Ekran Yer Paylaşımı Hatası Çözüm Yöntemleri

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Teknolojinin günden güne aşırı derecede bir gelişim göstermesiyle birlikte akıllı telefonlar adeta hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Bu telefonlarda kullanılan işletim sistemi Android’dir. Bazı cihazlarda zaman zaman “Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi” adlı bir uyarı ortaya çıkıyor. Bu uyarı birçok kişi tarafından bilinmediği için endişelere sebebiyet verebiliyor. Bu sebeple biz de ilgili içeriğimizde “Android’de Ekran Yer Paylaşımı Kapatma” işleminin nasıl gerçekleştirildiğiyle alakalı bilgilerin aktarımını sağlayacağız.

Bkz: Google Play Store 495 Hatası Nasıl Çözülür?

“Ekran Yer Paylaşımı Tespit Edildi” Hatası Neden Ortaya Çıkar?

Google Play Store’dan indirmiş olduğunuz uygulamalar sizden bazı zaman dilimlerinde erişim isteğinde bulunur. Bu isteğin yanıtsız bırakılmadığı, direkt olarak onaylandığı durumlarda söz konusu hatanın ortaya çıktığını görebilirsiniz. Bu sorunu tamamıyla çözmek için yapmanız gereken işlem aslında çok basittir. Birçok kişi ilgili sorunun çözümünü bilmediği için bu sorunla karşı karşıya kaldığında aşırı derecede endişeye kapılıyor.

  • Telefonunuzun “Ayarlar” uygulamasını açın.
  • “Geliştirici Seçenekleri” kategorisine girin.
  • “Ekran Yer Paylaşımı” özelliğini “Kapalı” konuma getirin.

Bu işlem adımlarının ardından artık söz konusu hata başarılı bir şekilde çözümlenecektir. Peki bu hata hangi uygulamalar sebebiyle ortaya çıkıyor?

Android’de “Ekran Yer Paylaşımı” Hatası Sebebi Niteliğinde Olan Uygulamalar Nelerdir?

Bir önceki başlığımızda “Ekran Yer Paylaşımı” hatasının çözümünün ilgili alana girerek söz konusu özelliğin pasif hale getirilmesi olduğunu söylemiştik. Birçok kullanıcı ne yazık ki bu işlemi yapmadan doğrudan Google Play Store’dan indirmiş olduğu uygulamayı silmeyi tercih ediyor. Her ne kadar böyle olsa da hangi uygulamanın sorunun sebebi niteliğinde olduğunu bilmediği için başarısız oluyor. Biz de aşağıdaki listede ilgili hatanın sebebi olan uygulamaları liste olarak sizlerle paylaşıyoruz.

  • Ekran parlaklığı azaltma ve arttırma uygulamaları,
  • Karanlık mod (gece modu) uygulamaları,
  • El feneri uygulamaları olarak belirtilebilir.

Bu uygulamaların çalışma mantığının söz konusu özelliğin aktifleştirilmesiyle doğrudan orantılı olması hatanın sürekli olarak sizin karşınıza çıkmasının en önemli sebeplerinden biridir. Aynı zamanda sosyal medya, bankacılık ve buna benzer uygulamalar da ilgili hatanın ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu uygulamalar genellikle kullanıcıdan şifre girişi talep ettiği için her iki uygulamanın çakışması sonucunda söz konusu problem ortaya çıkıyor.

Touch Assistant Detected Hatası Telefonuma Zarar Verir Mi?

Google Play Store’dan indirmiş olduğunuz uygulamaların güvenilirliğinden emin olmak sizin için muhakkak gereklidir. Birçok kullanıcı ne yazık ki telefonuna güvenilirlik konusunda endişe yaratan programlar indirdiği için söz konusu hatalarda da endişe duyuyor. İçeriğimizde sizlerle paylaşmış olduğumuz işlem adımlarının her birini değerlendirmeye alıp “Ekran Yer Paylaşımı” özelliğini pasif hale getirdiğinizde hiçbir uygulama şifre, parola ya da buna benzer öğelerinizi ele geçirme konusunda sorunları tamamıyla çözebileceksiniz.

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız “Ekran Yer Paylaşımı” sorununu çözmek adına yapabileceğiniz işlemleri tek tek sizlere anlatarak problemi çözmeye çalıştık.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Albert Camus Sözler

Albert Camus Sözleri, 1913 yılında Cezayir’de küçük bir kasabada doğan Albert Camus Fransız yazar ve filozoftur. Varoluşçuluk ile ilgilenmesine, absürdüz akımının öncülerinden olmasına rağmen kendini bu…

1 Yıl Önce
0 Yorum

LG K41S Detaylı İnceleme

LG K41S Detaylı İnceleme , Güçlü telefon şirketlerinden LG markasının K41S modeli en beğenilen telefon modellerinin arasında yer alır. Oldukça kullanışlı K41S ayrıca gözede hitap etmektedir.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Cortana Bilgisayar Kapatma Komutu

Cortana, Microsoft’un asistan sistemlerinden biri olarak bizi karşılıyor. Her ne kadar şuan Türkiye’de aktif olarak kullanılamıyor olsa da bilgisayarın dilini İngilizceye çevirerek kullanılabiliyor. Bu asistan yardımıyla…

1 Yıl Önce
0 Yorum