Biyografisi

Doğum                Elanur, 30 Aralık 2000 (22 yaşında), Ordu

İkamet                 İstanbul

Elanur kimdir?

Sosyal mecralarda “Elanur” mahlasıyla bilinen Elanur Pat, 30 Aralık 2000 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yalova Üniversitesi, Yazılım Mühendisliği bölümünü okuyan Elanur, Twitch adındaki canlı yayın platformunda şöhret kazanmış ve bu şöhretten gelen ilgiyi kullanıp rotasını müziğe doğru çevirmiştir. Son zamanlarda çok nadir canlı yayın açan fenomen, daha çok çıkarmış olduğu şarkıların konser organizasyonlarına katılıyor, yurtdışı seyahatleri yapıyor ve sevgilisiyle vakit geçiriyor.

Elanur şarkıları

İlk şarkısını 21 Ağustos 2019 yılında, “Elanur - Bela” ismiyle, klipli bir şekilde yayınlayan Elanur, çok yoğun eleştirilere maruz kaldı. Ünlü fenomenin şarkısı, başta vokal kullanımı ve şarkının sözlerini Kozmos isimli başka bir rapçinin yazması sebebiyle topa tutuldu. Gelen eleştirilere kulak asmayan Elanur, “Rapçilik gibi bir iddiasının olmadığını, kimsenin ekmeğini elinden almak gibi bir niyetinin olmadığını, tamamen eğlence amaçlı bu şarkıyı kaydettiğini” belirtse de müzik üretimine devam etti ve 17 Temmuz 2020 tarihinde “Sakin” isimli şarkısını çıkarttı. Bu şarkı da ilk şarkısındaki benzer nedenlerden ötürü birçok olumsuz yoruma maruz kalsa da, müzik dinleyicilerini asıl rahatsız eden durum şarkının çıkar çıkmaz milyonlarca aboneye sahip olan streaming platformu Spotify'da Rap listesinin en tepesine konulması oldu. Birçok Spotify abonesi uygulamaya bunun için abone olmadıklarını, bu yapılanın gerçek rap müzik sanatçılarına saygısızlık olduğunu, hatta Spotify’in bu işlem için Elanur’dan para aldığını dahi iddia etti. Spotify’in rap müzik listelerinden sorumlu Nazlı isimli editörünü istifaya davet eden, uygulamayı boykota varacak şekilde protestolarda bulunan kullanıcıların tepkileri sonucunda “Sakin” isimli şarkı birkaç gün listede kaldıktan sonra rap listesinden çıkarıldı ve birkaç ay sonra Nazlı isimli Spotify editörü şirketten kovuldu. Bu olayın devamında birkaç ay müzik üretimine ara veren Elanur, son olarak 25 Mart 2022 tarihinde “Elanur – 21/Queen” isimli teklisini yayınladı. Bu şarkıda ise diğer şarkılarına nazaran daha duygu yüklü ve farklı bir anlatım kullanan fenomenin, özel hayatıyla ve geçmişiyle alakalı bazı anektodları samimiyetle paylaşması takipçilerinin dikkatini çekti.

Elanur sevgilisi

 Özel hayatını ve ilişkisini uzun bir zaman saklasa da Elanur bu kararından vazgeçti ve “Ate” mahlaslı bir müzisyenle ilişkisi olduğunu İnstagram’da dudak dudağa vermiş oldukları bir pozla açıklığa kavuşturdu. Sony müzik bünyesinde çalışmalarını sürdüren Atepilla'yla mutlu bir birliktelikleri olduğu görülen Elanur, sevgiliyle çekinmiş olduğu fotoğraflar, viral hale gelen Tiktok’larla adeta düşman çatlatıyor. 

Bu fenomeni paylaş:
Bu Fenomeni Oyla:
  • Beğenme
    1
valorant vp satın al