DASH COİN

13 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

DASH COİN , kripto para birimleri arasında yer alan Dash Coin (DASH) finansal işlemler sırasında kullanılır. Düşük maliyetli olması ile dikkat çeken bu para birimi de yatırımcılar açısından cazip seçenekler arasındadır. 2014 yılında piyasaya sürülen bu sanal para kripto para borsasında öne çıkanlar arasında bulunur.

Merkezi otoriteye bağlı olmadan işlem yapılabilen türler arasında bulunan Dash Coin çeşitli avantajları ile öne çıkan bir para birimidir. Dush Coin, Evan Duffield tarafından geliştirilmiştir. Açık kaynaklı olarak üretilen bu para birimi altcoin olarak işlem görür.

Dash Coin otonom yapısı ile dikkat çekerken Masternode sistemi sayesinde blok zincir olarak işlem görür. Ağ düğümü olarak da adlandırılan Masternodelar blok zincirde yer alan işlemlerin kopyalarının oluşturulmasına imkân yaratır.

Sistem mesajları yedekleme özelliği ile kullanıcılara hizmet verirken aynı zamanda da yapılan işlemleri doğrulama özelliğine sahiptir. Güçlü bir yapısı olan Dash Coin’in geleceğe yönelik olarak değer kazanacağı tahmin edilen kripto paralar arasında olduğu görülmektedir.

Bundan dolayı da yatırımcılar açısından cazip seçenekler arasında bu kripto para birimini de görmek mümkün olur. Piyasa hareketleri karşısında çeşitli pozisyonlara sahip olan kripto para birimi değer artışlarının yanı sıra değer kaybı yaşaması ile de dikkat çekerken bazı dönemlerde de stabil olarak işlem görmektedir.

Dash Coin Yorumlar

Açık kaynak kodlu para birimleri arasında yer alan Dash Coin yorumlar söz konusu olduğunda bir alt coin olarak işlem gören kripto para seçenekleri arasında yer alır. Ana düğümler denen kullanıcılarının alt kümesi aracılığı ile yönetilen bu sanal para merkeziyetsiz yapısı ile dikkat çekmektedir.

2014 yılında piyasaya sürülen sanal paranın 2015 yılında Dash Coin adı altında işlem görmeye başladığı görülür. Dünya genelinde kripto para borsalarında kullanılan bu sanal para birimi oldukça hızlı işlem yapmaya olanak tanır.

Düşük maliyetli ödeme yapmaya imkân vermesi ile de dikkat çeken kripto para eşler arası olarak adlandırılan P2P ağına dayalıdır. Aynı zamanda da kriptografik şifreleme yöntemleri aracılığı ile korunabilen Dash Coin blok zinciri aracılığı ile güvenli bir finansal işlem seçeneğidir.

Bitcoin ile kıyaslandığında ise hızı ve düşük maliyeti ile öne çıkanlar arasında yer alır. Günlük hayattaki ödemeler için kullanılabilen bu kripto para nakit para açısından bir alternatif olması düşünülerek tasarlanmış seçenekler arasında yer alır.

Düşük bir işlem ücretine sahip olması nedeni ile tercih edilenler arasında yer alan bu sanal paranın hızlı bir transfer kabiliyetine sahip olması kripto para borsaları açısından tercih edilebilir bir enstrüman olmasına imkân tanımaktadır.

Dash Coin Grafik

Dash Coin kullanıcıları açısından çeşitli avantajlara sahip olan kripto para seçenekleri arasında yer alırken Dash Coin grafik de yatırımcıların ilgi odağındadır. Dash ağına bağlı olan Masternode’lar vasıtasıyla yatırımcıların çok kısa süreler içerisinde transfer işlemlerini gerçekleştirmesi mümkün olmaktadır.

Alıcı ve göndericinin takibinde olan gizlilik odaklı transferlerin ağda gerçekleştirilmesi oldukça kısa sürede ve güvenli bir şekilde mümkündür. Dash Coin hem bir ödeme aracı hem de para birimi olarak kripto para borsasında yer alan enstrümanlar arasında bulunurken merkezi otorite onayına gerek duymadan işlem yapmaya imkân tanır.

Piyasa hareketlerine bağlı olarak iniş ve çıkışlar yaşayabilen bu kripto paranın dönemlere bağlı olarak değer kaybı ya da kazancı yaşaması mümkün olmaktadır. Yatırımcı açısından grafiklerin analiz edilmesi önemli olurken konunun uzmanlarının yorumları da öne çıkar.

Bu tür kripto paralara yatırım yapma planı olan kullanıcıların grafik analizlerini dikkate almaları doğru bir yatırım gerçekleştirebilmek açısından önem taşır. Çeşitli biçimlerde muhafaza edilebilen bu sanal paranın sanal cüzdanlarda ya da çevrimiçi ortamlarda saklanması mümkündür.

Dash Coin Alınır mı?

Yatırımcılar kripto para borsaları söz konusu olduğunda birçok soruya yanıt ararlar. Dash Coin alınır mı? Suali de cevap arananlar arasında yer alırken bu kripto paranın düşük maliyetli ve güvenilir seçenekler arasında yer aldığı görülür.

Transferlerin Dash ağında açık olarak gerçekleştiği görülürken merkeziyetsiz uygulamalar arasında yer alan Dash Coin doğrudan transferlere olanak tanıyan yapısı ile de dikkat çeker. Transfer işlemleri gerçekleşeceği zaman herkesin erişimine açık ve şifreli bir yapıdan söz etmek mümkün olurken dağıtık yapısı ile de dikkat çeker. 

Dash blok zincirinde oluşan işlemler için ortalama olarak 2 dakikalık onaylanma süreçleri söz konusu olurken bu blok zincirde anında gönder ve gizli gönder seçenekleri ile de işlem yapmak mümkündür. Anında gönder seçeneği kullanıldığında birkaç saniye içerisinde işlem yapmak mümkün olur.

Gizli gönder seçeneği tercih edildiğinde ise yatırımcının cüzdanından gönderilen Dash’lerin Masternode’lar tarafından karıştırılarak gönderilmesi söz konusu olur. Bu sayede gönderilenler blok zincirinde takip edilebilme özelliğini kaybeder ve alıcıya ulaştırılır.

Dash Coin bir ödeme aracı olarak kullanılabilen kripto para birimleri arasında yer alırken alt coin olarak güvenli işlem yapmaya imkan tanıyan sanal paralar arasında yer alır. Bundan dolayı da yaygın olarak kullanıcıların tercihinde olan dijital para seçenekleri arasında bulunur.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Exen Coin

Exen Coin , kripto para piyasasında işlem yapılan birçok kripto para bulunmaktadır.  Exen Coin’de bunlardan biridir.  Exen Coin Bitexen firmasına ait ve onun çıkardığı bir sanal…

1 Ay Önce
0 Yorum

BtcTurk Nedir?

BtcTurk, 2013 yılında Türk lirası ile ilk Bitcoin alım satımının yapıldığı, Türkiye’nin ilk Türk lirası tabanlı kripto para alım satım platformudur. pahalı. BtcTurk, kendisini Türkiye’de geniş…

13 Gün Önce
0 Yorum

XRP (XRP)

XRP (XRP) Ödeme ağları söz konusu olduğunda bazı platformlardan söz etmek mümkün olurken bunlar arasında yer alanlardan biri de RippleNet’dir. XRP (XRP) olarak bilinen kripto para…

1 Ay Önce
0 Yorum