Cam Balkon Nasıl Temizlenir?

4 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Çok katlı binaların sayısı her geçen yıl daha fazla artmaya devam ettiğinden cam balkon sayısında paralel artışlar yaşanmıştır. Katların fazla olması hem manzaranın daha güzel olmasına hem de izlerken keyif alacak camların kullanılmasına zemin hazırlar.

Balkonunuz üst katlardan gelen komşuların atıkları ve dışarıdaki kirlilik nedeniyle sürekli kirlenme ihtimali ile karşı karşıya kalır. Kirlendikçe temizlenmesi gerektiğinden bir süre sonra nasıl daha temiz olacağı konusunda fikir araştırmaları başlayacaktır.

Sadece camlar olmamakla birlikte aynı zamanda profilin temizliği de gerekli olur. Haftalık temizlik yapmak zorunda kalanlar için dikkatli davranılması sürenin iki haftaya kadar çıkmasına olanak tanıyabilir. Bundan dolayı mutlaka detaylara ve kirlilik seviyesine göre temizlik yapılması yoluna gidilmelidir.

Balkon Hemen Temizlenir Mi?

Balkonunuzun montajı biter bitmez oldukça kirli görüneceğinden dolayı temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Ama balkon kullanılır duruma gelse ve işleri bitse bile hemen temizliğe başlamamak önemlidir.

Camların kirli kısımlarının sadece nemli bir bezle silinmesi kısa süre için yeterli olur. Çünkü kullanılan malzemelerin temizlik sırasında etkisiz hale getirilmesi veya kurumadan yıkanması ihtimali ortaya çıkabilir. Bunun için temizlik konusunda acele etmeden birkaç gün sonraya bırakmak daha doğru bir seçimdir. Uzun vadeli kullanım için de önemlidir.

Balkon Hemen Temizlenir Mi?

Balkon Hemen Temizlenir Mi?

Balkon Temizliğinde Kullanımı Uygun Malzemeler Nelerdir?

Yapılacak temizlik için en önemli soru hangi malzemelerin kullanılması gerektiğidir. Camların çizilmesini veya zarar görmesini engellemeye dikkat ederken yeterince temiz olduğundan emin olunmalıdır. Bunun için buhar makinalarından özel cam silme aparatlarına kadar sayısız seçenekten herhangi birisini kullanmaya çalışabilirsiniz. Aparatlar ile hem zamandan hem de yerden tasarruf etmeniz söz konusu olacağından ilk bunları kullanmak en doğru olandır. Katlanabilir özellikte olanların temizliği daha kolay olabilecektir.

Balkon Temizliğinde Kullanımı Uygun Malzemeler Nelerdir?

Balkon Temizliğinde Kullanımı Uygun Malzemeler Nelerdir?

Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Temizlik sırasında hangi temizlik malzemelerinin kullanılması gerektiği noktasına da değinilmelidir. Yıllardır kullanılan ürünler kadar yeni kullanımı yaygınlaşanlar da bulunur. Temizlik ürünleri arasında bulunan ürünlerin kullanımı şu şekildedir:

  • Camsil parlaklık vererek dokusuna zarar verme oranını azaltır,
  • Sirke kullanmak antibakteriyel özellikten dolayı temizlenme miktarını artırır,
  • Çamaşır suyu gibi maddeler kullanmadan ve zarar vermeden yapılmalıdır.

Temelde cam için olduğu şeklinde ibaresi olan ürünlerin kullanımı daha iyi sonuçların alınmasında önemlidir. Aksi halde zarar görmesi, renginde sararma olması, metal kısımlarda bozulmalar yaşanması uzun vadede gözlemlenebilir.

Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Cam Temizliğinde Gazete Kullanmak İşe Yarar Mı?

Cam silme aparatlarının kullanımı giderek yaygınlaşmaya devam etse de geleneksel cam balkon temizleme malzemesi konusunda gazete kullanımı hala tercihler arasındadır.

Gazete veya kağıt kullanımı camların zarar görmesini engellerken temiz ve lekesiz kalmasına yardımcı olur. Bunun için temizlik malzemesi kullanılan camlarınıza temiz gazeteler kullanarak temizlik yapmayı düşünmek doğru bir yaklaşımdır. Zorlayıcı olduğunu düşünmedikten sonra sorunsuz bir şekilde balkonlarınızın pırıl pırıl olması sağlanabilir.

Cam Temizliğinde Gazete Kullanmak İşe Yarar Mı?

Cam Temizliğinde Gazete Kullanmak İşe Yarar Mı?

Temizliğin Yapılma Şekli Nasıl Olmalıdır?

Balkonun katlanır yapıda olması daha kolay temizlenmesinde etkilidir. Ama unutulmaması gereken bunun avantaja çevrilmesi gerektiğidir. Camların katlanır üst kısımlarının önce temizlenmesi ve ardından diğer kısımlarına geçilmesi gerekir. Aksi halde temizlediğiniz yerler katlama kısımlarının kirli olmasından kaynaklı şekilde yeniden kirlenir. Üst kısımları ve ilk parçayı temizledikten hemen sonra diğer kısımları temizlemeye başlamalısınız.

Temizliğin Yapılma Şekli Nasıl Olmalıdır?

