Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

24 Gün Önce
Admin
0 0 0 0 0

Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu yaparken sadelik ve şıklığı isteyenler için beyaz yemek odası dekorasyonu ideal bir tercihtir. Beyazın hakim olduğu dekorasyonlar insanın içini açar ve huzur verir. Beyaz yemek odası dekorasyonlarında yapılan bazı yanlışlar vardır. Her şeyin aynı beyazlıkta olması gözü yoracaktır. Beyazın tonlarını kullanmak uyum ve ahenk için daha faydalı olacaktır. Beyaz tonlarının hakim olduğu yemek odasında bazı canlı renklere de ihtiyaç vardır. Canlı ve dinamik görüntü elde edebilirsiniz. Abartıya kaçmadan sadece ışık ve aksesuarlar yemek odanızı daha şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Beyaz renk , tüm renklerin pozitif ve negatiflerin temsil etme özelliği ile dengeyi oluşturur. Beyaz , tamamen yansıtıcı ,farkındalığa açıklık ve yaratıcılık unsurlarını içermektedir. Yemek odanızda kullanımı bu açılardan destekleyicidir. 

Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

Beyaz yemek odası dekorasyonlarında aydınlatmanın seçimi de oldukça önemlidir. Kullanılan ışığın rengini yansıttığı için yemek odanızı kapatmamasına özen göstermelisiniz. Aydınlatmalarınızda spot veya sarkıt ışıklar daha iyi bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Trendlere Giren Beyaz Yemek Odası 

Her yıl trendlerde minimalistlik ve sadelik ön plandadır. Siz de yeni trendleri takip ederek yemek odası dekorasyonunuzu farklılaştırabilirsiniz. Özellikle modern tarzlar isteyen  kişiler kendi tarzları ile trendler arasında köprü kurabilir. Beyaz yemek odası dekorasyonlarında genellikle ahşap mobilyalar tercih edilmektedir. Doğallığı yakaladığı için bu tercih yemek odanızla bütünlük oluşturacaktır. Duvarlarınızda kullandıklarınız ,halı, perde ve masaya uyumlu örtülerinizle de beyazlığın etkisini yakalayabilirsiniz.

Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

Beyaz ve sade dekorasyon tarzını benimsediğinizde odanızda yapacağınız ufak dokunuşlarla tarz sahibi olduğunuzu ortaya koyacaktır. Beyaz mobilyalarda rahat olabileceğiniz bir çok alan var. Renkleri uyumlu olması için çok fazla uğraşmayacağınız bir dekorasyon tarzıdır. Tarzınıza göre seçeceğiniz canlı renklerde de uyumu sağlamak önemlidir tabiki. En fazla 2 canlı renk kullanmanız tasarımı dengeleyecek bütünlük yaratacaktır.

Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

Beyaz Yemek Odası Önerisi

Çok fazla beyazlarla oluşturulan örnek görselleri incelemeniz yol bulmanızda etkili olacaktır. Her ne kadar beyaz yemek dekorasyonu ile tasarlasanız da her şeyin beyaz olması bazen iyi olmayabilir. Beyazın tonlarındaki kırık beyazlar da kullanacağınız aksesuarlarda etkili olacaktır. Beyaz rengin ön planda olduğu tasarımlar evinizin kullanım yerinde derinlik ve genişlik yaratacaktır. Mobilya seçimlerinde ilk belirleyeceğiniz şey tabiki de bütçenizdir. Bütçeyi net belirlerseniz alacağınız mobilyalardaki seçimlerinizi de o kadar kolay olur.

Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

Yorum Yapın
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Frida Kahlo Sözleri

Frida Kahlo Sözleri , Meksikalı bir ressam olan Frida Kahlo, 6 yaşında iken çocuk felci geçirir ve bu nedenle bir bacağı sakat kalır. Bu nedenle tahta…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Sabahattin Ali Şiirleri

Sabahattin Ali Şiirleri , 1907 yılında doğan Sabahattin Ali Eğridere’de dünyaya gelmiş bir Türk yazar ve şairidir. Sabahattin Ali 1948 yılında vefat etmiş ölümü ise çeşitli…

1 Yıl Önce
0 Yorum

Mutfak Dekorasyonlarında Masa Kullanımı

Mutfak Dekorasyonlarında Masa Kullanımı , ailenin yemek yediği alanlardır. Salonda kullanılan masaların yanı sıra mutfaklarda da tercih edilen masalar, kullanım alanı olarak kısırdır. Mutfak dizaynları birçok…

1 Ay Önce
0 Yorum