Ekran Kartı Sıralaması

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Birçok insanın bilgisayar alırken titizlik gösterdiği konulardan birisi de ekran kartıdır. Ekran kartları ya da diğer ismi ile grafik kartları bilgisayarlarda ki görüntüyü işleyerek monitöre aktarılması işlevini yerine getirmektir. İşlevi çok basit gibi görünse de bir bilgisayarın en temel parçaları arasında yer almaktadır. 

Ekran kartlarının kalitesinin yüksek olması demek çok daha iyi sonuçlar elde etmenize olanak tanımaktadır. Bu nedenle de her sene çok daha üstün niteliklerde ekran kartları piyasaya sürülmektedir. Ekran kartı sıralaması 2021 senesinde de en merak edilen konulardan biri oluyor. Ancak bu parçalar hem masaüstü hem de laptop için özel olarak tasarlanmaktadır.

Ekran kartları ile gücüne orantılı olarak yüksek grafikli oyunlar oynamak mümkün olmaktadır. Yüksek performans elde edebilmek için en yeni model ekran kartlarını kullanmanız gerekmektedir. Eğer oyun oynamak için bir bilgisayar alacaksanız mutlaka ekran kartı özelliklerinin çok iyi olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir. Ekran kartı sıralaması güncel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir.

En İyi ve Güncel Ekran Kartı Sıralaması

Piyasada her geçen gün daha farklı özelliklerde ekran kartları görmek mümkün hale geliyor. Yüksek grafik özelliklerine sahip olan oyunlardan oynamayı düşünüyorsanız mutlaka uygun özelliklerde olan ekran kartları arasından seçim yapmanız gerekmektedir. En iyi ekran kartları arasında şunlar sayılabilmektedir:

  • Nvidia GeForce RTX 3060 Ti Ekran Kartı

En iyi ekran kartı sıralaması içerisinde Nvidia GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı yüksek performansa sahiptir. Bu kartın 2. nesil RT çekirdeklere sahip olduğu söylenebilmektedir. Bu özellik de kartın 2 kat fazla işlem hızı olarak değerlendirilmektedir. Aynı zamanda kartın tensor çekirdeklerine sahip olması da kişilerin dikkatini çeken özelliklerden biridir. 

Çok yüksek bir işlem gücü bulunması ekran kartını popüler hale getirmektedir. Ürün özellikleri yeni oyunların tamamını en kusursuz şekilde oynamanıza imkân yaratmaktadır. Birçok oyuncu için temin edilmesi gereken ekran kartları arasında yer almaktadır.

  • Nvidia GeForce RTX 3080 Ekran Kartı

Nvidia GeForce RTX 3080 ekran kartı beklentileri yüksek oranda karşılayan en iyi ekran kartları arasında bulunmaktadır. Kartın 1815 MHz’lık çekirdek hızına sahip olması en belirgin özellikleri içerisinde yer almaktadır. Bellek kapasitesi 10 GB olduğu için de yüksek performanslı kartlardan biridir. Maksimum bir çözünürlüğe sahip olan bu kartlar 7680x 4320 özelliklerindendir. 

Soğutma özelliğinin aktif olması uzun süreli kullanımlar açısından artı bir özelliktir. Aynı zamanda 340 Wattlık güç tüketimi de kart açısından önemli bir avantajları arasında bulunuyor. Bu kartların grafik işlemcisi çekirdek hücre şeklindedir. Bu özellikte yüksek grafikli oyunları dahi çok rahat bir şekilde oynama avantajı sunmaktadır.

  • Nvidia GeForce RTX 3090 Ekran Kartı

Ekran kartı sıralaması Nvidia modelleri içerisinde birçok üstün nitelikte kart vardır. Bunlardan birisi de Nvidia GeForce RTX 3090 ekran kartı modelidir. Bu kart modeli TITAN sınıfı performansını gösteren kartlardan biridir. GPU’su çok güçlü olmasının yanında çok gelişmiş Ray Tracing çekirdeklerine sahiptir. Tensör çekirdekleri de bulunan ekran kartı yapay zekâ izleme performansına katkı da sağlamaktadır. Bu durum da birçok teknoloji severin ilgisini çeken detaylardan biridir. 24 GB belleğinin bulunması bu kartın önemli özellikleri arasında bulunmaktadır.

  • AMD Radeon RX 5600 XT Ekran Kartı

Ekran kartı sıralaması amd modelleri de oyun severlerin yakından incelediği kartlar arasındadır. AMD Radeon RX 5600 XT ekran kartı modeli birçok renk ve efekt içerisinden seçim yaparak tema oluşturmanıza yardımcı olur. Ekran kartı oyun oynamak için de geliştirilmiştir ve son derece keskin görüntü ayarları mevcuttur. En iyi oyun performansını yaşamanıza olanak tanıyan kartlar içerisindedir.

Nvidia GeForce RTX 3070 ekran kartı modeli günümüzün güçlü ekran kartları arasında yer almaktadır. Ray Tracing çekirdekleri ile Tensör çekirdeklerine sahip olan bir karttır. Bu kart oyun oynayanlar için son derece idealdir.

Laptop İçin Ekran Kartı Sıralaması

Ekran kartları yalnızca masaüstü bilgisayarlar için değil aynı zamanda laptop kullanıcıları açısından da önemli bir yere sahiptir. Ekran kartı sıralaması laptop için şu şekildedir:

  • RTX 2080 227,8
  • RTX 2070.188.2
  • RTX 2080 Max-Q183.4
  • GTX 1080. 178.3
  • GTX 1080 Max-Q.163.6

Gibi birçok farklı ekran kartı bulunmaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Güncel En Güzel Oyunlar

Güncel En Güzel Oyunlar , Bilgisayarlar oyun oynamak için en çok tercih edilen cihazlardır. Her sene farklı bir oyun piyasaya sürülmesi oyun severlerin en büyük avantajları…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Steam Hesap Açma

Steam Hesap Açma , bir iletişim formudur ve çok oyunculudur. Uygulama üzerinden çevrimiçi modda diğer oyuncular ile iletişim halinde olmak ve birçok oyuna erişim sağlamak mümkün…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Evde Oynanan 2 Kişilik Oyunlar

Başta pandemi gibi nedenlerden dolayı, evde çok daha fazla kalma gerekliliği de artmış durumda. Özellikle evde uzun süre vakit geçirildiği durumlarda, bu sürelerin daha iyi değerlendirilmesi…

4 Ay Önce
0 Yorum