Binance Coin (bnb)

10 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

Binance Coin (bnb) , Kripto para borsasında yer alan isimler arasında Binance Coin(bnb) de yer almaktadır. 2017 yılında piyasaya sürülen bu kripto para birimi ERC-20 tokeni olarak çıkmıştır. Ethereum blockhain’i üzerinden piyasaya sürülen ve 2019’da BEP2 tokenine dönüşen bu sanal para ardından da Binance Smart Chain üzerinde başlatılmıştır.

BNB, kripto para borsasında işlem yapıldığında bu ücretlerin karşılanması için kullanılırken merkeziyetsiz özelliği ile dikkat çekmektedir. ERC 20 adı verilen uygulamalarda Ethereum blockhain üzerinden token geliştirilir. Bu tokenlerin dağıtımı sırasında bazı standartlara uyumlu hareket edilmesi gerekirken merkeziyetsiz uygulama adı verilen DApp ve akıllı sözleşmelerle bir etkileşim sağlanır. 

ERC 20 tokeni kullanıldığında yazılımcı açısından iş yükü azalacağından birçok geliştirici bu standarda uyumlu token geliştirmeyi seçer. Bu sayede kullanılan yazılım ve donanım cüzdanlarına uyumlu olarak çalışabilmek de mümkün olur. Kripto para borsasında uyumlu bir çalışma ortamı yakalamak isteyen geliştiriciler bundan dolayı ERC20 tokeni standardını benimser.

Binance bir ödeme aracı olarak kullanılan uygulama olurken aynı zamanda da kendi coinini de satışa sunar. Kripto para borsasında yer alan alt coinlerden biri olan Binance yatırımcıların tercih ettiği sanal paralar arasında yer alır.

Binance işlem ücretleri konusunda da yatırımcıları açısından farklı avantajları bir arada sunan bir platformdur. İşlem ücreti ödemek isteyenler açısından ödemeyi BNB ile yapanlara belirli bir oranda indirim uygulanmaktadır.

Binance TR Nereden İndirilir?

Binance TR nereden indirilir? Yatırımcıların merak edecekleri arasında yer alırken bu uygulama sayesinde bilgisayarların dışında mobil cihazlar üzerinden de işlem yapmak kolay hale gelmiştir. Türkiye’de yer alan yatırımcıların Türk parası ile Binance alabilmesi için yapılan uygulama sayesinde hızlı ve kolay işlem yapmak mümkündür.

Bu web sitesinin kullanılması sonucunda işlem yapma konusunda sorun yaşanmazken kripto para alma ve satma işlemleri için kolay bir kullanıma sahiptir. Uygulama sayesinde borsanın anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden para yatırarak kripto para satın almak kolay hale geldiğinden yatırımcılar açısından cazip bir seçenek olmaktadır.

Google Play yardımı ile indirilebilen uygulama sayesinde yatırımcılar işlem yapmaya başlayabilmektedir. Platform cep telefonlarına yüklenerek ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamalardan oluşur.

 

Binance Coin Yorumlar

Binance coin bir alt coin olarak kripto para borsalarında işlem görmektedir. En büyük kripto paralar arasında kabul edilen Binance Coin’in piyasa hakimiyeti 4,40 olarak ölçülmüştür. Binance token yakma konusunda belirli bir politika uygulayan borsalar arasında yer alırken bu sayede piyasadaki arzı azaltmaya çalışır.

Çeşitli internet sitelerinde kullanılabilen bu kripto para sayesinde ödeme yapmak mümkün olabilirken Binance Coin’in internet sitesi üzerinden bu bilgilere ulaşmak mümkün olur. Site üzerinden bu kripto para borsasına yönelik olarak detaylı bilgiler edinmek mümkündür.

Binance Coin Alınır mı?

Sanal paralar arasında önemli bir konumda olan Binance Coin güvenilir kripto paralar içinde kabul edilirken geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından da takip edilir. Binance Coin alınır mı? Kripto para borsasına yatırım yapmayı planlayanların araştırdığı bir konu olurken güvenilir dijital paralar arasında Binance de yer alır.

BNB çeşitli kullanım alanlarına sahip bir alt coin olurken Binance ekosisteminde önemli bir konumda bulunur. Merkeziyetsiz bir borsa olması diğer kripto para borsaları ile ortak özellikleri arasında yer alırken BNB ile komisyon ödemeleri yapmak mümkün olur.

Bunun yanı sıra Travala.com gibi bazı internet sitelerinde otel ve uçuş rezervasyonları yapılacağı zaman BNB kullanılabilmektedir. Ayrıca Binance Smart Chain’de işlem ücreti ödeneceği zaman bu kripto para üzerinden ödeme yapılabilmektedir.

Binance ekosisteminde çeşitli kullanım alanlarına sahip olan BNB için yatırımcı isteğine bağlı olarak kullanım yapılması mümkün olurken bu borsada alım satım yapılarak da kazanç elde edilebilmektedir.

Binance Coin Türkiye

Binance üzerinden çok sayıda işlem yapan yatırımcıların komisyon ödemeleri BNB ile yapıldığında belirli bir oranda indirim söz konusu olurken alım satım işlemleri sırasında da birçok yatırımcının yüksek kar elde ettiği görülür. Binance Coin Türkiye için de yatırımcıların alım satım yapması oldukça kolaydır.

Çeşitli platformlarda satışı gerçekleştirilen BNB’nin aynı zamanda Binance Borsası üzerinden de temin edilmesi oldukça kolaydır. Fiziksel para yatırılarak alınan bu tür sanal paralar uygulama yapılan sistemler üzerinden kısa süreler içerisinde alınıp satılabilme özelliğine sahip olmaktadır.

2017 yılında oluşturulan BNB bir hizmet tokeni olarak işlem yapılabilen platformlar arasında yer alır. İndirimli komisyonlar için oluşturulan bu token dünya genelinde geçerli bir kripto para olma yolunda ilerlemektedir. Birçok kripto para birimi için ticaretinin yapılmasına ortam yaratan Binance kripto para borsası olarak işlem yapılan platformlardan biridir. BNB de bu kripto para borsasında kullanılan ve platforma ait bir sanal para birimidir.

Binance borsası üzerinden işlem yapmak mümkün olurken aynı zamanda piyasada yer alan çeşitli kripto paralar açısından da borsanın yatırım yapmayı desteklediği görülür. Takas işlemi bu sanal para ile yapılabilirken nakit ödeme yöntemiyle de BNB almak mümkün olur. Ayrıca bu kripto paraya sahip olmak için kredi kartı kullanımı da söz konusudur.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Türk Yatırımcıların En Çok Tercih Ettiği Kripto Paralar

2009’lu yıllarda Bitcoin’in ilk kez ortaya çıkışıyla birlikte insanlar kripto para dünyasına adıma atmış oldular. Onun kullanımının çok yönlü olduğunun anlaşılması üzerine girişimciler daha farklı nitelikleri…

2 Ay Önce
0 Yorum

Chainlink (LINK)

Chanlink (LINK), sanal dünyada bulunan akıllı sözleşmeleri, gerçek dünyadaki veriler ile bir araya getirmeyi amaçlayan bir kâhin ağıdır. Merkeziyetsiz bir ağa sahip olan Chainlink teknolojisi, Sergey…

10 Gün Önce
0 Yorum

Waifu Token(WAIF)

Waifu Token (WAIF) kripto para birimleri arasında tercih edilebilecek bir seçenek olarak yer alır. Alt coin olarak değerlendirilen Waifu’nun market hacmine göre sıralandığında 1393. Sırada yer…

1 Ay Önce
0 Yorum