Eğlenceli Ders Çalışma Programı

2 Yıl Önce
Admin

“Eğlenirken okumaktan keyif alabilir misin?” Bunu söyleyenlerdenseniz, bakış açınızı değiştirecek önerilerimiz sizleri beklemektedir. Ders çalışma fikirlerinden bıkmış olanlar arasındaysanız, bu taktiklerle başa çıkmanın eğlenceli bir yolunu bulabilirsiniz. Nasıl mı? Bu, çalışmanın en garip yolu ve en eğlenceli yolları sizler için toparlanmıştır.

Çalışma Programı Revize Edilmelidir

Her zaman zevk aldığınız ve çalışmayı sevdiğiniz dersler vardır. En sevdiğiniz dersleri stratejik olarak düzenleyebilir ve müfredatınızı hazırlarken öğrenme sürecini daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Derslerinizi kara listeye alarak, “of,of” demek zorunda kalmadan günlük hedeflerinize ulaşmak için neyi sevdiğinizi anlayabilirsiniz. Örneğin, matematik dersi eğlenceliyse ve biyoloji sıkıcıysa, biyoloji dersini okuduktan sonra matematik çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu sayede can sıkıntısı eşiğini zorlamadan günlük programınızı tamamlayabilirsiniz.

Birçok öğrencinin yaptığı bu hatayı yapmayın. Bu yüzden başka bir yere taşıyamıyorsanız dikkatli olunmalıdır. Diyelim ki bir derse çalışmak üzeresiniz ona göre çalışma ortamı belirlenmelidir. Veya başka bir derse geçmeyi düşünmelisiniz. Sonra dikkatiniz dağınıkken üzerinde çalıştığınız derse geri dönmelisiniz. Böylelikle daha etkili hedefler edinebilirsiniz.

Ders Tamamlandırıcı Ödüller Sunun

Ödülün gücünü çalışmalarınız sırasında ve günlük çalışma programınızı tamamladıktan sonra motivasyonunuzu artırmak için kullanabilirsiniz. Kendinizi ödüllendirmek, öğrenme sürecini çok daha keyifli hale getirir. Ödül olarak ne seçerseniz seçin, tüm yaratıcılığınızı ifade edebilirsiniz. Günlük çalışma programınızı bitirebilir ve bir film izleyebilir, ders çalışırken en sevdiğiniz tatlıyı çiğneyebilir veya dışarı çıkıp dışarıda nefes alabilirsiniz. Ödül seçimi tamamen sizin ellerinizdedir.

Ders Çalışırken Ara Vererek Ders Çalışmayı Daha Verimli Hale Getirme

Beş saat kesintisiz çalışma fikri bile acı verici olabilmektedir. Bir çalışma esnasında ne zaman sıkılsanız, bunaldığınızda veya kafanız karışsa, ara vermeniz gerekebilmektedir. Bir kitaba başlama arzusu henüz sizi etkilememişken ara verirseniz, süreci kendiniz için daha katlanılabilir hale getirebilirsiniz. Ara verdiğinizde çalışma alanınızı terk etmelisiniz, ancak belirtilen mola süresi aşılmamalıdır.

Eğlenceli Ders Çalışma Programı

Eğlenceli Ders Çalışma Programı

Çalışma Ortamı Değiştirilebilir

Okuduğunuz veya çalıştığınız ortam iç karartıcı olabilmektedir. Zaman zaman, çalışma ortamınıza ve dolayısıyla işinize atfettiğiniz şeyin anlamını değiştirebilirsiniz. Tek başınıza çalışabiliyorsanız güzel manzaraya sahip güzel bir yerde kulaklık takarak ve klasik müzik dinleyerek kendinizi çevreden koruyabilirsiniz. Arkadaşlarla çalışmak sizin için verimliyse, bu aktiviteyi toplu olarak da yapabilirsiniz.

