Yatırımcıların, yatırımlarını kripto para üzerine yapması hayatımıza birçok kripto para ve birçok kripto para projesi sokmuştur.

Cardano Coin’in Kurucuları ve Cardano Coin’in Tarihi

Cardano Coin kim tarafından kurulmuştur, projesi nedir gibi soruları soruyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Cardano Coin (ADA), Charles Hoskinson’ın kripto para projesidir.  Charles Hoskinson, ETH ve Bitshares’in de aynı zamanda kurucu ortağıydı. Cardano Coin’in ana ağının 29 Eylül 2017 Cuma tarihi ile birlikte faaliyete geçmiştir.

Cardano Coin’i Diğer Kripto Paralardan Ayıran Nedir?

Cardano Coin nedir, Cardano Coin projesinin amacı nedir, kripto paralarda ne gibi bir değişiklik amaçlamaktadır? Cardano Coin projesi, tamamen finans amacı ile bir yatırımcı ekibine sahip ve gönüllü çalışma prensibine dayanmamaktadır. Bunlardan daha da önemlisi ise Cardano Coin projesi, bilimsel bir tutumla inşa edilmiştir. Ve Cardano Coin, bilimsel bir tutum ile inşa edilen ilk kripto paradır.

Bunların dışında, Cardano Coin’in yazılım mimarileri kendisine özeldir. Cardano Coin birbirinden farklı katmanlarda muhasebe yapmayı ve hesaplama yapmayı birbirinden ayırmaktadır. Cardano Coin’in bu katmanlı yapısının bir diğer özelliği de ölçeklenebilir olmasıdır. Örneğin, Cardano Coin “yatırımcı olsun olmasın tüm herkesin Cardano Coin’e ait verilere ihtiyacı olmadığı prensibini benimsiyor. Cardano Coin’in benimsediği bu prensip, Cardano Coin’in verimliliğin ve hızını artırmaktadır.

Cardona Coin

Cardona Coin

Neden Cardano Tercih Edilmelidir?

Cardano yatırımcısına kazandırır mı sorusuna hiçbir zaman net bir cevap vermemekle birlikte, kripto para piyasasındaki riski göz önüne alarak kimsenin bu soruya net bir cevabının olamayacağını düşünüyoruz. Cardano Coin’in ana ağının 2017’de faaliyete geçtiğini söylemekle birlikte, Cardano Coin projesi, 2015 yılında ortaya atılmıştır. Cardano Coin projesinin ortaya atılmasının nedeni ise kripto para piyasasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlamasıdır.

Birçok açık kaynak projesinin ruhuna aykırı hareket etmeyerek, Cardano Coin önceden planlanmış bir yol haritası ile veya piyasa analizi yapılarak ortaya çıkmadı. Cardano Coin projesi bunların dışında, bir tasarım ilkesi yolunu benimsemiştir.

Cardano Coin projesinin önemli özellikleri şu şekilde sıralandırılabilir:

Cardano Coin’de muhasebe farklı, hesaplama farklı katmanlarda yapılmaktadır.

Cardano Coin, Hakemli araştırmalar ile mücadele etmeyi isteyen bir gruba sahiptir. Mücadele etmeyi isten Cardano Coin grubunda, akademisyenler ve geliştiriciler kendilerine yer bulmaktadır.

Cardano Coin, farklı disiplinler arasında mücadele etmeyi isteyen grubu ile yoğun bir biçimde çalışarak kullanımın artmasını amaçlamaktadır.

Güvenli bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve Cardano Coin’in mobil cihazlarda çalışabilmesi için kripto para birimlerinin işleyişini düzenlemek ve daha uzun vadeli bir bakış açısı amaçlamaktadır.

Cardano Coin paydaşlarını kripto para düzenlemelerine ve bakımına dahil etmektedir.

Cardano Coin’in mantıklı özellikleri özümseyerek yaklaşık olarak bin altcoin’den de bir şeyler öğrenmek için emek göstermektedir.

Cardano Coin projesi daha önceki sistemlerin ihtiyaçlarına cevap vermek amacı ile çabalamaktadır.

Cardano Coin, müşterilerine ticaretin sosyal unsurlarını sunmaktadır.

Cardano Coin’in tüm bu ve bundan daha fazla özellikleri göz önüne alındığında yerinin sağlam olduğu söylenebilir. Ancak Cardano Coin güvenilir mi sorusuna evet cevabını verebilmekteyiz. Bunun dışında sorulacak hiçbir soruya kripto para piyasası göz önüne alındığında net bir yanıt verilememektedir.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Bim Marketler Zinciri Kimindir?

Düşük ve orta gelirli mahallelerde sıkça bulabileceğimiz BİM, birçoğumuz için vazgeçilmezdir. Bugünkü yazımızda BİM marketler sahibi Mustafa Latif Topbaş’ın hayatını inceleyeceğiz. MUSTAFA LATİF TOPBAŞ KİMDİR? Bim…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Kredi Kartınızı Kullanmanız İçin 4 Neden

Kredi kartları günümüzde insanlar için hem en zararlı hem de en faydalı araçlardan birisidir. Bu tezatlığın nedeni kullanım amaç ve yöntemlerinin farklı olmasıdır. Büyük borçlar altına…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Cardano Coin Nedir? Cardano Kripto Para Projesi

Yatırımcıların, yatırımlarını kripto para üzerine yapması hayatımıza birçok kripto para ve birçok kripto para projesi sokmuştur. Cardano Coin’in Kurucuları ve Cardano Coin’in Tarihi Cardano Coin kim…

1 Yıl Önce
0 Yorum