COSMOS ATOM

10 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

COSMOS ATOM , kelimesinin Türkçe karşılığı, evren ifadesine karşılık gelmektedir. Cosmos, kripto para sektörüne giriş yaptığı andan itibaren isminden sıkça söz ettirebilmeyi başarmış, uzmanların ve kripto para dünyasını yakından takip edenlerin ilgisini bir hali çekmiştir. Cosmos hakkındaki uzman yorumlarına ile güncel grafik ve analiz tablosuna geçmeden önce bu coin hakkında genel bir çerçeve çizmek yerinde olacaktır. 

Bilindiği üzere kripto para sektöründe yer alan her bir coinin bir kısaltması vardır. Cosmos da piyasalarda ATOM olarak anılmaktadır. Cosmos en genel tanımıyla blok zincir ağları arasında işlevsel bir bağlantı oluşturabilme amacıyla kurulmuş olan ve kendi ekosistemine ait bit kripto para birimidir. Cosmos, sahip olduğu BTF Proof of Stake teknolojisi ile merkezi bulunmayan finans uygulamaları ile sosyal medya platformlarındaki sayısız işlemi oldukça yüksek hızda gerçekleştirebilmektedir. 

Diğer bir deyişle cosmos birbiri ile bağlantılı olan uygulama ve hizmetlerin bir araya getirdiği organik bir ekosistemi mümkün kılarken bu fenomenlerin bir arada ölçeklenebilerek çalışabilmesini ve bunu yaparken de merkeziyetsiz bir yapıda olması ile ön plana çıkmaktadır. Yani Cosmos, söz konusu bu ağ üzerinde çalışabilen bir kripto para birimidir. Cosmos kendi ekosistemini geliştirme noktasında önemli bir işe imza atarak başta yatırımcılar olmak üzere diğer tüm paydaşlar adına çok daha ilgi çekici hale gelmektedir.

Cosmos Yorumlar

Cosmos, kripto para uzmanları tarafından gelecek vaad eden coinler arasında gösterilmektedir. Öyle ki 2021 yılı sonunda bir Cosmos fiyatının yaklaşık 40 dolar olacağı tahmin edilirken bu beklenti 2022 yılı için 47 dolara, 2025 yılı için 81 dolara ve 2028 yılı içinde yaklaşık olarak 120 dolara yükselmektedir. Başta kripto para forumları ve çeşitli sosyal medya platformlarındaki cosmos yorumları sadece bunlarla sınırlı değildir. Kripto para piyasasındaki gelişmeleri yakından takip edenlerin bildiği üzere, sektör son dönemlerde ciddi bir negatif dalgalanma tecrübe etmiştir. 

Pek çok dinamiğin sebep olduğu bu dalgalanmayı bir fırsata çeviren coinler olduğu gibi, bu recession genel anlamıyla piyasaki kripto paraları olumsuz etkilemiştir. Bu bağlamda coin uzamanı ve analistleri, Bitcoin’de meydana gelen bu dalgalanmanın Cosmos’un yükselil trendini az da olsa yavaşlatabileceğini tahmin etmektedir. Dolayısıyla kripto para yatırımlarınızda Cosmos coini tercih edecekseniz bu geniş çaplı dalgalanmayı göz önüne alarak bireysel risk faktörlerinizi ayrıntılı bir şekilde hesaba katmalısınız. 

Atom Coin

Cosmos Grafik ve Analiz Tablosu

Cosmos yatırımcıların ilgisini bir hayli çekerken birçok forum sitesinde cosmos grafik ve analiz tablosu hazırlandığı görülmektedir. Bu noktada cosmos grafik ve analiz tablosu oluşturmadan önce Cosmos’un genel çerçevede sahip olduğu nicel verilere yakından bakmak çok daha iyi bir projeksiyon sağlayacaktır. Kripto para sektörünün nabzını yakından tutan Coinmarket.cap verilerine göre toplam arzı 268 milyon adet olan Cosmos tokeninden şu anda yaklaşık olarak 210 milyondan fazlası piyasada yer almaktadır. 

