Bilinmesi Gereken Psikolojik Bilgiler

2 Ay Önce
Admin
0 0 0 0 0

Bilinmesi Gereken Psikolojik Bilgiler, Yıllardır insanlar üzerinde de test edilen ve onaylanmış bilinmesi gereken psikolojik bilgiler araştırmalar sonucu insanlarla paylaşılıyor. 2011 yılında yapılan bir araştırma sonrası insanı rahatlatıcak ve çok fazla kişinin hhaberdar olmadığı psikolojik bilgileri sizler için derledik. Buyrun içeriğimizi okumaya devam edin. Unutmayın her gün bir yeni bilgi beyni genç tutacaktır. ????

  • Çok uyumak bilinenin aksine sağlığa zararlı. Çok uyuyan insan yorgun şekilde uyanır.

çok fazla uyumak

  • Mükemmelliyetçi olan insanlar da stres hormonu daha yüksektir. Her şey mükemmel olsun diye uğraşırken aslında depresyona yatkınlık artar.

mükemmelliyetçi olmak

  • Kırmızı dikkat çeken bir renktir ve kırmızı giyen insanlara ortamda ilgi daha fazladır.

kırmızı giyenler

  • Sessiz insanlar diğer insanlara göre konulara daha fazla düşünürler. Bu durum kişinin detaycı olmasına yol açar.

Çok Düşünen İnsan
çok düşünen insan

  • Sizinle başkasının sırrını paylaşan bir arkadaşınız başkası ile de sizin sırrınızı paylaşıyor olabilir. Bu durum çok yüksek bir ihtimaldir.

dedikodu yapmak

  • Yardım etmek aslında insanın kendine yardımcı olması ve mutlu olması anlamına gelir. Yapılan araştırmalara göre başkasına yardım eden kişilerin depresyona girme olasılığı azdır.

Yardım Etmek
yardım etmek

  • Özellikleri gece yatmadan hemen önce geçmiş yaşadıklarımız aklımıza gelir. Bu durum insanın aslında geçmişe özlem duyması demektir.

geçmişi düşünmek

  • Biriyle tartışırken cevap vermek yerine sessiz kalmak karşı tarafın daha fazla sinirlenmesine neden olacaktır.

  • Gözyaşı, insanı rahatlatan bir ağrı kesici durumunda inceleniyor. İnsanın sinir ve mutsuz anında ağlaması bir nevi iyileştirici ve sakinleştiri etki gösterir.

ağlamak

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Stresle Nasıl Başa Çıkılır

Stresle nasıl başa çıkılır Her ne kadar çabalasak da hayatın hızıyla fazla streslenebiliyoruz. Stres ile başa çıkmamız gereken bazı zamanlar oluyor. Tabi stresten kurtulmak herkes için…

2 Ay Önce
0 Yorum

Psikoloji Güçlendirme Teknikleri

Dünya genelinde ruhsal bozukluk rahatsızlıkları yaşayan insanların sayısı hızla artıyor. Güncel yaşam şartları insanların ruhsal sorunlar yaşamasına neden oluyor. Her insanın özel yaşamında ve iş hayatında…

2 Ay Önce
0 Yorum

Dişlere Zarar Veren Yiyecekler

Dişlere zarar veren yiyeceklerden uzak durmalısınız. Bu yiyecek ve içecekler diş etlerinize ve diş minenize zarar verirler. Kalıcı sararmalara neden olabilirler. Ayrıca kimse çürük dişlerle gülümsemek…

2 Ay Önce
0 Yorum