BtcTurk Nedir?

10 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

BtcTurk, 2013 yılında Türk lirası ile ilk Bitcoin alım satımının yapıldığı, Türkiye’nin ilk Türk lirası tabanlı kripto para alım satım platformudur. pahalı. BtcTurk, kendisini Türkiye’de geniş bir hizmet yelpazesine sahip bir e-cüzdan ve kripto para borsası olarak görmektedir. BtcTurk, kullanıcıların bitcoin alıp satabilecekleri, ödeme gönderebilecekleri/alabilecekleri, milyoner olmak için Bitcoin yatırım planlarını başlatabilecekleri ve hatta madenciliğe başlayabilecekleri bir platformdur.

BtcTurk, Türkiye’de kurulan ilk kripto para platformudur. Şirket, kripto para birimleri hakkında bilgi paylaşımında bulunan sekiz ortak (adam33, arslanbey, bafra, ecekoyunlu, emreozgur4agay, fattaneh, yusufozturk3 ve hbuner) tarafından 2012 yılında kurulmuştur. Ekim 2013’te BtcTurk, Bitcoin teknolojisine (merkezi olmayan eşler arası) dayalı ilk Türk Lirası tabanlı kripto para birimi değişim platformunu yarattı. BtcTurk, kullanıcıların Bitcoin’leri Türk Lirası ile takas etmelerini sağlayan bir platformdur. İlk işlemler 2013 yılında BtcTurk üzerinde gerçekleştirilmiştir. Şu anda BtcTurk Türkiye’nin en önemli kripto para borsalarından biridir ve 100.000’den fazla mevcut kullanıcıya sahiptir.

Kullanıcılar BtcTurk‘te bitcoin alıp satabilir. Her işlemin minimum tutarı 100 Türk Lirasıdır. Bitcoin, Türk Lirası ve cari döviz kuru ile aynı şekilde BtcTurk‘te satılabilir. BtcTurk kullanıcıları ayrıca diğer BtcTurk kullanıcılarından veya banka hesaplarından ödeme gönderip alabilirler. BtcTurk global kullanım için geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir.

BtcTurke Nasıl Kayıt Olunur?

BtcTurk‘e üye olmak için https://www.btcturk.com adresine giriş yapıp sağ üst köşedeki Yeni Üyelik butonuna tıklayarak üyelik formuna ulaşabilirsiniz. BtcTurk üyesiyseniz ve üyelik tipinizi değiştirmeniz gerekiyorsa https://www.btcturk.com adresine giriş yapıp sağ üst köşedeki Profilim sekmesine tıklayabilirsiniz.

BtcTurk‘e üye olmak için lütfen aşağıdaki yönergeleri takip ediniz:

https://www.btcturk.com/ adresinden hesabınıza giriş yapın. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “Abonelikler” altında Yeni Üyelik düğmesine tıklayın. Açılır kutudan üyelik türünüzü seçin.

Mevcut üyelik türünüzü değiştirmek için lütfen şu talimatları izleyin:

https://www.btcturk.com/ adresinden hesabınıza giriş yapın. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “Abonelikler”in altındaki Profilim sekmesine tıklayın. Ekranınızın sağ üst köşesinde “Kişisel Bilgiler” altında Üyelik / Yükseltme Detayları’na tıklayın. Üyelik türünüzü bu sayfadan değiştirin.

Tüccar iseniz ve https://www.btcturk.com adresinde kayıtlı bir hesabınız yoksa ve bir hesap açmanız gerekiyorsa, lütfen aşağıdaki talimatları izleyin:

https://www.btcturk.com/ adresinden hesabınıza giriş yapın. Ekranınızın sağ üst köşesindeki “Abonelikler” altında Hesabım’a tıklayın. Şirket adınız, adres bilgileriniz, banka bilgileriniz ve ilgili kişi ayrıntıları dahil olmak üzere bir hesap oluşturmak için tüm bilgileri girin. Devam etmek için Kayıt düğmesine tıklayın. Hesap bilgileriniz birkaç dakika içinde vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir. Devam etmek için “Buraya Tıkla” bağlantısını tıklayın. Kaydınızı onaylamak ve hesabınızı etkinleştirmek için BtcTurk‘ten gelen e-postadaki bir bağlantıya tıklamanız gerekecektir. Tamamlandığında, lütfen kayıt işlemi sırasında seçtiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.

BtcTurk Para Nasıl Yatırılır?

Binance’den BtcTurk‘e Btc , Usdt , Xrp ve diğer kripto paraları göndermenin birden fazla yöntemi vardır. Dijital para birimlerinden herhangi birini BtcTurk‘e yatırmak kolaydır. Bununla birlikte, kripto para biriminin yatırılabileceği koşullar, madeni paraya bağlı olarak değişir. Bazı yaygın mevduat türlerini ele alalım:

  1. Bitcoin (BTC): BTC, önemli bir ücret veya BtcTurk tarafından empoze edilmeyen başka herhangi bir gereksinim olmaksızın BtcTurk‘a gönderilebilen dijital bir para birimidir. Bu tür para yatırma hakkında daha fazla bilgi için lütfen SSS bölümümüzü ziyaret edin.
  2. Ethereum (ETH): Ether, BtcTurk‘a sorunsuz bir şekilde yatırılabilir. Tek koşul, yatırılacak Ether miktarının maksimum mevduat tutarını geçmemesidir. Ether’inizi sistem tarafından oluşturulan bir hesaptan değil, özel bir cüzdandan veya başka bir kripto para borsasından yatırmanızı öneririzBir BtcTurk cüzdanına veya o kripto para birimiyle ilgili başka bir kripto para cüzdanına sahip olmanız gerekir. Airdrop çözümleri bu durumda da geçerli değildir. Bu nedenle, seçtiğiniz kripto parayla ilgili bir adresiniz olduğunda, Ether’inizi daha önce sahip olduğunuz herhangi bir borsadan bunun yerine etherscan.io/’da verilen adrese taşıyın. Bunu yapabilmek için o coin ile ilgili bir cüzdan indirmeniz gerekiyor. Lütfen cüzdanınız için uygulamanın resmi sayfasında verilen talimatları takip edin ve Ether’lerinizi cüzdanınıza aktarın. 
  3. Ripple (XRP): XRP, önemli bir ücret ödemeden veya BtcTurk tarafından empoze edilmeyen başka herhangi bir gereksinim olmaksızın BtcTurk‘a gönderilebilen dijital bir para birimidir.
Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Chainlink (LINK)

Chanlink (LINK), sanal dünyada bulunan akıllı sözleşmeleri, gerçek dünyadaki veriler ile bir araya getirmeyi amaçlayan bir kâhin ağıdır. Merkeziyetsiz bir ağa sahip olan Chainlink teknolojisi, Sergey…

10 Gün Önce
0 Yorum

PCHAIN(PI)

PCHAIN(PI), 30 Mart 2019 tarihinde giriş yaptığı kripto para piyasasında tam 2 yıl sonra derin bir dönüşüm ve yapılanma yolunu tercih ederek piyasadaki faaliyetlerini Plian ismi…

1 Ay Önce
0 Yorum

Nasıl Bitcoin Alabilirim?

Kripto para piyasasının ilk parası olarak bilinen bitcoin, 2008 yılında dijital para birimi olarak piyasaya sürülmüştür. Herhangi bir devlet ya da merkez bankası ile bağlantısı olmadığı…

2 Ay Önce
0 Yorum