Discord Yer Paylaşımı Özelliği Nasıl Kapatılır?

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Discord, günümüzün en popüler sesli iletişim programlarından biridir. Bu program genellikle oyuncular arasında kullanıldığı gibi farklı ihtiyaçlara da rahatlıkla yanıt verebiliyor. İlgili programın en güzel özelliklerinden biri yer paylaşımı olsa da bazı kişiler ne yazık ki bu özelliği kullanmak istemiyor. Hâl böyle olunca ilgili programın bu özelliğini devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenleri içeriğimizde sizlere detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

Windows 10’da Discord Yer (Konum) Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Birçok oyuncu tarafından sesli toplantılar yapmak amacıyla kullanılan “Discord” uygulamasında yer paylaşımını kapatmak için aşağıdaki yöntemleri değerlendirebilirsiniz.

Yöntem 1: Tüm Oyunlar İçin Yer Paylaşımını Devre Dışı Bırakma

Bu yöntemi değerlendirmeye aldığınızda konum özelliğinin tüm oyunlar için kapalı olacağını unutmayın. Bir süre sonra özelliği tekrardan aktifleştirmek istediğinizde aynı adımları izleyebilirsiniz.

 • Discord” uygulamasını açın.
 • Dişli Çark – Ayarlar” simgesine tıklayın.
 • Uygulama Ayarları” adlı alanın hemen alt kısmındaki “Yerleşim” sekmesine dokunun.
 • Oyun İçi Paylaşımını Etkinleştir” seçeneğini devre dışı bırakmak için düğmeye basın.

Bu işlem adımlarını uyguladıktan sonra cihazınızda bir oyun başlatın ve Discord’da konum bilgisinin gözüküp gözükmediğini kontrol edin.

Yöntem 2: Bazı Oyunlar İçin Yer Paylaşımını Devre Dışı Bırakma

Discord uygulamasında yer paylaşımını kapatma işlemi bazı kullanıcılar tarafından seçili oyunlar için gerçekleştirilmek isteniyor. Bu bağlamda tüm oyunlar yerine belirli oyunlarda paylaşımı kapatmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 • Discord” uygulamasını başlatın.
 • Kullanıcı Ayarları” bölümüne girdikten sonra “Profil Resmi” simgesine tıklayın.
 • Uygulama Ayarları > Yerleşim” yolunu takip edin.
 • Oyun İçi Yer Paylaşımı Etkinleştir” seçeneğinin etkin olduğundan emin olun.
 • Oyun Etkinliği” sekmesine geçiş yapın.
 • Bu sekmede bilgisayarınızda yüklü olan tüm oyunları liste halinde görebilirsiniz.
 • Tüm oyunlarda yer paylaşımı özelliği devre dışı olacaktır.
 • Hangi oyunlarda yer paylaşımını açmak istiyorsanız tek tek “Yerleşim” simgesine tıklayın.

Yöntem 3: Discord Uygulamasını Kaldırıp Tekrar Yükleyin.

Yöntem 1 ve Yöntem 2’yi uygulayarak istediğiniz işlemi gerçekleştiremediyseniz bu durumda Discord’un avantajlarından yararlanabilirsiniz. “Yer Paylaşımı” özelliği uygulama ilk indirildiği anda default olarak yüklü bir şekilde gelir. Hâl böyle olunca siz de manuel bir şekilde yer paylaşımını açamıyorsanız uygulamayı tamamıyla silip tekrardan yükleyebilirsiniz. Bu işlemin hemen ardından kurulumu tamamladıktan sonra tüm oyunlarda yer paylaşımı özelliği aktifleşecektir.

Discord’da Yer Paylaşımı Nasıl Düzeltilir?

Discord programında yer paylaşımı özelliği çalışmıyorsa bu durumda yapmanız gereken işlem aşağıdaki adımlarla sınırlı olacaktır.

 • Discord” uygulamasını başlatın.
 • Kullanıcı Ayarları > Görünümler” yolunu takip edin.
 • Donanım İvmesi” özelliğini devre dışı bırakın.

Bu adımların ardından çalışmayan yer paylaşımı özelliği artık herhangi bir soruna sebebiyet vermeden çalışmaya devam edecektir.

Discord Yer Paylaşımı Özelliği Nasıl Kapatılır?” başlıklı içeriğimizde ilgili ayarı pasif hale getirmek için uygulamanız gereken yöntemlerden bahsettik. Tüm işlem adımlarını eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda yer paylaşımı özelliği devre dışı kalacaktır.

Yorum Yapın
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

IDM Chrome Ekleme İşlem Adımları [Çözüm]

IDM Chrome Ekleme İşlem Adımları adlı içeriğimizde anlatacağımız Internet Download Manager adlı program günümüzde dosya indirme konusunda kullanıcılarına kolaylık ve performans açısından mükemmel avantajlar sunan yardımcı…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Youtube Nedir

Youtube nedir. Youtube insanların anılarını veya diğer insanlarla onları eğlendirecek, bilgilendirecek, müzik dinlemelerini sağlayacak ya da derslere çalışabileceği gibi daha pek çok imkan sunan bir sosyal…

2 Ay Önce
0 Yorum

Google Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Google’nin 2011 yılında YouTube’u satın almasıyla birlikte devreye soktuğu “Tek Şifre” dönemi günümüzde de sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. Bu süreçte kullanıcılar “Google” servislerine giriş yaparken tek…

1 Yıl Önce
0 Yorum