Temizliğin Yapılma Şekli Nasıl Olmalıdır?

Kanatların Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Kanatların temizliğinin yapılması için tek tek parçaların temizlenmesi önemlidir. En üstte bulunan cam pervazlarının temizliğinden sonra en üstten en aşağıya doğru olacak şekilde temizliğe devam edilmelidir. Kanatların tek tek ve titizlikle temizlenmesinden sonra kanatların tamamı birleştirilerek atlanan bir yer olup olmadığına bakılmalıdır. Ardından camların birleştirilmesi sağlanmalıdır. Temiz ve kirli kanatların sırayla ele alınması daha uzun süre temiz kalacak düzeyde detaylı temizlenmesine olanak tanıyacaktır.

Kanatların Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Kanatların Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Güçlü Temizlik Malzemeleri Kullanmanın Zararı Var Mıdır?

İnşaat halinde olmadığı sürece camlarınızın ve balkonun temizliği için temel ürünler yeterli olacaktır. Temel ürünlerin kullanımı yeterli gelmediğinde miktarlarını artırma yoluna gidilmelidir. Sürekli ağır temizlik malzemeleriyle temizlik yapmak ve bunu haftalık hale getirmek bir süre sonra camlarınızın zarar görmesine neden olabilir. Bundan dolayı ağır malzemelerin kullanımı her zaman en fazla temizliğin yapıldığı şeklinde anlaşılmamalıdır. Paslanmalar, camda kısmi sorunlar görmeniz uzun zaman almayacaktır.

Güçlü Temizlik Malzemeleri Kullanmanın Zararı Var Mıdır?

Güçlü Temizlik Malzemeleri Kullanmanın Zararı Var Mıdır?

Cam Balkonun Temizliğinde Önemli Olanlar Nelerdir?

Balkonunuzun temizliğini yaparken dikkatli olmak uzun zaman boyunca ilk günkü gibi balkona sahip olmanıza olanak tanıyacaktır. Bunların başında temizlik sırasında insan hayatını tehlikeye sokacak durumlardan kaçınmak gelir. Çünkü balkon temizlikleri esnasında sıklıkla tehlikeli durumların meydana geldiği görülmüştür. Çıktığınız yerin sağlam olduğundan emin olarak işe başlamalısınız.

Aynı zamanda balkonunuzun kısımlarına yaslanarak temizlik yapmaktan kaçınmalısınız. Zaman içinde yaşanabilen esneme veya kırılmalar hayati tehlikelerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayabilir. Alt katta bulunan komşularınızın rahatsız olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Başkalarının evini veya dış kullanım alanlarının kirlenmesi sizin evinizin temizlenmesi anlamına gelmemelidir.

Balkonun Temizliğinde Önemli Olanlar Nelerdir?

Balkonun Temizliğinde Önemli Olanlar Nelerdir?

Kimyasalların Matlaştırdığı Camlar Olmaması İçin

Ağır ve yoğun kimyasal içeren maddelerin camlarınızın korunmasından uzak olduğunu bilmek gerekir. Camların kısa süre için temiz ve bakımlı görünmesi bu konuda aynı malzemelerin kullanılmaya devam edilmesi anlamına gelmemelidir. Pas ve leke çıkarıcı ağır temizlik maddeleri için de aynı uyarı söz konusudur.

Ağırlaşan ve rengi bozulan camlarınızın olması bir süre sonra ne kadar temizlediğinizden bağımsız şekilde hala kirli duran camlarınızın olacağı anlamına gelir. Bunun için uzun süre kirli bırakmamak ve kullanımında sakınca olmayan ürünlerle temizlemek önemlidir.

Mikrofiber bezlerin kullanımı da kolay, nazik ve etkili sonuçların alınmasında önemlidir. Su ile çözülen veya dokusu hafif olan ürünler zararın en az olduğu ve etkili temizlikler demektir. Bundan dolayı sağlığınızdan ödün vermeden, uzun vadede kullanıma dikkat ederek temizlik yapılmalıdır.

Kimyasalların Matlaştırdığı Camlar Olmaması İçin

Kimyasalların Matlaştırdığı Camlar Olmaması İçin

Daha fazla blog içeriği için: https://sosyalhane.com/blog/

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Birbirinden Şık 7 Kalem Etek Kombini

Birbirinden Şık 7 Kalem Etek Kombini.Fenomen  gelen ve elit olan kalem etek kombinleri bayanlar tarafından çok sevilmekte ve çok tercih edilmektedir. Birbirinden  şık 7 kalem etek…

7 Ay Önce
0 Yorum

Aksesuar Gibi Şemsiyeler

Aksesuar gibi şemsiyeler Kış aylarının gelmesi ve yağmurların başlaması ile şemsiyeler de artık kullanılmaya başlandı. Şemsiye kullanımını seven kişiler için kombinlerini tamamlayacak birbirinden şık tasarımları derledik.…

6 Ay Önce
0 Yorum

Eleştiride Cimri Övgüde Cömert Olun

Eleştiride Cimri Övgüde Cömert Olun , insanları eleştirmek Dünya’nın en kolay işlerinden biridir. Ancak eleştirirken karşıdaki kişiye dair ne kadar şey biliyoruz?Genel olarak insanlara nasıl tutum…

3 Ay Önce
0 Yorum