli ilçelerinden biridir. Bu sebeple bölgede birbirinden farklı bir sürü plaj bulunmaktadır.

Ünye Plajları Arasında En İyisi : Çamlık, Fokfok Plajı


Ünye’de hafta sonu geçirmek isteyenlerin en uğrak noktalarından biri olan çamlıkta bu bölgede yaşayan genç ve yaşlı herkesin sürekli olarak yüzdüğü fok fok plajı bulunmaktadır. Her ne kadar kayalık bir alana yapılanmış olsa da atlama yerleri ve sığ denizi sebebiyle çok fazla tercih ediliyor. Bu bölgede dilerseniz denize girerken ailenizle birlikte çam ağaçlarının arasında piknik yapabilirsiniz.

Uzunkum Plajı


İsminden de anlaşıldığı gibi çok uzun bir alana yayılan plaj içerisinde ücretli şezlong kiralayabileceğiniz ya da havlunuzu atıp denize girebileceğiniz alanlar bulunuyor. Plaj içerisinde bulunan kumsal “Ünye Kumu” olarak nitelendirilen birçok hastalığa iyi gelen sağlık açısından faydalı kumdan oluşmaktadır. Ünye’ye geldiğinizde ilk tercihiniz olması gereken plajlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Çınarsuyu Plajı


Her ne kadar Ünye’ye ait bir plaj olsa da Samsun’un Terme ilçesine daha yakındır. Bu plaja sahil yolundan kalkan yeşil – beyaz dolmuşlara binerek ulaşabilirsiniz.

İnciraltı Plajı


Ünye – Fatsa karayolu üzerinde bulunan yeni Ünye Devlet Hastanesi’ne yakın bir konumu olan bu plajda güvenli bir şekilde yüzebilirsiniz. Her ne kadar suyu soğuk olsa da keyifli zaman geçirmeniz adına sizlere farklı seçenekler sunacaktır.

Kadınlar Plajı


Ünye’de son zamanlarda oluşan değişikliklerin önemli bir parçası olan Kadınlar Plajı, Gölevi Mahallesinde bulunuyor. Bu alanın etrafı çitlerle çevrilmiş ve bayanların rahatlıkla denize girmesi sağlanmıştır. Plaja ulaşmak için yine sahil yolunda 10 dakikada bir geçen yeşil – beyaz dolmuşları kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Aydın’da Gezilecek Yerler

Doğası, tarihi ve kültürü ile önemli destinasyonlarından biri olan Aydın’da, gezilecek yerler bir hayli fazladır. Şehrin tüm güzelliklerini gezip görebilmek için, özel araç ile en azından…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Kışın Gezilecek Yerler Türkiye’de En Güzel 10 Kış Şehri

Türkiye’de dört mevsim belirgin bir şekilde yaşanıyor. Her mevsimde gezilmesi gereken yerler olabiliyor. Kış mevsiminin çok güzel geçtiği birçok şehir bulunuyor. Türkiye’nin En Güzel Kış Şehirleri…

12 Ay Önce
0 Yorum

Ülkelerin İlginç Gelenekleri

Ülkelerin ilginç gelenekleri sizi şaşırtabilir ama size normal gelen herhangi bir gelenek diğer ülkelere tuhaf gelebilir. Sonuçta her ülkenin kültürü farklıdır. İnsanlar yaşadıkları olaylara göre farklı…

9 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al