Boğa Burcu

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Fiziken ve ruhen güçlü yapıları ile bilinen boğa burcu bireyleri genellikle kısa boylu ancak sağlam bir vücut yapısına sahiptirler. Kalın enseye sahip boğa burcu bireyleri sıcak bakışlı ve içten tebessümlü yapıdadır. Esmer ten rengine sahip bu bireylerin istisnalar olmakla birlikte genellikle düz, siyah ve gür saça sahiptirler. Yaşlandıkça güzelleşen insanlar şeklinde tarif edilen boğa burcuna sahip bireyler kırk yaş sonrası oldukça çekici bir görünüme sahip olurlar.

Boğa Burcu Kişisel Özellikleri

Hedefleri karşısında yılmadan ilerleyen ve kararlılıkları en büyük özelliği olan bireyler, boğa burcu kişisel özellikleri noktasında baskın ve bu özellikleri gösteren kimselerdir. Boğa burcunda görülen kararlılığın inatçılık ile karıştırılmaması gerekir zira boğa burcu yanlış olduğunu fark ettiği bir tavrından vazgeçme erdemini gösterir ve bile bile yanlışta inat etmezler. Fakat doğru bildikleri bir vakadaysa kararlılıklarından katiyen taviz vermezler. Öte yandan materyalist oluşları bir diğer baskın özellikleridir. Ruhsal ve mental değerlere çok fazla önem vermezler. Daha çok pozitivist bir bakış açısı ile yaşamı ele alırlar. 

Maddiyata da yeteri kadar önem veren boğa burcu bireyler, çok sıkı çalışarak yaşamında lazım gelen ihtiyaçlarını karşılamak, hayat standartlarını artırarak refah bir hayat idame etmek için gelir elde etme konusunda başarılıdırlar. Yatırımcı ruhları da bu süreçte onlara yardım eder. Çünkü boğa burcu bireyleri özellikle mantık ve analitik sayesinde verimli yatırımlar yapma konusunda becerilidir.

Kibir ve ego, boğa burcunun olmazsa olmazlarındandır. Bu iki özellikleri çoğu zaman onlara dezavantaj sağlar. Çünkü yaşamda karşılaştıkları herhangi bir zorluk karşısında katiyen yardım almak istemezler. Yardım alma düşüncesi dahi ruhlarına acı verir. Bir diğer olumsuz yönleri ise maddiyat açısından doyumsuzdurlar. Onlar için kazanç ve başarının bir durağı yoktur. Sürekli ve artarak devam etmelidir.

Boğa Burcu Fiziksel Özellikleri

Boğa burcu fiziksel özellikleri ele alındığında en göze çarpan detay kalıplı yapıları ve bu yapılarına paralellik gösteren ağır giyimleridir. Genellikle yaşının üzerinde giyinen ve koyu renk tonlarını seçen boğa burcu bireyleri kısa ve orta boylu, kalın enseli, geniş yüzlü ve adeleli yapıya sahiptir. Çok farklı ten renklerine sahip olsalar da ezici çoğunluğu esmer tonlarına sahiptir. Düz ve gür saçlara sahip boğa burcu bireyleri geniş yüz hattı ile öne çıkarlar.

Boğa Burcu Hangi Ay?

Boğa burcu hangi ay sorusu; 21 Nisan 21 Mayıs tarihleri olarak cevaplandırılabilir.

Boğa Burcu Erkeği

Burçlar kuşağı içerisinde en güçlü ve kudretli burç olarak tanınan boğa burcu, boğa burcu erkeği ve kadınında bu özelliğini baskın olarak göstermektedir. Bu güç ve kudret sadece mantık ve zekâ anlamında değil duygu aleminde de varlığını hissettirir. Bu bakımdan boğa burcu erkekleri ilişkilerinde yoğun ihtiras, kıskançlık ve tutku yaşarlar. Kimi zaman partnerlerine zor zamanlar yaşatan bu özellikler boğa burcu erkeğinin en baskın taraflarını oluşturur.

Boğa Burcu Kadını

Burç coğrafyasında boğa burcu kadını kadar yardımsever ve merhametli olan başka bir burç yoktur desek çok da yanlış olmaz. Zira boğa burcu kadınları en çok şefkate olan bağlılığı ve merhametli yapısı ile bilinirler. Onlar için hayat sadece rasyonel ve mantıktan ibaret değildir. Hayat duyguların da olduğu ve sübjektif kararların da verilebildiği bir yerdir aynı zamanda. Bu bakımdan kendileri çevresi tarafından emin ve güvenilir olarak bilinirler. 

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Minecraft Eyer Yapımı

Minecraft, İsveçli yapımcı Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang Studios şirketi tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft şirketi tarafından satın alınan bir sanal alan…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Klavyede Tuşlara Basınca Başka Şeyler Çıkıyor Çözümü

Teknolojinin adım adım ilerleme kaydetmesi teknolojik cihazlarda günden güne ortaya çıkan problemleri de beraberinde getiriyor. Bu problemlerin genel olarak kaynağı kullanıcı olsa da yazılımsal sorunlar da…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Sevgiliyle Yapılabilecek Aktiviteler

Hayat yalnız geçmez. Özellikle de genç kesim, halk tabirince kendine sevgili yapmadan durmaz. Sevgili, insana bazen bir arkadaş olur. Ve bu arkadaşla dilediğiniz aktiviteleri yapabilirsiniz. Bazı…

2 Ay Önce
0 Yorum