Çalışma alanı dekorasyonuna dikkat edilmelidir. Ne tür bir alanda çalıştığın çok önemlidir. Elbette, ortam düzgün olmazsa, sürecin tadını çıkaramazsınız. Çok sıcak veya çok soğuk ortamlarda çalışmak çalışma ortamını etkileyebilir!  Veya gözlerinizi uyaran ışık altında çalışın! Ayrıca, dağınık odalar, rahatsız edici veya çok rahat koltuklar gibi faktörler, görevi olduğundan çok daha zor hale getirir. Bu nedenle çalışma alanının dekorasyonuna dikkat edilmelidir. Odanızın ders çalışmak için uygun olduğundan emin olmalısınız.

Kendinize Meydan Okuyarak Ders Çalışın

Sınıfta başarılı olma veya ders çalışma arzusu söz konusu olduğunda, kendinize meydan okumak, tüm süreci eğlenceli hale getirmek için temel taktiklerden biri olarak kabul edilir. Tatlı bir rekabet duygusu yaratarak ve rakibinizi kendiniz olarak tanımlayarak öğrenme sürecine heyecan katabilirsiniz. Her geçen gün büyüyerek, belirlediğiniz hedeflere doğru ilerleyebilir ve nihayetinde kendinize en büyük katkıyı yapabilirsiniz.

Özel Ders Hocalarından veya Eğitim Koçlarından Yardım Alabilirsiniz

Başarıya giden zorlu yolu her zaman takip etmeniz gerektiğini unutmayın. İşinizden nasıl zevk almayı seçerseniz seçin, başarısızlık kesin bir sonuçtur! Dolayısıyla, işinizi çok zor ve sıkıcı bulsanız bile, ne olacağını düşünmek sizi motive edebilir. “Ya yaparsam, ya yapamazsam?” Soruları cevaplayarak işinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kişisel çabalarınız size üretken, eğlenceli ve rahat bir iş vermek için yeterli değilse veya zorunlu çalışmak istemiyorsanız eğitim koçunuzdan yardım alabilirsiniz. Özel öğrenme planları oluşturan, başarılı öğrenme yöntemleri sağlayan ve tüm sınava hazırlık sürecini yöneten bir eğitim koçuyla motivasyonunuzu en üst düzeye çıkarın.

Ders Çalışırken Ses Kaydı Yapıp Zevkli Hale Getirebilirsiniz

Bir konu üzerinde çalışır ve bunu yüksek sesle tekrarlarsanız, daha iyi ve elence öğrenebilirsiniz! Dersin en önemli ve en akılda kalan tarafını yüksek sesli tekrar edebilirsiniz.

Bir fırsat bulduğunuzda, aldığınız kayıtları dinleyerek bilgilerinizin kalıcı olduğundan emin olabilirsiniz. Otobüste veya markette yürürken taktığınız ve dinlediğiniz ses bantları işinizi daha etkili bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilmektedir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Discord Nick Önerileri 2021

Discord uygulamasının son zamanlarda popülerliğini olabildiğince arttırmasıyla birlikte bilgisayar üzerinden sesli iletişim kurma konusunda mükemmel destek sunmaya başladığını söyleyebiliriz. Her oyuncunun bilgisayarında takım arkadaşlarıyla iletişim kurması…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Google Form Oluşturma Nasıl Yapılır?

Google, günümüzde birçok gerekli aracı bizlere sunarak tamamıyla ücretsiz bir şekilde değerlendirme avantajı veriyor. Google Form’da bu araçlardan sadece biridir. Bu aracı kullanarak çevrimiçi anketler oluşturabilir,…

2 Yıl Önce
0 Yorum

Eğlenceli Ders Çalışma Programı

“Eğlenirken okumaktan keyif alabilir misin?” Bunu söyleyenlerdenseniz, bakış açınızı değiştirecek önerilerimiz sizleri beklemektedir. Ders çalışma fikirlerinden bıkmış olanlar arasındaysanız, bu taktiklerle başa çıkmanın eğlenceli bir yolunu…

2 Yıl Önce
0 Yorum
valorant vp satın al