Eleştiride Cimri Övgüde Cömert Olun

9 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Eleştiride Cimri Övgüde Cömert Olun , insanları eleştirmek Dünya’nın en kolay işlerinden biridir. Ancak eleştirirken karşıdaki kişiye dair ne kadar şey biliyoruz?

Genel olarak insanlara nasıl tutum sergilemeliyim diyorsanız çok güzel bir tutum bulunmaktadır: eleştiride cimri, övgüde cömert olun. İnsanları eleştirmek Dünya’nın en kolay ve rahat işlerinden biridir diyebiliriz. Ancak insanları eleştirirken insanların neler yaşadığını biliyor muyuz? İnsanların hangi yollardan geçtiğini biliyor muyuz? 

Ebeveyn ve Çocuklar

Özellikle de ebeveynlerin, ergenlik çağındaki çocuklarını eleştirmediklerini söylemek mümkün olmayacaktır. Ergenlik çağındaki insanlar; çevresinden kabul görmek ve beğenildiklerini duymak istemektedirler. Ergenlik döneminde, çocukluk dönemindeki düşünceler bir kenara bırakılır, artık yavaş yavaş kendi düşünceleri oluşmaya başlamaktadır. Bu değişim sanıldığı gibi sadece fiziksel olarak kalmamakta, ruhsal değişim ve düşünce değişimleri de yaşanmaktadır.

Ergenlik döneminde, duygular ile mantık arasında bağlantı kurmak zor olabilir. Bu nedenle beklenmedik davranış biçimleri oluşmaktadır. Burada yapılması gereken şey ise bu duygu değişimini eleştirmek değil, duygu değişimlerini anlayabilmektir.

Ergenliğin bir başka yansımalarından bir tanesi de büyüklerinin sözlerini dinlemek istememesidir. Ancak bu sürecin geçici olduğu bilinmeli ve ergen çağındaki çocuğa damgalı bir şekilde eleştiri yapmak doğru olmayacaktır. Gelişimleri uzaktan izlenmeli ve önüne çıkan her engel ona görünmeden kaldırılmalıdır. Ergenlik çağındaki bir birey için bu kadar zor günleri bizler de eleştiri yaparak daha da zorlaştırmayalım. Ergenlik çağındaki çocuğum için ne yapabilirim diyorsanız, verebileceğimiz ilk cevap onu eleştirmeyin olacaktır.

Ergenlik ve Övgü

Ergenlikte neler yapılmalıdır sorusu övgü olarak cevaplandırılabilir. Sadece ergenlik çağındaki insanlar değil her yaştan insan övgü duymak istemektedir. Herkes övülmeyi, takdir edilmeyi istemektedir.

Bu nedenle karşımızdaki kişi kim olursa olsun eleştiride cimri, övgüde cömert davranmalıyız. Özellikle gelişim yaşındaki çocuklar ve ergenlik çağındaki kişiler övgü duymayı, kabul edilmeyi istemektedir. Onların gelişiminin en doğru şekilde tamamlanabilmesi için eleştiride cimri, övgüde cömert olmalıyız. İnsanlar eleştirmek ne bizleri ne de onları geliştirmeyecek, sadece aramızdaki bağları zayıflatacaktır. Eleştiride cimri, övgüde cömert davranarak daha fazla insan kazanabilirsiniz. İnsanlara yaklaşımım nasıl olmalıdır diye soruyorsanız; insanları yaklaşırken eleştiride cimri, övgüde cömert davranın.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

En Moda Bot Çeşitleri

En moda bot çeşitleri, bir anda gelen kış insanların giyim dengesini şaşırtsa da erken ve hızlı gelmesi ile bu sene zor bir kış dönemi geçireceğimizin sinyallerini…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Yazlık Ev Mutfak Modelleri

Yazlık Ev Mutfak Modelleri , hazır ve kendinizin hazırlayacağı mutfak modellerinden oluşmaktadır. Yazlık evleri şehir evlerine göre daha çok keyif ve konfor üzerine dekore edilir. Dekorasyon…

9 Ay Önce
0 Yorum

Alışılmışın Dışında Hamilelik Belirtileri

Alışılmışın dışında hamilelik belirtileri, İnsanlar hamilelikte bir çok farklı duyguları birlikte yaşar. Kolay gibi gözüken hamilelik süreci aslında zorlu bir süreçtir. Kalıplaşmış hamilelik belirtilerini ortak yaşayan…

9 Ay Önce
0 Yorum
valorant vp satın al