Dijital Çizim Uygulamaları

2 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Dijital çizim uygulamaları günümüzde çokça popüler olan dijital çizim yapmak isteyenler için ücretsiz bir şekilde kullanabilecekleri uygulamalar. Uygulamaların bazılarında kalem satın alma ya da fazladan sayfa açmak için kilit açma gibi bazı satın alımlar var. Geleneksel çizim tarzının dışında tek bir kalem ve tablet ile ya da çizim için özel üretilmiş grafik tabletler ile kolayca çizim yapabilirsiniz. Buraya kadar bir sorun yok ama çizim yapacağınız en uygun uygulamalar neler? Hiç düşündünüz mü? Bunlardan bazıları hem animasyon hem de çizim yapabileceğiniz özelliğe sahiptir. Ayrıca grafik tabletlerin diğer popüler olduğu konulardan diğeri ise PC’de animasyon yapmak. Eğer çizim uygulamalarına para verip iyi bir uygulama kullanmak istiyorsanız en çok kullanılan çizim uygulamasından başlayabiliriz.

Photoshop:

Bu uygulama da biraz yüksek bir fiyat ödemeniz gerekebilir ama sonucunda hem çizim yapabilirsiniz hem de fotoğraf düzenlemelerini yapabilirsiniz. Photoshop adı üzerinde sadece fotoğraf düzenlemek için değildir. Sahip olduğu katmanlarla ve istediğiniz kadar yükleyebileceğiniz kalemlerle dijital çizim yapmak için uygun bir uygulamadır.

İbis Paint:

İbis Paint uygulaması çizim veya manga gibi farklı çizimler yapmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Ücretsiz bir şekilde tabletinize veya telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra kalemler ve bazı arka plan resimlerine para vermeniz gerekebilir. Bu uygulama pro version ve normal version olmak üzere ikiye ayrılır. Para verip tam sürümünü indirip rahatça istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca bunda para vermeseniz de ücretsiz bir şekilde katman kullanabiliyorsunuz. Eğer para vererek kalemleri satın almak istemiyorsanız size reklam karşılığı bütün kalemleri 24 saatliğine ücretsiz bir şekilde açıyor.

Infinite Paint:

Uygulama da maalesef katmanlar paralı. Yani tam sürümünü satın almanız gerek eğer katmansız çizim yapmakta sıkıntı yaşıyorsanız. Ayrıca arka plan görselleri bunda da paralı. İndirmek ücretsiz. Deneme sürümü olarak geçiyor. Deneme sürümünden çıkıp tam sürümünü satın almak istiyorsanız google play dan alabilirsiniz.

Huion Sketch:

Bu uygulamayı ücretsiz indirerek kullanabilirsiniz. Katmanlar ücretsizdir ama ınfınıte paint’e göre kalemleri biraz ucuz kaçıyor. Yine de güzel bir uygulama. Ayrıca bu uygulama da çizim yapabildiğiniz gibi animasyonda yapabilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Sessiz Sedasız Çalışan Mouse Modelleri

Günümüz bilgisayar çağının getirdiği imkânlar çerçevesinde pek çok işimizi kolaylıkla yaparken bilgisayarların önemli bir parçası olan mouse birçok programı kullanırken inanılmaz kolaylıklar sağlar. Türkçede fare olarak…

5 Ay Önce
0 Yorum

Giyilebilir Cihazlar Nedir?

Günümüz dünyasında sıkça kullanılan ve insan hayatında kolaylıklar sağlayan giyilebilir teknolojiler gün geçtikçe daha farklı cihazlarla piyasada ki önemini artırıyor. Genelde  aksesuar veyahut bir kıyafet parçası…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Apple Watch Nike Series 6 GPS 40MM

Apple Watch Nike Series 6 GPS 40MM ,Apple firmasının ihtiyaç genelini göz önünde bulundurarak birbirinden farklı özelliklere sahip akıllı saatleri üreterek piyasaya sürüyor. Apple Watch Nike…

1 Yıl Önce
0 Yorum