Aslına bakılırsa ATOM coin, kripto para sektörüne giriş yaptığı 15 Mart 2019 tarihinden bugüne kadar oldukça hareketli ve bir o kadar da dalgalı bir cosmos grafik ve analiz tablosu sunmaktadır. Gerçekten de cosmos grafik ve analiz tablosu derin kırılımlar göstermekle birlikte grafik eğrisinde diğer coinlerde pek de gözlemlenmeyen mum ve bayrak gelişimlerine sahiptir. Piyasaya giriş yaptığı anda 6.50 dolar bandından işlem gören Cosmos, aynı yılın Eylül ayı sonlarına gelindiğinde 1.99 dolara kadar gerilemiştir. 2020 yılına 4 dolar start veren Cosmos, sadece 3 ay sonra dip yaparak 1.62 dolar seviyesinden işlem görmeye başlamıştır. 

Ancak Cosmos’un hikayesini ilginç kılan dönem 2021 olmuştur. Yeni yıla 6.10 dolar ile giriş yapan Cosmos, 19 Şubat tarihinde 22.27 dolara yükselmiş ardından yine kendisinden beklenildiği gibi görece sert bir düşüşle 17 dolara kadar gerilemiştir. Cosmos’un kripto para piyasasında standart bir bağışıklık sağlayamaması, ATOM’un 15 Nisan günü zirve yaparak 28.50 dolar seviyesine kadar yükselmesine neden olmuştur. Ancak bu derin dalgalanmalar genel olarak Cosmos’un lehine gibi gözüksek de güncel işlem değeri 15 dolara bandına kadar gerilemiştir. Coinmarket.cap verilerine göre kripto para dünyası içerisinde şu anda 38. sırada bulunan Cosmos, piyasadaki genel düşüş eğiliminde bir grafik sergilemekte ve kısmi değer kaybı yaşamaktadır.

Cosmos Coin Nereden Alınır?

Yatırımcıların orta vadede tatmin edici bir kâr beklentisi taşıdığı Cosmos kripto para birimi bu anlamda büyük bir rağbet görmekte ve cosmos coin nereden alınır? sorusu gündemdeki yerini sürekli olarak korumaktadır. Cosmos coin farklı borsalardan temin edilebilmektedir. Bir ATOM yatırımcısı olmak ve yatırım portföyünüzü Cosmas coinleri ile geliştirmek istiyorsanız bu kripto parayı Kraken, Gete.io, Poloniex, Bittrex ve Binance ile Bit Panda gibi borsalar üzerinden satın alabilirsiniz. Satın aldığınız Cosmos conileri dijital bir cüzdanda güvenli bir şekilde bekletebilirsiniz. Bu noktada Ledger, Trezor  ve Coinbase gibi seçenekleri bir çözüm ortağı olarak tercih edebilirsiniz. Öte taraftan Cosmos, borsa üzerinden satın alınabildiği gibi Capital.com platformunda da ATOM ticareti gerçekleştirebilme imkânınız bulunmaktadır.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

DASH COİN

DASH COİN , kripto para birimleri arasında yer alan Dash Coin (DASH) finansal işlemler sırasında kullanılır. Düşük maliyetli olması ile dikkat çeken bu para birimi de…

10 Gün Önce
0 Yorum

Ravencoin (RVN)

Ravencoin (RVN) Kripto para yatırımlarına sürekli olarak ilginin artış göstermesi piyasaya yeni coinler sürülmesini sağlamaktadır. Bu coinlerin bazıları çok yüksek grafik özellikleri gösterirken bazıları yıllarca yerinde…

1 Ay Önce
0 Yorum

XRP (XRP)

XRP (XRP) Ödeme ağları söz konusu olduğunda bazı platformlardan söz etmek mümkün olurken bunlar arasında yer alanlardan biri de RippleNet’dir. XRP (XRP) olarak bilinen kripto para…

1 Ay Önce
0 Yorum