Chainlink (LINK)

10 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

Chanlink (LINK), sanal dünyada bulunan akıllı sözleşmeleri, gerçek dünyadaki veriler ile bir araya getirmeyi amaçlayan bir kâhin ağıdır. Merkeziyetsiz bir ağa sahip olan Chainlink teknolojisi, Sergey Nazarov tarafından geliştirilmiştir. 2017 yılının Ekim ayında gerçekleştirilen ICO süreci içerisinde toplamda 1 milyar LİNK 7 arz ederek 32 Milyon Dolar toplamayı başarmıştır. 

Merkeziyetsiz oracle ağı Chanlink’in kendi platform parası olan LINK, diğer anlamda da düğüm operatörlerine ödeme yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Chainlink ağı bir tür itibarlı ağ özelliğine sahiptir ve bu nedenle bu ağ üzerinde doğru bilgi edinmeyi gerçekleştiremeyen düğüm sağlayıcıların tokenleri belirli zamanlarda azaltılır Buna karşılık da yüksek miktarda LINK sahibi olan düğüm sağlayıcılar ise daha büyük sözleşmeler karşılığında ödüllendirilir.

Chainlink geliştiricilerinin tanımına göre LINK: ‘ Tokenlerin sadece bir işlem ile hem kabul edilip hem de onaylanmasını sağlayan, ERC223 kodlu transfer ve arama fonksiyonuna sahip olan, bir ERV tokeni’dir. Geçerli ve kullanılabilir olan LINK’lerin %32’lik bir kısmı ekosistemin teşvikini sağlamak amacı ile düğüm operatörlerine gönderilmiştir. Kalan tokenlerden %30’luk olan kısım geliştirilmek amacı ile Chainlink bünyesinde kalırken diğer %35’lik olan kısım da halka açık bir token satışı gerçekleştirmek için ayrılmıştır.

Chainlink (LINK)

Chainlink Yorumlar

Kripto para piyasasında en yaygın olarak kullanılan merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink’tir. Özellikle son dönemlerde yakaladığı başarı ile yatırımcılarını sevindirmesinin ardından yatırımcılardan da birçok Chanlink yorumu gelmeye başlamıştır. Yapılan Chainlink yorumlar, yakın dönemde de bu tokenin oldukça başarılı işler gerçekleştireceği ve büyük bir başarı ivmesi kazanacağı yönündedir.

Kripto analizlerinde popülerliği koruyan birkaç analiz, Chainlink’in, yakın gelecekteki fiyatının, yeni dinamik NFT’lerin de piyasaya sürülmesi ile ciddi oranda artacağını belirtmiştir. Daha sonra yapılan ikinci açıklamada ise Chainlink’in yükselişinin piyasadaki arza göre değişeceği görüşü eklendi.

Chainlink yorumlar özellikle yeni yatırımcılar için oldukça büyük önem taşır. Token yorumları yeni dönemde yatırımların ne şekilde gerçekleşeceğine ilişkin oldukça önemli bilgiler içermektedir. Birçok yeni yatırımcı bu yorumlar eşliğinde yatırımını şekillendirme fırsatı bulur.

Chainlink Alınır mı?

Chainlink (LINK) alınır mı ve hangi borsalar üzerinden satın alınır gibi sorular coin ve token takipçilerinin en sık araştırdıkları konular arasında yer alır. Chainlink (LINK) token satışı yapılan borsalardan satın alınabilir. LINK olarak tokenin satışını yapan borsalara kayıt yaptırıldıktan sonra kimlik doğrulama adımlarını başarı ile ilerledikten sonra cüzdan içerisine limit aktarımı yapan kullanıcılar, sistem üzerinde bulunan LINK tokenlerden limitlerine karşılık gelen miktar kadar Chainlink satın alımı yapabilirler. 

Chainlink’de diğer bütün tokenler gibi belirli işlem çiftleri ile birlikte satışa sunulmuştur. Yatırımcılar diledikleri işlem çiftlerini analiz ettikten sonra kendilerine uygun olan işlem çiftine cüzdandaki paralarını dönüştürdükten sonra LINK token satın alma işlemini gerçekleştirebilirler. 

