Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar. Oyun oynamayı seven kişiler için bilgisayarın gücü ve sistem gereksinimleri son derece önemlidir. Eğer oyun oynamak istiyor ancak bilgisayarınızın güçsüz olduğunu düşünüyorsanız düşük sistem gereksinimli oyunlar online olarak oynama avantajına sahip olabilirsiniz. Yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunları hem bilgisayara indirmekte zorlanabilir hem de çalıştırmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun yanında oyun indirilse dahi oynanmasında çok ciddi kalite düşüşleri gözlemlenebilecektir.

Oyun oynama süreci yeni sistem bilgisayarı olanlar için herhangi bir sorun teşkil etmiyor olsa da bilgisayarı güncel olmayan oyun severler için bu durum ciddi bir sorun haline gelebilmektedir. Ancak bu durum kişilerin oyun oynayamayacağı anlamına gelmemektedir. Düşük sistem gereksinimli oyunlar 2021 alternatifleri ile sizlere sunulmaktadır.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar Hangileridir?

Düşük sistem gereksinimli oyunlar ücretsiz olarak da oynanabilecek oyunlar arasında yer almaktadır. Bu oyunlar arasında şunları saymak mümkündür:

 • League of Legends
 • Counter- Strike: Global Offensive
 • Line of Sight
 • RISK: Global Domination
 • Battlerite
 • Team Fortress 2
 • No More Room in Hell
 • Fallout Shelter
 • Path of Exile

En çok tercih edilen oyunlar arasında yer almaktadır. Her oyunda oyuncuların keyif alacağı konseptler bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bu oyunların da düşük olmasına karşın sistem gereksiniminin karşılanmış olmasıdır.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyun Özellikleri

Birçok oyun severin tercih ettiği oyunlar arasında birçok alternatif bulunmaktadır. Düşük sistem gereksinimli oyunlar steam avantajları ile bu oyunlara katılabilmek birçok oyun sever oldukça kolay hale gelmektedir. Çok tercih edilen oyunlar arasında şunlar sayılabilir:

 • Mount & Blade: Warband

Savaş oyunları arasında yer alan bu oyunun çıkış tarihi 2010’dur. Steam indirimleri ile uygun bir fiyata oynamak mümkün olmaktadır. Bu oyunda en düşük istenen sistem gereksinimleri arasında şu özellikler öne çıkmaktadır. Windows XP işletim sistemi, Intel Pentium 4 2, 0 GHz ya da AMD 2.5 HGz işlemci, 512 MB RAM bellek, 64 MB RAM’li 3D ekran kartı, 100 MB sabit disk üzerinde boş alan gereklidir.

 • BlackShot: Mercenary Warfare

2016 sensinde çıkan bu oyun Vertigo Games America tarafından geliştirilmiştir. Savaş oyunu olması günümüzde de birçok kişi tarafından tercih edilmesini sağlamıştır. Ücretsiz olarak oynanan bu oyun için sistem gereksinimleri oldukça düşüktür. Windows XP/ 2000 ya da Vista işletim sistemine ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda işlemci olarak Pentium 4, 2, o GHz tercih edebilirsiniz. Bunun yanında 1 GB RAM gerekiyor. Ekran kartı olarak ise GeForce 6800 GT ya da REDAON x800 GT yeterlidir. DirectX için 9.0c sürüm yeterli olmaktadır. Depolama alanı olarak ise 2 GB kullanılabilir alanınız olması gereklidir.

 • War Rock

Şubat 2019 senesinde çıkan War Rock oyunu Dream Execution ekibi tarafından geliştirilmiş bir oyundur. Ücretsiz oynanıyor olması birçok oyun severin tercihleri arasında yer almaktadır. Son derece hızlı bir temposu vardır. Oyunun sistem gereksinimleri arasında Windows 7/ 2000 ya da XP ve Vista tercih edilebilmektedir. İşlemci olarak Intel Pentium 4 kullanabilirsiniz. AMD Athlon 64 de idealdir. 1 GB RAM bellek kapasitesi yeterli olmaktadır. Ekran kartı olarak ise GeForce 6800 ya da Radeon X550 kullanabilirsiniz. DirectX sürüm olarak ise 9.0 yeterlidir. Depolama alanı olarak ise 6 GB oyun için yeterli olacaktır.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Futbol Oyunları

Futbol Oyunları , özellikle çocukların ilgisini çeken ve ekran başından tabiri caiz ise kaldırmayan futbol oyunları; her yaştan kişiye de aslında hitap etmektedir. Küçükken daha kolay…

1 Yıl Önce
0 Yorum

İnternetsiz Oynanan Oyunlar

İnternetsiz Oynanan Oyunlar ile internetsiz kalıp canın sıkıldığında keyfini yerine getirtecek oyunlardır. Mobil paketinizde internetiniz bittiğinde keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak oyunlarla zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Çoğu…

2 Ay Önce
0 Yorum

Son 20 Yılda Pes Oyunları

Pes oyunları arasında PES 2021’in satışa sunulmasıyla birlikte oyunda her ne kadar fazla bir gelişim göremiyor olsak da ara sıra geçmişe bakıp özlem duymak bizleri biraz…

4 Ay Önce
0 Yorum