Cilt Gençleştiren Maske Önerileri

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Zamanı durdurup sımsıkı ve parlayan bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Ama maalesef ki yaş aldıkça cilt yağını ve nemini kaybetmesinden dolayı sarkar ve eski canlılığını kaybeder. İşte bundan sonrası kadınların korkulu rüyası haline döner.

Eski cilt yapısını kazanmak isteyen her kadın bu uğurda birçok yönteme başvurur. Bu yöntemler çok pahalı ve acılıda olabiliyor. İşte bu yüzden sizlere evde çok kolay yöntemlerle ağrısız, acısız ve çok uygun maliyetle cildinizi gençleştirecek maskelerden bir kaçını derledik. Herkesin evinde çoğunlukla bulunan malzemeler ile cildinizi sıkılaştırabilir ve gençlik yıllarındaki gibi canlı ve sağlıklı cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Maskeler

Cildinizi ev koşullarında yenilemek, sıkılaştırmak ve gençleşmek mümkün. Bunun için iki malzemeli, her evde bulunabilecek ürünleri ile bir kaç maske önerisi veriyoruz. Düzenli uygulama ile cildinizi sıkılaştırmanız mümkün.

  1. Maya İle Cilt Sıkılaştırma

B vitamini içeren yaş maya yüz ve boyun bölgenizi sıkılaştırmanız için yeterli. 2 yemek kaşığı sütün içerisinde bir paket yaş mayayı macun kıvamı alana kadar ezin. Macun kıvamına gelen bu karışımı tüm yüzünüze ve dilerseniz boyun bölgenize sürün. 10 dakika ara verin ve bir kat daha karışımdan sürün. 20 dakika kadar bekletip sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

  1. İnce Çizgileri Silen Maske

Bu maske tarifi ise cilt lekelerinden kurtulurken bir yandan da ince çizgileri de silme özelliği taşır. 1 ampul E vitamini ve bir çay kaşığı bitkisel kaynaklı gliserini karıştırın. Daha sonra bir fırça ile gözaltlarına temas etmeyecek şekilde cildinize yedirin. Maskenin yüzünüzde en az 30 dakika beklemesi gerekiyor. 30 dakika sonra ılık su yardımı ile durulayın.

Cilt Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Maskeler

Cilt Sıkılaştıran Ve Gençleştiren Maskeler

  1. Cilt Aydınlatan Maske

Cilt tonunuzdaki eşitsizliği düzenleyerek parlaklık veren bu maske A ve E vitamini deposudur. 1 tane olgunlaşmış muz ile 1 çay kaşığı doğal gül suyu mu maskeyi yapmanız için yeterli. Olgunlaşmış muzu çatal yardımı ile ezip içerisine bir çay kaşığı doğal gül suyunu ekleyin. Karışımı gözaltlarınız harici tüm yüzünüze yedirerek uygulayın. 30 dakika bekletin ve 30 dakika sonunda soğuk su ile yüzünüzü temizleyin.

  1. Gençleştiren Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı yüksek derecede antioksidan içerir ve bu özelliği ile cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korundurur ve arındırır. İçerisine birde limon ekleyince cilt için paha biçilemez bir maske çıkar ortaya. Limon C vitamini içeriği ile cildi gençleştirip sıkılaştırır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ısıya dayanıklı bir kap içerisinde karıştırın ve karışımı buharda ısıtın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. 15 dakika sonunda yüzünüzü soğuk su ile durulayın.

  1. Cildi Besleyen Maske

Maskenin içerisinde yoğurt ve çiçek balı bulunuyor. Yoğurt, protein deposu ve bol miktarda laktik asit içeriyor. Bu iki özelliği sayesinde cildinizi besler. Çiçek balında ise bol miktarda antioksidan bulunuyor, antioksidanlarda yaşlanmaya karşı savaş açar. İki malzemeyi karıştırıp yüzünüze kalın tabaka oluşturacak şekilde sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Daha verimli sonuç alabilmek için yoğurdun ve balın doğal olmasına dikkat edin.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Kedinizin Hasta Olabileceğini Gösteren İşaretler

Kedinizin hasta olabileceğini gösteren işaretler kedinizi daha iyi tanıyıp bir sorunu varsa erken müdahale etme şansınız olur. Hafif veya ağır fark etmeksizin ne kadar erken teşhis…

2 Ay Önce
0 Yorum

DGS Sosyoloji Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022

DGS Sosyoloji Bölümü 3. Sınıftan Başlatan Üniversiteler 2021 – 2022 , yıllarını puan türlerini henüz açıklanmadı. 2020 yılının puanları ile oluşturulmuş aşağıdaki tablomuzu inceleyebilirsiniz. Hemen hemen…

1 Ay Önce
0 Yorum

Huawei Honor 9X Lite

Huawei Honor 9X Lite , Çin merkezli teknoloji devi Huawei, alt markası olan Honor serisine yeni bir cihaz kazandırdı. Finlandiya’da tanıtımı gerçekleştirilen Honor 9X Lite cihazı…

1 Yıl Önce
0 Yorum