Chainlink Grafik ve Analiz Tablosu

Ünlü kripto analistler, Chainlink grafik ve analiz tablosu hakkında yorum yaparken, güncel veriler göz önüne alındığında bu tokenin on yıl içerisinde çok ciddi değerlere sahip olacağını belirtir. Yaklaşık olarak 1 trilyon dolar seviyelerine ulaşması beklenen Chainlink, eğer bu tahmin edilen başarıya ulaşırsa, diğer kripto paralar arasında zirveye ulaşacak ve Facebook gibi birçok platformun başarısın d geri planda bırakacak.

Chainlink grafik ve analiz tablosu incelendiğinde bu tokenin bir senaryoya göre LINK tokenlerin kullanımının oldukça artacağı düşünülür. Bununla birlikte artan kullanım ihtiyacına bağlı olarak bu yükselişin de LINK token değerinde önemli bir artışa neden olabileceği düşüncesi hâkimdir.

Chainlink grafik ve analiz tablosu incelendiğinde güncel veriler sürekli likidite üzerinde bir artış göstermektedir. Birçok yatırımcı bu likiditeye güvenerek token hakkında olumlu gelişmelerin yaşanacağı beklentisi içerisindedir. LINK’in Uniswap üzerinde bulunan likiditenin de beklenen ATH seviyesine ulaşması da tokenin geleceği hakkında oldukça olumlu gelişmelerin yaşanacağına işaret etmektedir. 

Chainlink (LINK) Alanlar

Chainlink alanlar veya almayı düşünenler tokenin geçmiş dönemdeki hareketlerini inceleyerek gelecekteki seyri hakkında oldukça sık araştırma yapar. LINK hareketleri, grafik analizleri ve geleceğe yönelik atılan adımlar tokenin geleceği hakkında en önemli verileri verir. Chainlink alanlar uzun vade ya da kısa vade tercihini yaptıktan sonra bu tokeni sanal cüzdanlarında saklayabilir. Piyasada bulunan sirkülasyona ve alım derecesine bağlı olarak bu tokenin uzun vade ya da kısa vade olarak değerlendirilmesi mümkündür.

Chanlink (LINK), yeni güncel 2,0 sürümünün piyasaya gelmesi ile grafikte ciddi sayılabilecek bir gelişme yaşanmış ve yatırımcılarına bir miktar kâr vermiştir. Yayınlanan bu 2,0 sürümde yatırımcılar için ‘Hibrit Akıllı Sözleşmeler’ ve diğer mekanizmalar kullanıcılara tanıtılmıştır. 

Hibrit Akıllı Sözleşmeler tokenlerin artan gizlilik düzeylerini korumak ile birlikte tercih edilen blok zinciri veya ikinci katmanı da güvenceye alır. Bir tür akıllı sözleşme olan Hibrit Akıllı Sözleşme olarak adlandırılan yeni nesil teknolojiler ölçeklenebilir olması nedeni ile de önem taşımaktadır. Chainlink (LINK) teknolojiisi ile hem özel verilerin kontrolü sağlanırken hem de mevcut uygulamalar kullanılabilmektedir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

XRP (XRP)

XRP (XRP) Ödeme ağları söz konusu olduğunda bazı platformlardan söz etmek mümkün olurken bunlar arasında yer alanlardan biri de RippleNet’dir. XRP (XRP) olarak bilinen kripto para…

1 Ay Önce
0 Yorum

Paribu Nedir?

Paribu Nedir? Yasin Oral öncülüğünde bir yazılım ekibi tarafından kurulan ve 14 Şubat 2017’de lansmanı yapılan Paribu, kısa sürede pazar lideri oldu. Başlangıçta 250 binden fazla…

1 Ay Önce
0 Yorum

Binance Coin (bnb)

Binance Coin (bnb) , Kripto para borsasında yer alan isimler arasında Binance Coin(bnb) de yer almaktadır. 2017 yılında piyasaya sürülen bu kripto para birimi ERC-20 tokeni…

10 Gün Önce
0 Yorum