Bilgisayardan Telefon Görüşmesi Yapma Uygulamaları

1 Yıl Önce
Admin
0 0 0 0 0

Teknolojinin günden güne mükemmel ötesi bir gelişim göstermesiyle beraber iletişim imkanları da fazlasıyla çeşitlenmeye başladı. Bir kullanıcı telefonu olmasa bile bilgisayardaki internet bağlantısını kullanarak tanıdıklarıyla iletişime geçebiliyor, onlarla gerektiği yerde sesli gerektiği yerde ise görüntülü konuşma yapabiliyor. Hem de bu belirttiğimiz olanaklar için hiçbir şekilde kontör ya da ücret ödemenize gerek kalmıyor. Pandemi döneminin de etkisiyle grup konuşmalarının gerekliliğinin ön plana çıkması sebebiyle her kullanıcı bilgisayardan telefon görüşmesi yapma işlemi için alternatif programlar arıyor. Biz de bu içeriğimizde kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda gerekli programları liste halinde sizlere sunuyoruz. Bu uygulamaların arasından dilediğinizi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bkz: Skype Üyelik Silme – Üyelik İptal Etme

1- Skype

Skype, geçmişten günümüze internet kullanımın en yoğun olduğu dönemlerde bilgisayardan telefon görüşmesi yapma taleplerine en iyi şekilde cevap veren uygulamalardan biri olmuştur. Bu sebeple de akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte hem mobil uygulama hem de masaüstü programı olarak bizlere sunuluyor. Skype’ın diğer uygulamalara göre en can alıcı noktası belirli bir miktarda kontör yüklemesi gerçekleştirerek sabit hatlarla da telefon görüşmesi yapma imkanı tanıyor olmasıdır.

2- Viber Messenger

Viber, 2013 yılında Talmon Marco tarafından akıllı telefonların en fazla yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde o zamanların uygulama marketlerinde yer almayı başarmıştır. Bir süre sonra masaüstü cihazlarda da kullanılmaya başlayan uygulamada bilgisayardan telefon görüşmesi yapma konusunda başarılı sonuçlar alabiliyorsunuz. Bu uygulama ne yazık ki Skype gibi sabit hatları arama imkanı tanımıyor ancak bir telefonda Viber uygulaması yüklüyse telefon ve bilgisayar arasındaki iletişimi rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

3- Facebook Messenger

Facebook, uzun yıllar süren değişim sürecinin ardından günümüzdeki halini almayı başarmıştır. Bu hali her ne kadar insanlar tarafından beğenilmiyor olsa da içerisinde barındırdığı Messenger özelliğinin sesli iletişimi mümkün kılması birçok kolaylığı beraberinde getiriyor. Bilgisayardan telefon görüşmesi yapma işlemini gerçekleştirmeniz için arayacağınız kişinin telefonunda Facebook Messenger uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Bu uygulamayı yükledikten sonra tarayıcı içerisinden aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.

4- Google Voice Access

Google’ın son zamanlarda rakiplerine nazaran birçok sektöre giriş sağlaması sesli iletişim sektöründe de yer almasını kaçınılmaz hale getirdi. Bu sebeple Google Voice adlı uygulamayı hem masaüstü cihazlar hem de mobil cihazlar için kullanıma sundu. Bu uygulamayı belirttiğimiz gibi telefonunuza ve masaüstü cihazınıza yüklediğinizde bilgisayardan telefon görüşmesi yapmak için gerçekleştirmeniz gereken farklı bir işlem olmayacaktır.

5- TeamSpeak 3

TeamSpeak 3, yıllardır özellikle takım olarak oyun oynamayı seven kişilerin kullandığı platformlardan biridir. Bu platformun mobil uygulama desteğine sahip olmasının ardından her iki TeamSpeak 3 kullanıcısı bilgisayardan telefon görüşmesi yapma konusunda başarılı sonuçlar elde edebiliyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı bilgisayarınıza ve telefonunuza indirmektir.

Bu içeriğimizde bilgisayardan telefon görüşmesi yapmak için kullanabileceğiniz uygulamalar hakkında sizlere detaylı bilgilerin aktarımını yaptık. Bu programlar arasından herhangi birini seçerek dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Missing Operating System hatası nedir?

Missing operationg system hatası Windows7 ve üstü işletim sistemlerinde karşılaşılan bir hatadır. Genellikle bilgisayarın açılışında karşılaşırsınız. Problem çoğunlukla hardware (donanımsal) olabildiği gibi bazen de software (yazılımsal)…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Huawei P40 Lite E İnceleme

Huawei P40 Lite E İnceleme , son yıllarda en aktif ve hızlı büyüyen akıllı telefon pazarı üreticilerinden biridir. Pazardaki en büyük üç üreticiden biri olan Çinli…

15 Gün Önce
0 Yorum

Ekran Kartı Kaç GB Nasıl Öğrenilir?

Bilgisayarda oyun oynamayı severlerin ve profesyonel olarak bilgisayar kullananlar için ekran kartının özellikleri bilhassa da kapasiteleri çok önemlidir. Bu açıdan herkes ekran kartı kaç gb sorusunun…

4 Ay Önce
0 Yorum