740 Takip
2.9M Takipçi

Berk Keklik

Biyografisi

Doğum                  Berk Keklik, 9 Mayıs 2000 (22 yaşında) Sivas Türkiye

İkamet                   İstanbul, Türkiye

 

 

Berk Keklik (Uberkuloz) kimdir?

9 Mayıs 2000 tarihinde dünyaya gözlerini açan ve sosyal medyada "Uberkuloz" nickiyle tanınan Berk Keklik’in hayatı oldukça merak ediliyor. Genç influencer çektiği yaratıcı videolar ve sempatik tavırlarıyla ilgi toplarken, markalar için yaptığı işbirlikleriyle de influencer ve reklam dünyasının odak noktasında. Ürettiği içeriklerinde genellikle kurgusal videoların içine serpiştirilmiş mizahi dokunuşları tercih eden Berk Keklik, özellikle “Z kuşağı” olarak tabir edilen genç kuşak tarafından yoğun ilgi görmekte.                     

 

Berk Keklik (Uberküloz) nasıl fenomen oldu?

Her ne kadar sosyal medyanın gündemine 1-2 senedir oturmuş olsa da aslında Berk Keklik’in içerik üreticiliği daha eskilere dayanıyor. Kapatılmadan önce Twitter’ın sahip olduğu, kısa video paylaşma uygulaması olan Vine’da (günümüzdeki Tiktok’la birebir aynı işlevde) bir hesabı olan Uberkuloz, ilk olarak Vine uygulaması üzerinden bilinirliğini arttırdı. Vine uygulamasının yeterli kitleye ulaşmadığı gerekçesiyle Twitter tarafından kapatılmasının ardından içeriklerini ve takipçi kitlesini yavaş yavaş İnstagram’a taşıyan Berk Keklik, İnstagram üzerinden paylaştığı içeriklerle büyük bir ivmelenme yakalayıp viral haline geldi ve bugün olduğu konuma ulaştı.

 

Berk Keklik (Uberküloz) – “Ne iş yapıyorsun?” serisi

Berk Keklik’in en çok sevilen konseptlerinden biri olan “Ne iş yapıyorsun?” serisi takipçileri tarafından büyük bir beğeni ve merakla takip edilmekte. Bu konseptte rastgele durdurduğu arabalardaki insanlara “Ne iş yapıyorsun?” sorusunu yönelten fenomen, aldığı cevapları kaydediyor ve ortaya çok komik, eğlenceli, ilgi uyandırıcı görüntüler ortaya çıkıyor. Soru yöneltilen kimi insanlar büyük bir dobralıkla “Baba parası” cevabını verirken, kimi insanlar da yaptıkları ilginç mesleği söylerek şaşırtıcı tepkiler alıyor.

 

Berk Keklik (Uberküloz) sevgilisi

Özel hayatını sosyal medyada paylaşmayı pek sık tercih etmeyen Berk Keklik’in sevgilisi olup olunmadığı bilinmiyor. Her ne kadar çoğu storysinde beraber görüntülendiği Mehtap Algül’le sevgili olduğu düşünülse de bu tamamen bir yanılgı zira Mehtap Algül bir influencer menajeri ve Berk Keklik’in de yakın arkadaşı, dolayısıyla bu sebeple iş ve arkadaşlık ilişkileri olduğu için sık sık bir araya geliyorlar.

 

Berk Keklik (Uberkuloz) ne kadar kazanıyor?

Özellikle İnstragram profilinde birçok markayla işbirliği içerisinde olduğu görülen fenomen Berk Keklik’in kazancı çok merak ediliyor. Birçok influencerin yapmış olduğu ve takipçilerini sıkan reklamların aksine doğal reklam içerikleriyle hem takipçilerinin hem de markaların aradığı tarzda bir içerik üreticisi olan Berk Keklik’in birçok gelir kalemi mevcut. Her bir markayla yaptığı ayrı viral reklamlar, Trendyol gibi pazaryerleriyle olan affiliate marketing anlaşmaları, zaman zaman yapmış olduğu ve masrafını sponsorların karşıladığı çekilişler vb. olmak üzere birçok yerden gelir elde eden fenomenin aylık kazancının 5 haneli gelirlere kadar çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

Bu fenomeni paylaş:
Bu Fenomeni Oyla:
  • Beğenme
    1
takipçi satın al