Biyografisi

Doğum        30 Mayıs 1996 (26 yaşında), İstanbul, Türkiye

İkamet         İstanbul, Türkiye

 

Berkcan Güven kimdir?

30 Mayıs 1996 yılında İstanbul’da doğan Berkcan Güven, Vine platformu aracılığıyla yıldızını parlatmış, Vine’ın kapanmasının ardından ise Youtube kanalına ağırlık göstererek 4 milyon kanal abonesine ulaşmış bir fenomendir. Aynı zamanda müzik üretimi de yapan Berkcan, çevrimiçi müzik dinleme programı olan Spotify üzerinde de hatrı sayılır bir dinlenmeye sahiptir. Youtube kanalına içerik üretme sıklığını azaltan fenomen, son zamanlarda şarkı yayınlayıp konser organizasyonlarına katılmaya öncelik vermiş durumda. 

Berkcan Güven’in sosyal medya serüveni

Vine uygulamasının piyasaya çıkışıyla sosyal medya serüveni başlayan Berkcan Güven, bu platform üzerinden yayınladığı eğlenceli Vine’larla adından söz ettirdi. Yakın geçmişte hayatını kaybeden anneannesi Şahide Türe’yle beraber ürettikleri içerikler birçok kullanıcı tarafından büyük oranda rağbet gördü ve yavaş yavaş takipçi kitlesi oturmaya başladı. Vine’ın kapanmasının ardından Youtube için içerik çıkarmaya başlayan Berkcan, yine anneannesiyle beraber yaptığı sohbetleri, bilgi yarışması tarzındaki konsept videoları, kardeşi Baran’la beraber yaşadığı maceraları, en yakın arkadaşı Efe Uygaç’la çektikleri challengeları kanalına yükleyerek takipçi kazanmaya devam etti. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı olan babası Burhan Güven’le de çok iyi bir baba-oğul ilişkisi olan ve bu ilişkiyi videolarında yansıtan Berkcan, bu tarz içerik türleriyle beraber benimsenen bir içerik üreticisi oldu.

Berkan Güven – Anneannesi Şahide Türe

Berkcan Güven’in bugün ulaşmış olduğu konumda rahmetli anneannesi Şahide Türe’nin de rolü yadsınamaz bir düzeydedir. Şahide Türe, sahip olduğu hastalığına rağmen torununa vermiş olduğu sivri zekalı cevaplar, videolardaki çok sıcakkanlı davranışları sonucunda sosyal medya kullanıcıları tarafından çok sevildi ve Berkcan Güven’in takipçi kitlesi kazanmasında büyük rol oynadı. 28 Aralık 2021 tarihinde hayata gözlerini yuman Şahide Türe, 96 senelik ömrünün son dönemlerinde torununa harika bir kariyer ve onun takipçilerine seneler boyu izleyip eğlenebilecekleri muhteşem içerikler bıraktı.

Berkcan Güven – Buneamk

Berkcan Güven’in en çok sevilen video konseptlerinin başında gelen “Buneamk” serisi ilgiyle takip ediliyor. Genellikle yakın arkadaşı Efe Uygaç’la beraber çektikleri ve zaman zaman yanlarına bir konuk aldıkları bu seride Berkcan ve Efe, sosyal medyada “cringe” (sinir bozucu) olarak tabir edilen birtakım içerikleri kendilerince yorumluyor ve tepki veriyor. Bu tepkiler Berkcan Güven’in takipçileri tarafından büyük bir merakla izlense de zaman zaman tepki verilen şahıs/şahısların bu tepkiyi “acımasız, aşağılayıcı” bulması sebebiyle daha ilginç bir hal alıyor. Bu seride Reynmen, Ben Fero gibi müzik piyasasında başa oynayan isimleri de konuk olarak alan Berkcan’ın videoları akım haline gelmiş durumda ve Tiktok gibi uygulamaların ses kaynağı kısımlarında dahi videodaki bazı reaksiyonlar yer almakta. 

Berkcan Güven’in müzik kariyeri

Çocukluğundan bu yana özellikle rap müziği severek dinlediğini her fırsatta dile getiren, zaman zaman bu sevgisini arkadaşlarıyla beraber yaptığı “diss atışmaları” konseptli videolarında da gösteren Berkcan Güven, işi bir adım ileri taşımaya karar verdi ve “BEGE” mahlasıyla profesyonel olarak müzik üretimine başladı. Rap sanatçısı Ezhel’le beraber “1 günde şarkı yapmak” isimli videodan sonra Berkcan, “Yeniden” isimli ve nakaratta Nova Norda’nın ona eşlik ettiği şarkısını Spotify’a yükledi ve bu şarkıdan çok güzel geri dönütler aldı. Yakaladığı bu havayı fırsat bilen Berkcan “BEGEFENDİ” isimli albümünü çıkardı. Albümle beraber iyiden iyiye bir Youtuber’dan ziyade bir MC’ye evrilen Berkcan, sevgilisi Beyza’ya yaptığı “Gecelerin Derdi” isimli şarkıyla Tiktok başta olmak üzere çoğu sosyal medya platformunda viral oldu ve konserler vermeye başladı.

Bu fenomeni paylaş:
Bu Fenomeni Oyla:
  • Beğenme
    0
takipçi satın al