Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama

1 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama.Dijital çağda çocuklarımızın telefon ve tablette uzun süren vakitler geçirmesine bakarsak onlar için bu durumu fırsata çevirebiliriz. 

Çünkü piyasada çocukların gelişimi için birden fazla uygulama bulunmaktadır. Burada vereceğimiz uygulamaların birçoğu IOS ve Android’de var olan oradaki market uygulamalarından bulabileceğiniz uygulamalar. 

Burada vereceğimiz uygulamalar hem ücretsiz hem de ücretli olup her yaştaki çocuğa ayrı ayrı ifade eden özellikler barındırmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde çocuğun akli gelişimin artması sağlanacaktır. 

Çocuğunuzun tablet ve telefonlarda boş vakitler geçirmesindense bu uygulamalar sayesinde gelişimine katkı sağlamak en doğrusu olur.

İşte size çocuklar için gerçekten faydalı olacak on mobil uygulama;

 

1- Aç Tırtıl Oyun Okulu

Bu uygulama, çocukların okula başlamadan önce ihtiyaç duyacakları becerileri öğrenmelerine yardımcı olması mükemmel bir uygulamadır. Aç Tırtıl Oyun Okulu, çocukların oynayabileceği beş ana öğrenme alanına sahip bir oyundur. Burada yer alan şekiller ve renkler, alfabe, sayılar, kitap okuma, sanat ve bulmacalar sayesinde çocuğunuzun birden fazla beceriye tek bir elden sahip olması sağlanacaktır. 

Uygulama IOS ve Android uygulamalarda ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. 

2- Genç Matematik Kralı

Çocuklar matematiğin sıkıcı olduğu bilinir, ancak bu uygulama ile sayıları daha yaratıcı ve etkileşimli bir şeye dönüştürür. Genç Matematik Kralı, temel matematik becerileri ve kavramları içeren bölümlere sahiptir. Çocukları meşgul edecek benzersiz grafiklere ve oluşturulabilir karakterlere sahiptir. Uygulama Google Play Store ve IOS’da ücretsizdir. 

3- MentalUp 

Çocuklar için ayrı ayrı zeka oyunları içeren ve her bölüm giderek daha da yararlı hale gelmesini sağlayan bu uygulama 4-13 yaş çocuklar için harika bir uygulama çocuğunuzun hem göz hem de el koordinasyonunu geliştirici bir etkiye sahiptir. 

4- Funny Food 123!

Çocuklarınızın daha küçük yaşta sayılara ilgi duymasın sağlamak isterseniz Funny Food sayesinde çocuklarınız matematiği küçük yaştan itibaren sevmeye başlayacak bu uygulama 15 farklı matematik uygulamasını içinde barındırıyor. 

5- LingoKids

Çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesi için güzel bir uygulamadır. Uygulama içinde bir fiyatlandırma barındırmaktadır fakat ilk üç bölümü ücretsizdir. 

6- Mami’nin Maceraları 

Çok küçük yaşlardaki çocukların bilişsel gelişimine hitap eden bu uygulama sayesinde çocuğunuz eğlenceli vakit geçirecek 4 ve 7 yaş arasına hitap etmektedir. 

7- Arı Maya Oyunu 

Bu uygulama sayesinde çocuğunuz oyun oynayarak yeni şeyler öğrenmeye başlayacak uygulama ücretsizdir. 

8- Kral Şakir Kelime Bulmaca 

Çocukların çok sevdiği bir çizgi kahraman olan Kral Şakir ile çocuklar yeni kelimeler öğrenebilecek. 

9- 3 Yaş Öncesi Oyunlar 

Çocukların yeni yeni nesneleri ve kavramları anlamaya çalıştığı bu dönemlerde bu uygulama sayesinde bunu daha faydalı bir hale çevirebilirsiniz. 

10- Konuşan Çarpım Tablosu

Matematiği ve özellikle çarpım tablosunu sevmeyen çocuklarınız için bu uygulama sayesinde çocuklarınız hızlı bir şekilde çarpım tablosunu öğrenebilecek.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada Deniz Görmek , rüyalar hayatımızda yaşadığımız bazı olayların ve bilinç altımızın yansımalarıdır. Rüyamızda gördüğümüz bazı kavramlar, nesneler ve olaylar geleceğimiz ile alakalı bazı ipuçları verebilmektedir.…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Tevfik Fikret Şiirleri

Tevfik Fikret Şiirleri , Tevfik Fikret Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde yetişmiş önemli sanatçılardan biridir. Kendisi şairliğinin yanı sıra öğretmen olarak da bilinen yazar Servet-i Fünun dönemi…

1 Yıl Önce
0 Yorum

DGS Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü  3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 , birçok üniversitede yer almayan bölümlerdir. 2 yıllık okuyan adaylar geniş alanlarda kullanabilecekleri…

1 Ay Önce
0 Yorum